برندهای برتر کنترلر و تست آکواریوم

کنترل و تست آکواریوم از موارد بسیار مهم برای راه اندازی و نگهداری از آکواریوم می‌باشند. بنابراین ما در این بخش از برند آنالیز شما را با انواع کنترلر و تست آکواریوم آشنا می‌کنیم. سپس در این زمینه 10 برند برتر و مرکز معتبر را به شما معرفی می‌کنیم تا با مطالعه اطلاعات هر یک از این برندها بتوانید با توجه به شرایطی که دارید، به گزینه مطلوب مراجعه کرده و از خدمات آن بهره‌مند شوید.لازم است بدانید هر یک از این برندها با توجه به نوع امتیازات، خدمات و موقعیت مکانی که دارند در یک لیست مرتب قرارگرفته‌اند و شما می‌توانید در کمترین زمان بهترین مرکز را پیدا کنید.
کنترلر و تست آکواریوم
در رابطه با نگهداری آکواریوم باید گفت که این نگهداری با فراهم کردن آب با کیفیت مطلوب برای سلامت محیط آکواریوم و آبزیان ایجاد می‌شود. البته ممکن است آبی که دارای ظاهری تمیز و شفاف است، نیز برای ماهیان زینتی که در آکواریوم هستند مناسب نباشد. بنابراین باید نگهداری و تست اکواریوم یک پارامتر اصولی برای زندگی جانداران آکواریوم باشد.

لازم است بدانید برای همه آکواریوم‌ها پارامترهای آب با هم یکسان نیستند. همچنین نوع گونه آبزیان که در آکواریوم نگهداری می‌شود به کیفیت‌های مختلفی برای آب و دیگر تجهیزات آکواریومی نیاز دارد. بنابراین برای اینکه بتوان به صورت اصولی از آبزیان و آکواریوم نگهداری کرد، محیط آکواریوم را باید به یک محیط با کیفیت و مطلوب تبدیل کرد.

همچنین باید که به کنترلر و تست آکواریوم دقت کرد. ضروری است که از یک سیستم کنترلر استفاده کرد تا وضعیت آب و شرایط فیزیکی آکواریوم به صورت مطلوب باشد و از این طریق سلامت گیاهان و جانوران در آکواریوم به خوبی حفظ شود.
سیستم کنترلر آکواریوم
یکی از نیازهای هر آکواریومی وجود سیستم کنترل است که با کمک آن می‌توان وضعیت آب و شرایط فیزیکی که آکواریوم دارد را به صورت مساعد انجام داد. بنابراین از این طریق سلامت جانداران گیاهانی که در داخل آکواریوم هستند به خوبی حفظ می‌شود. یک کنترلر هماهنگ و منسجم که بتواند کلیه نیازهای آکواریوم را در یک فضای کوچک برای آن فراهم کند از جمله نیازهای مهم برای نگهداری از آکواریوم می‌باشد.
سیستم کنترلر آکواریوم چه قابلیت‌هایی دارد؟
با کمک یک سیستم کنترل هماهنگ می‌توان عملیات زیر را در یک برای یک آکواریوم ایجاد کرد:

روشن و خاموش کردن هیترها با استفاده از منطق فازی لاجیک صورت می‌گیرد و به منظور جلوگیری از افزایش و کاهش شدید دما خواهد بود.
کنترل کردن سطح آب بالا و پایین با کمک شیرهای برقی
روشن و خاموش کردن پله‌ای لامپ‌ها برای جلوگیری از وارد شدن استرس به روشن و خاموش کردن پله‌ای لامپ‌ها تا از این طریق جلوی وارد شدن استرس به جانوران گرفته شود
کنترل و بررسی دمای آب حداقل و حداکثر استفاده از هیتر ها
اعلام هشدار صوتی در صورتی در سیستم خطا بروز پیدا کند.
کنترل میزان نوردهی
نمایش دادن وضعیت کلیه تجهیزات بر روی صفحه مانیتور
در صورت وجود خطرات احتمالی برای آکواریوم به صورت تصویری هشدار به نمایش درمی‌آید‌.

تست آب آکواریوم
در صورتی که آب آکواریوم کیفیت مطلوب نداشته باشد، موجب بروز بیماری ماهی های آکواریومی خواهد شد. این آبزیان لازم است که پیوسته در مقابل اثرات سمی مثل نیترات‌ها و آمونیاک‌ها مقاومت داشته باشند. بنابراین بدن آن‌ها آسیب‌پذیر است. در صورتی که بیماری های آبزیان درمان نشوند، این بیماری‌ها رشد کرده و محیط آکواریوم نامساعد می‌شود.

برای اینکه این مشکل حل شود ابتدا باید میزان غلظت سمومی که در آب آکواریوم وجود دارد را کاهش داد. سپس می‌توان از انواع تست برای حل مشکل استفاده کرد.
انواع تست آب آکواریوم
ممکن است برخی مواقع آبی که در آکواریوم وجود دارد با تغییراتی ایجاد شود و در نتیجه کنترل آن خارج گردد. در این صورت باید عدم تعادل را جدی تلقی کرده و به دنبال رفع مشکلات به وجود آمده باشید. یکی از مواردی که برای حل این مشکل می‌توانید به کار برد، انجام دادن آزمایش‌های مختلف بر روی آب آکواریوم می‌باشد.

بنابراین باید حداقل یکبار در هفته صورت گیرد. در این زمینه کیت‌های مختلفی در بازار وجود دارد که با تهیه آن‌ها می‌توان آن را آکواریوم را آزمایش کرد. از جمله کیت‌های کنترلر و تست آکواریوم می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

نیترات
نیتریت‌ها
آمونیاک
نمک / جاذبه خاص
pH
سختی کربنات آب
قلیایی
کلر و کلرامین
فلز مس
فسفات‌ها
اکسیژن مایع
آهن و دی اکسید کربن

سخن پایانی
با توجه به توضیحاتی که در رابطه با کنترلر و تست آکواریوم داده شد، در این بخش از برند آنالیز ما شما را با 10 برند برتر و مرکز تخصصی آشنا می‌کنیم که با مراجعه به آن‌ها می‌توانید نیازهای خود را در این زمینه برطرف کنید. انتخاب هریک از این مراکز را می‌توانید با توجه به شرایطی که دارید، انجام دهید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در کنترلر و تست آکواریوم

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>