برندهای برتر دکوپاژ مو

اگر از رنگ موهای خود ناراضی هستید می‌توانید با استفاده از دکوپاژ مو رنگ آن‌ها را پاک کنید؛ چرا که دکوپاژ باعث می‌شود تا به راحتی رنگ‌دانه‌های مصنوعی از روی تارهای موی طبیعی شما خارج شود.با انجام چنین روشی شما به آسانی می‌توانید از شر رنگ موی قبلی خود رها شوید و مجدداً رنگ موی جدیدی را استفاده نمایید. البته توجه داشته باشید که انجام دکوپاژ مو پروسه کاملاً حساسی است که هر گونه غفلت می‌تواند باعث از بین رفتن سلول‌های تار مو شود.

پس لازم است تا در این مطلب بیشتر در برند آنالیز در مورد دکوپاژ رنگ مو صحبت کنیم و در پایان ۱۰ برند برتر از شناخته ترین سالن‌های اجرای دکوپاژ را به شما معرفی کنیم. با این حال شما می‌توانید با بررسی خدمات مو، موقعیت مکانی و امتیازهای هر سالن بهترین گزینه را برای دریافت خدمات تخصصی گزینش و انتخاب کنید.

دکوپاژ مو چیست؟

پاک کردن رنگ موی مصنوعی بدون استفاده از پودر دکلره را دکوپاژ می‌گویند.

با انجام این کار رنگ وجود داشته بر روی موهای شما به سادگی از بین می‌رود، بنابراین شما می‌توانید در صورتی که رنگ موی انتخابی خود را دوست نداشتید با استفاده از این روش آن را پاک کنید.

تفاوت دکوپاژ با دکلره چیست؟

دقت کنید که دکوپاژ مو روشی کاملاً ضعیف‌تر از دکلره مو است. در حقیقت زمانی که پایه رنگ موی شما خیلی تیره باشد و بخواهید آن را روشن‌تر کنید معمولاً دکوپاژ روش بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

این روش اگر چه در کمترین زمان با سرعت بالا قابل انجام شدن است؛ ولی در نهایت می‌تواند رنگ موی شما را به اندازه چند درجه روشن‌تر از حالت قبلی کند؛ اما دکلره کردن مو چنین نیست بلکه می‌تواند تا حد زیادی رنگ مو را روشن کند و حتی به پایه گندمی یا سفیدی برساند. پس استفاده از پودر دکلره تنها در موارد ضروری باید صورت بگیرد.

طرز تهیه مواد دکوپاژ برای مو

بهتر است در ابتدا یک بسته افاسل یا همان ماده اصلی دکوپاژ را درون یک ظرف غیر فلزی بریزید‌. سپس 75 سی سی اکسیدان روی افاسل ریخته و به آرامی هم بزنید لازم است مقداری آب هم به این مواد اضافه کنید و حسابی با یکدیگر مخلوط کنید.

در نهایت ماده آماده شده را روی موهای خشک که تقریباً کثیف است بمالید تا عمل دکوپاژ کردن مو صورت بگیرد.

انواع روش‌های دکوپاژ مو

برای انجام دکوپاژ کردن مو چند روش وجود دارد. از جمله این روش‌ها عبارت‌اند از:

دکوپاژ قسمتی

اگر تنها قسمت‌هایی از موی سر شما رنگ کرده هستند سعی کنید با استفاده از برس تنها ماده افاسل با اکسیدان را به قسمت‌های رنگ شده بزنید. سپس تا جای ممکن سعی کنید مواد دکوپاژ را به ریشه‌های موی خود نزدیک نکنید؛ چون باعث ریزش موی شما خواهد شد.

دکوپاژ کلی

اگر موهای سر شما به طور یکدست رنگ زده هستند بهتر است یک بسته افاسل را به طور کامل مانند شامپو به سطح کامل مو بمالید. به این کار دکوپاژ کلی گفته می‌شود شما با انجام این کار می‌توانید موهای خود را به اندازه 1 تا 3 درجه روشن‌تر از حالت قبلی کنید.

البته فراموش نکنید که ماده دکوپاژ بسته به نیاز شما باید بین 5 تا 20 دقیقه باقی بماند.

دکوپاژ طبیعی مو

امروزه انجام دکوپاژ مو با مواد طبیعی با استفاده از تکنیک‌های مختلفی قابل اجرا می‌باشد.

مثلاً شما می‌توانید مقداری کفیر، روغن و سودا را با یکدیگر ترکیب کنید و به قسمت‌های رنگ شده بزنید.

این کار می‌تواند تا حدودی رنگ موس سر شما را باز کند. البته توجه داشته باشید که دکوپاژ طبیعی به اندازه افاسل نمی‌تواند تأثیرگذار باشد.

دکوپاژ با محلول اسید

یکی دیگر از روش‌های دکوپاژ مو استفاده از محلول‌های اسیدی است؛ ولی به خاطر داشته باشید که این ترکیبات کاملاً ملایم است و تنها می‌تواند رنگ موی شما را به اندازه یک یا دو درجه روشن‌تر کند.

پس انتظار نداشته باشید که کیفیت استفاده از افاسل را داشته باشد.

دکوپاژ عمیق

آخرین روش استفاده از دکوپاژ عمقی مو است. چنانچه شما تمایل داشتید تا به طور کامل رنگ موی خود را از بین ببرید باید از پودر دکلره استفاده کنید. اگر چه دکوپاژ مو با کرم دکلره می‌تواند آسیب‌های زیادی برای سلامت موهای شما داشته باشد.

همچنین می‌تواند موهایتان را خشک و شکننده کند؛ ولی به هر حال در برخی موارد ممکن است به عنوان قوی‌ترین ماده دکوپاژ مو مشکی، دکوپاژ مو شرابی و غیره به کار رود. البته استفاده از کراتینه و یا مواد تقویتی دیگری مانند پروتئین تراپی می‌تواند مضرات پودر دکلره را جبران کند.

سخن پایانی

باید گفت دکوپاژ کمتر از دکلره کردن مو آسیب وارد می‌کند. در واقع ترکیبات مواد دکوپاژ به گونه‌ای است که حالت ملایم‌تری را در رنگ موی شما ایجاد می‌کند. پس بدون هیچ محدودیتی می‌توانید در هر شرایطی از مواد دکوپاژ استفاده کنید.

البته سعی کنید در انتخاب رنگ موی خود نهایت دقت را به کار ببرید؛ چون استفاده مکرر از دکوپاژ می‌تواند حالت طبیعی موهای شما را تغییر دهد و باعث خشکی آن‌ها شود‌ در نتیجه به مرور زمان شما دچار موخوره، حساسیت و التهابات پوستی خواهید شد. پس به شما توصیه می‌کنیم با انتخاب یک سالن آرایشی باتجربه و معروف کار دکوپاژ مو را با بهترین مواد و بیشترین مهارت انجام دهید.

بر همین اساس ما ۱۰ برند برتر از معتبرترین مراکز آرایشی و آرایشگاه فعال در این زمینه را به شما معرفی می‌کنیم. از این رو شما می‌توانید در کمترین زمان و به راحتی، مرکز مورد نظر خود را برای انجام باکیفیت‌ترین دکوپاژ مو انتخاب کنید.

 

سایر دسته‌بندی‌های مراکز زیبایی و آرایشگاه

جستجو در دکوپاژ مو

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>