برندهای برتر بیمارستان سوانح سوختگی

بیمارستان سوانح سوختگی مرکزی است که در آن کلیه خدمات درمانی برای بیمارانی که دچار سوختگی شده‌اند، ارائه می‌شود. بنابراین اگر قصد دارید درباره خدمات این مرکز بیشتر بدانید و یا به دنبال بهترین بیمارستان ها در این زمینه هستید می‌توانید تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید. چرا که ما در این بخش از برند آنالیز به معرفی این بیمارستان ها و ۱۰ برند برتر که در آن اسامی بهترین بیمارستان های سوانح سوختگی وجود دارد، پرداخته‌ایم.شما می‌توانید از میان این مراکز با در نظر گرفتن خدمات و امتیازهایی که دارند و با توجه به موقعیت مکانی آن‌ها، مناسب‌ترین گزینه را برای درمان انتخاب کنید.

بیمارستان سوانح سوختگی

بیمارستان سوانح سوختگی یکی از مراکزی است که در آن خدماتی در حوزه جراحی های ترمیمی سوختگی و خدمات بهداشتی درمانی در زمینه سوختگی به مراجعه‌کنندگان ارائه داده می‌شود. بنابراین بیمارانی که دچار سوختگی شده‌اند و در آن‌ها ترومای متعدد میزان سوختگی همراه با خفگی در اثر استنشاق دود و گاز کربن دی اکسید و شکستگی رخ داده است با مراجعه به بیمارستان های سوانح سوختگی می‌توانند از خدمات این بیمارستان برای درمان استفاده کنند.

در این میان لازم است بدانید بیمارستان های سوانح سوختگی دارای بخش‌های متعددی هستند که در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف آن خواهیم پرداخت.

بخش اورژانس بیمارستان سوختگی

بخش اورژانس بیمارستان سوانح سوختگی معمولاً به عنوان قسمت ورودی بیمارستان در نظر گرفته می‌شود. بیماران با ترومای متعدد می‌توانند از امکاناتی که در این بخش وجود دارد، استفاده کنند.

این امکانات شامل دوش‌های سوختگی، امکانات دبریدمان، اکسیژن تراپی تحت فشار، امکانات اکستراکتومی و … می‌باشد. تا زمانی که علائم حیاتی در بیماران مشاهده می‌شود، اقامت اولیه آن‌ها در بخش اورژانس امکان‌پذیر است.

آزمایشگاه

در بخش آزمایشگاه بیمارستان سوانح سوختگی بر روی مراجعه‌کنندگان آزمایش های مختلفی انجام می‌شود. همچنین در برخی از آزمایشگاه های این بیمارستان ها آزمایشات تخصصی سلولهای بنیادین و کاشت و پیوند پوست نیز انجام می‌شود.

مراقبت ویژه BICU در بیمارستان سوختگی

در بخش مراقبت ویژه که با نام بی آی سی یو معروف است، مراقبت های ویژه سوختگی از جمله پزشکی جراحی برای بیماران انجام می‌شود. این بخش برای بیمارانی که دارای شرایط بحرانی هستند و لازم است حداکثر سطح مراقبت و ثبت فیزیولوژیک پیوسته را داشته باشند، در نظر گرفته می‌شود.

در بخش بی آی سیو تخت ‌های مجهزی وجود دارد و این بخش دارای امکاناتی مانند مانیتورینگ، اتاق های جداگانه، اکسیژن، ساکشن سانترال، سیستم تهویه مرکزی و سایر امکانات مورد نیاز برای مراقبت های ویژه از بیماران سوخته می‌باشد.

درمانگاه بیمارستان سوختگی

معمولاً در بیمارستان سوانح سوختگی یک درمانگاه به عنوان یک مرکز مستقل و ویژه برای درمان های تکمیلی سوختگی در نظر گرفته می‌شود. این بخش علاوه بر کلینیک های متعارف از امکانات مختلفی برای بیمارانی که دچار سوختگی ها شده‌اند، بهره‌مند هستند.

یکی از این امکانات درمان های بدشکلی ناشی از سوختگی یا پلاستیک می‌باشد. از دیگر خدمات آن می‌توان به سفارش و توزیع البسه ویژه برای بیماران سوخته اشاره کرد.

رادیولوژی

در این بخش که یکی از عوامل اصلی برای تشخیص می‌باشد، خدماتی مانند تشعشع درمانی برای بیماران ارائه می‌شود که پذیرش در این بخش با تجویز پزشک صورت می‌گیرد.

بستری در بیمارستان های سوانح سوختگی

از جمله خدمات مربوط به بخش بستری بیمارستان سوانح سوختگی می‌توان به تشخیص و درمان درست بیماران و همچنین مراقبت های مناسب از آن‌ها اشاره کرد. در این بخش بستری شدن بیماران با در نظر گرفتن عفونت به صورت بستری نیمه عفونی، بستری عفونی و بستری گرافت و غیرعفونی صورت می‌گیرد.

بخش جراحی

در بخش جراحی بیماران برای نقص‌هایی که در اثر سوختگی برای آن‌ها به وجود آمده است با استفاده از روش های جراحی درمان خواهند شد.

سایر بخش‌های بیمارستان‌های سوانح سوختگی

از دیگر بخش‌هایی که در یک از بیمارستان سوانح سوختگی وجود دارد، می‌توان به بخش آب درمانی، حرکت درمانی و بخش‌های مربوط به لیزر درمانی اشاره کرد. این بخش ها دارای امکانات و دستگاه های پیشرفته و به روز برای درمان های سریع‌تر و تشکیل پوست برای بیماران سوخته هستند و از متدهای لیزری برای درمان آن‌ها استفاده می‌شود.

خدمات بیمارستان سوانح سوختگی

در بیمارستان سوختگی خدمات درمانی مختلفی به بیماران ارائه می‌شود. از جمله مهم‌ترین خدمات درمانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رادیولوژی و سونوگرافی
 • فیزیوتراپی، آزمایشگاه طبی
 • داروخانه روزانه
 • درمانگاه سوختگی
 • درمانگاه ترمیمی
 • درمانگاه عفونی
 • بخش داخلی
 • روانپزشکی
 • ارتوپدی
 • بیهوشی و …

همچنین خوب است بدانید انواع جراحی های ترمیمی سوختگی در این مراکز و زیر نظر بهترین جراحان انجام می‌شود.

سخن پایانی

حال که با یک بیمارستان سوانح سوختگی و بخش‌های مختلفی که دارد و خدماتی که در این بخش به بیماران ارائه می‌شود، آشنا شدید، لازم است با ما همراه شوید تا 10 برند برتر در این زمینه را در این قسمت از برند آنالیز به شما معرفی کنیم. بنابراین شما می‌توانید با بررسی هر یک از این مراکز، یکی را به راحتی انتخاب کرده و برای دریافت خدمات موردنظر خود به آن مراجعه کنید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در بیمارستان سوانح سوختگی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز • <<
 • <
 • 1
 • >
 • >>