برندهای برتر داروها و افزودنی های ماهی

داروها و افزودنی های ماهی مانند تری کلوفن و آنتی اکسیدان ها در رشد و بهداشت ماهیان بسیار مؤثر هستند. حال اگر شما هم قصد دارید با این داروها و افزودنی های ماهیان بیشتر آشنا شوید، به شما توصیه می‌کنیم با ما در این بخش از برند آنالیز همراه باشید؛ زیرا ما در این بخش قرار است در مورد انواع داروها و مهم‌ترین افزودنی های ماهی صحبت کنیم.‌

ضمن اینکه در پایان متن ۱۰ برند برتر و فروشگاه معتبر را در زمینه فروش انواع دارو و افزودنی ماهی ها شما معرفی می‌کنیم، بنابراین شما می‌توانید به راحتی با توجه به نژاد ماهی و نوع بیماری او نمونه‌ای از بهترین برندها را از این مراکز معتبر انتخاب کنید.
مهم‌ترین داروها و افزودنی های ماهی
از آنجایی که علائم بسیاری از بیماری های ماهیان به هم شباهت دارند، بنابراین تشخیص نوع بیماری آن‌ها کار دشواری می‌باشد. پس بهتر است قبل از مبتلا شدن ماهیان خود به بیماری های مختلف پیشگیری های لازم را با استفاده از برخی داروها و افزودنی های ماهی انجام دهید. پرکاربردترین این داروها عبارت‌اند از:

سولفات مس: این ماده بیشتر برای رفع عفونت های سطحی مانند پوسیدگی باله ها و نوعی مشکلات در ساقه دمی به کار می‌رود.

داروی فرمالین برای ماهی: این ماده برای رفع عفونت های سطحی بر روی آبشش های ماهی مناسب است، همچنین می‌توان با مقداری مصرف فرمالین برای ماهی، عفونت های پوستی را درمان کنید. البته توجه داشته باشید که استفاده از فرمالین در آکواریوم باید حتماً با آزمایشات آبشش های ماهیان بیمار انجام شود؛ چرا که فرمالین ماهی زینتی و ماهی های خوراکی می‌تواند میزان اکسیژن آب را کاهش دهند.

مالاشیت گرین در آکواریوم: این نمونه دارو برای رفع عفونت های قارچی خصوصاً ساپرولگنیا و درمان قارچ ماهی کپور به کار می‌رود. معمولاً این دارو زمانی به کار می‌رود که سطح بدن ماهی لکه سفید دارد.

مازوتن یا همان تری کلروفن ماهی: این دارو بیشتر برای برطرف کردن شپش ماهی و زالوها به کار می‌رود، همچنین می‌تواند کرم های قلابدار را رفع کند.

پرمنگنات پتاسیم: این ماده برای رفع کمبود اکسیژن در اثر استفاده از برخی داروها مانند فرمالین به کار می‌رود. بنابراین مانند یک پمپ هوا می‌تواند اکسیژن محلول در آب را افزایش دهد.

اکسی تتراسیکلین: این دارو نوعی آنتی بیوتیک است که جهت برطرف کردن سپتی سمی های کوتاه مدت مانند ویبریوزیس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سولفات مرازین: داروی سولفات مرازین جزو بهترین داروهای ماهی برای رفع باکتری های مضر است.

نیکلوزوماید: داروی نیکلوزوماید می‌تواند ماهیانی که به کرم های پهن مبتلا هستند را درمان کند.

نمک طعام: نمک می‌تواند هر نوع قارچ زدگی، کرم های انگلی و مونوژنها را از بین ببرد.

متیلن بلو: این دارو برای از بین بردن تخم تک‌یاخته‌های خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ام اس: مشهورترین داروی بیهوشی برای درمان ماهی ها به مدت 5 دقیقه می‌باشد‌.
افزودنی های خوراک ماهی
معمولاً ترکیبات مختلفی برای حفظ ارزش مواد غذایی ماهی ها و مکمل رشد آن‌ها به و غذا و آب ماهی ها اضافه می‌شود. از جمله این افزودنی ها عبارت‌اند از:

مواد هم بند: این نوع افزودنی که قابض هم گفته می‌شود برای نگهداری از سلامت غذای ماهی ها در آب به کار می‌رود، همچنین مانع از ترکیب شدن غذا با آب مورد مصرف ماهی ها نیز می‌شود.

عوامل ضد میکروبی و اجزای داروئی: این نوع از داروها و افزودنی های ماهیان، نوعی ضدعفونی‌کننده در برابر مخمرها و قارچ‌ها هستند، بنابراین مانع از فاسد شدن مواد غذایی ماهی ها در آب می‌شوند.

آنتی اکسیدان ها: این نوع افزودنی ماهی می‌تواند مانع از اکسید شدن اسیدهای چرب شود. بنابراین آنتی اکسیدان ها مستقیماً به چربی‌ها اضافه می‌شوند.
مواد جاذب و محرک های رشد
مواد جاذب و محرک های رشد جزء مهم‌ترین افزودنی های ماهی به حساب می‌آیند؛ زیرا می‌توانند ضمن ارتقاء دادن سلامت غذای انواع ماهی ها، باعث رشد و تکثیر هر چه بیشتر آن‌ها شود.‌
سخن پایانی
چنانچه می‌خواهید در حوزه صنعت پرورش ماهی فعالیت کنید، حتی یک آکواریوم زیبا با ماهی های سالم را در گوشه‌ای از منزل خود نگهداری کنید؛ لازم است تا برخی داروها و افزودنی های ماهی را بشناسید و از آن‌ها به موقع استفاده کنید. بر همین اساس ما در ادامه این بخش از برند آنالیز ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر در زمینه فروش انواع دارو و افزودنی های ماهیان را به شما معرفی می‌کنیم شما برای درمان بیماری های مختلف از این مواد استفاده مناسبی داشته باشید.

بنابراین شما می‌توانید هر یک از این مراکز مورد اعتماد را با توجه به موقعیت مکانی آن، خدمات فروش آنلاین یا حضوری، قیمت‌های ارائه شده، تنوع و کیفیت محصولات و بسیاری موارد دیگر به راحتی انتخاب کنید. همچنین خوب است بدانید کارشناسان این مراکز امکان مشاوره رایگان را نیز برای شما فراهم نموده‌اند تا قبل از خرید بتوانید بهترین مشاوره را جهت سلامت و رشد ماهیان خود دریافت کنید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در داروها و افزودنی های ماهی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>