برندهای برتر چاپ روی پارچه

چاپ روی پارچه به دو روش دستی و دیجیتالی انجام می‌شود که بهترین آن‌ها چاپ سابلیمیشن و چاپ دیجیتال است و بر همین اساس ما در این بخش از برند آنالیز سعی کرده‌ایم در این مورد بیشتر صحبت کنیم. همچنین در پایان متن ۱۰ برند برتر از مراکز بزرگ ارائه دهنده چاپ پارچه را به شما معرفی می‌کنیم. بنابراین شما در کمترین زمان می‌توانید از خدمات معروف ترین مرکز چاپ پارچه استفاده بهینه‌ای داشته باشید.‌ لازم است بدانید این مراکز بر اساس موقعیت‌های مکانی، خدمات گوناگون و امتیازاتی که کاربران به آن‌ها داده‌اند دسته بندی شده و انتخاب بهترین گزینه متناسب با شرایط شما بسیار آسان شده است.

چاپ روی پارچه چیست؟

در اجرای چاپ پارچه افراد متخصصی طرح‌های در نظر گرفته‌ای را بر روی پارچه‌های مختلفی تثبیت می‌کنند. این کار یا به صورت دستی و با استفاده از شابلون و رنگ انجام می‌گیرد، یا اینکه توسط گرما و فشار رنگ‌ها به صورت گاز در تار و پود الیاف‌ها به تثبیت می‌رسند. امروزه روش دوم بیشتر کاربرد دارد؛ زیرا ضمن اجرای تصویربرداری دائمی نیز طرح‌های پیچیده‌تری قابل انجام است، همچنین دارای کیفیت بالا و ماندگاری بیشتری می‌باشد.

معمولاً در صنعت چاپ روی پارچه آموزش چنین روشی را چاپ سابلیمیشن می‌گویند. از طرفی دستگاه چاپ پارچه به روش گرما و فشار را در نمونه‌های مختلفی قرار داده‌اند‌؛ زیرا تصعید رنگ جزو مدرن‌ترین روش‌هایی است که در این صنعت مورد استفاده قرار دارد.

کاربرد استفاده از چاپ پارچه

خوب است بدانید که چاپ روی پارچه نخی، چاپ روی پارچه مخمل و اجرای هر طرحی روی پارچه‌های مختلف دیگر بیشتر در منسوجات صنعتی به کار می‌رود. معمولاً کارخانجات نساجی و برخی مراکز چاپ پارچه برای تولید بسیاری پارچه‌های مختلف جهت استفاده‌های متنوع از قبیل:

 • خودرو
 • کیف و کفش
 • پرده
 • روسری و شال
 • پوشاک زنانه، مردانه خصوصاً لباس های بچه گانه
 • رومیزی
 • اثاثیه و لوازم دکوراسیون

منسوجات کشاورزی و غیره طرح‌های خاصی را با استفاده از دستگاه چاپ پارچه اجرا می‌نمایند.

انواع چاپ روی پارچه

همان‌طور که گفته شد در اجرای طرح چاپ بر روی پارچه به طور کلی دو روش وجود دارد سنتی و مدرن که در این میان روش‌های مدرن خود به چند شاخه تقسیم می‌شود.

چاپ پارچه سابلیمیشن

امروزه منظور از چاپ بر روی پارچه با کاغذ دقیقاً اجرای همین روش است‌. ابتدا طرح اولیه بر روی کاغذهای مخصوصی چاپ می‌شود، سپس طرح در نظر گرفته شده با استفاده از حرارت بر روی نمونه‌های مختلفی از پارچه انتقال پیدا می‌کند. در انجام چاپ سابلیمیشن باید پارچه و کاغذ کیفیت بالایی داشته باشند تا اینکه طرح چاپ شده دوام بالایی داشته و زود شسته نشود.

چاپ مستقیم طرح یا DTG

دقت کنید وقتی که از چاپ دیجیتال صحبت می‌کنیم، بیشتر اجرای این روش چاپ بر روی پارچه است؛ چون در این روش دستگاه‌های مخصوصی، طرح مورد نظر را به طور مستقیم بر روی پارچه انتقال می‌دهند. این نوع چاپ های مدرن یا همان چاپ تمام دیجیتال بیشتر برای اجرای طرح‌های روی تیشرت و پارچه‌های بچه گانه کاربرد دارد‌‌.

جدیدترین طرح چاپ بر روی پارچه

امروزه با ایجاد تعدادی از مراکز چاپ روی پارچه در اقصی نقاط کشور، همچنین به لطف پیشرفت دستگاه‌های چاپ دیجیتال، طرح‌های بسیار زیبایی بر روی پارچه‌ها چاپ می‌شود. در واقع با کمک فناوری جدیدی که در تکنیک‌های چاپ سابلیمیشن به وجود آمده است، شما می‌توانید ترکیب‌های مناسبی از رنگ‌ها را بر روی پارچه امتحان کنید. در عصر حاضر جدیدترین چاپگرها با استفاده از الگوهای مدرن در برخی نرم افزارها این کار را مطابق با خواسته شما انجام می‌دهند.

بهترین چاپ دیجیتال روی پارچه

شاید برای انجام چاپ روی پارچه در منزل و یا چاپ بر روی پارچه در جدول به دنبال جدیدترین ماشین آلات چاپ سابلیمیشن و دیجیتال باشید. در واقع باید گفت با در اختیار داشتن این نوع دستگاه‌های چاپ پارچه شما نمی‌توانید طرح‌های باکیفیت و بادوامی را بر روی پارچه‌ها انتقال دهید؛ زیرا اجرای این کار نیاز به تخصص زیادی دارد‌. بنابراین بهتر است برای بالا بردن دقت چاپ در پارچه و خلق زیباترین طرح‌ها از برخی مراکز ارائه دهنده چاپ بر روی پارچه کمک بخواهید.

سخن پایانی

امروزه استفاده روزن افزون از پارچه‌های طرح دار سبب شده است تا صنعت چاپ بر روی پارچه مورد توجه بسیاری افراد قرار بگیرد. حال لازم است بدانید که هم اکنون شرکت‌ها و مراکز بسیاری در این زمینه به صورت تخصصی فعالیت دارند؛ اما غالباً شناخت و انتخاب بهترین مرکز چاپ پارچه ضمن سخت بودن معمولاً بسیار زمان‌بر می‌باشد. از این رو ما در این بخش از وب سایت برند آنالیز نام ۱۰ برند برتر و مرکز فعال در این زمینه را به شما معرفی می‌کنیم. با این وجود شما به راحتی می‌توانید بدون اتلاف وقت بهترین گزینه را با توجه به شرایط خود انتخاب کرده و از خدمات این مراکز استفاده کنید.‌

جستجو در چاپ روی پارچه

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

متاسفانه برندی مطالبق با ویژگی‌های جستجوی شما یافت نشد

معرفی برند با ویژگی‌های مورد نظر

 • <<
 • <
 • >
 • >>