برندهای برتر تابلو فرش

تابلو فرش های دستباف، ماشینی و مینیاتوری جزو پرطرفدارترین تابلوهایی هستند که در هر خانه ایرانی می‌توان نمونه‌ای از آن‌ها را مشاهده کرد‌‌. بنابراین ما در این بخش از مقالات برند آنالیز سعی کرده‌ایم تا شما را با انواع فرش های تابلویی ریز بافت همراه با طرح‌های خلاقانه‌ای آشنا کنیم، همچنین در این زمینه ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر را در زمینه تولید و فروش انواع تابلو فرش به شما معرفی می‌کنیم، پس شما می‌توانید با انتخاب هر کدام از این تابلوها، طرح دلنشینی از جنس فرش را در منزل خود داشته باشید.

البته فراموش نکنید که این مراکز فروش در دسته‌بندی‌های مختلفی بر اساس موقعیت مکانی و امتیازات متنوع قرار گرفته‌اند، از این رو شما می‌توانید به راحتی مرکز و مجموعه‌ای را که با شرایط شما متناسب را انتخاب کنید.
خرید تابلو فرش
فرش‌های تابلویی که اغلب در بین مردم به تابلو فرش شهرت دارند، معمولاً به فرش های ریز بافتی اطلاق می‌شود که بیشتر برای تزئینات و دکوراسیون منازل به کار می‌روند‌. این نوع فرش‌ها از دیرباز به عنوان یک کالای نفیس در بین خانواده‌های ایرانی به دیوارها نصب می‌شدند و عمدتاً نوع دستی آن‌ها از ارزش و اعتبار بیشتری برخوردار می‌باشد. فرش‌های تابلویی چنان اصالتی دارند که حتی می‌توان نمونه‌ای از آن‌ها را به عنوان یک کادوی گران‌بها به دیگران هدیه داد.
انواع تابلو فرش
به طور کلی فرش های تابلویی به دو گروه تابلو فرش ماشینی و تابلو فرش دستباف طبقه‌بندی می‌شوند. چنانچه شما جزو علاقه‌مندان به این نوع تابلوهای نفیس هستید، مطمئناً در انتخاب نمونه های ماشینی و دستباف دچار تردید می‌شوید؛ زیرا هر کدام از این تابلوها زیبایی و جلوه خاصی دارند‌، البته به خاطر داشته باشید که قیمت تابلوهای فرش دستباف مانند:

تابلوهای فرش منظره
تابلوهای فرش سنتی
تابلوهای فرش چهره
تابلوهای فرش شام آخر
تابلوهای فرش وان یکاد و…

چندین برابر قیمت تابلوهای فرش ماشینی است. البته دلیل اصلی این تفاوت قیمت در آن‌ها تنها نوع نخ به کار رفته و نوع بافت گره‌ها می‌باشد. هر چند که برخی از فرش های تابلویی ماشین بافت نسبت به فرش های تابلویی دستباف طرح زیباتر و فروش بیشتری خواهند داشت.
قیمت فرش های تابلویی
بیشتر افراد تصور می‌کنند که گرانترین تابلو فرش دستباف ایرانی زیباترین تابلویی باشد که شاید تا به حال خلق شده است‌. در صورتی که این دسته فرش های تابلویی چون گره‌های قوی تری دارند و معمولاً از نخ های طبیعی تولید می‌شوند، پس از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

مثلاً قیمت تابلو فرش تمام ابریشم با هر طرح و رنگی که باشد، قطعاً از دیگر فرش های دستباف در نرخ بالاتری به فروش می‌رسد‌. البته تراکم، یکی از مهم‌ترین معیارهایی است که قیمت تابلو فرش‌های ماشینی و دستباف را تعیین می‌کند‌، در حقیقت گره فرش های ماشینی تنها توسط گرما و حرارت در کنار یکدیگر چیده می‌شوند در حالی که فرش های دستباف با توانمندی دست های زنان و مردان هنرمند ایرانی گره خورده و کنار یکدیگر قرار می‌گیرند.

البته در یک نگاه این دو نوع تابلو شباهت زیادی به یکدیگر دارند؛ اما در حقیقت دوام، طول عمر و قیمت فرش های دستباف از نمونه های مشابه ماشینی بالاتر می‌باشد.
زیباترین طرح‌های فرش تابلویی
امروزه تابلو فرش‌های و ان یکاد و منظره بیشترین فروش تابلو فرش را به خود اختصاص داده‌اند. در صورتی که شما در مراکز معتبری که عرضه کننده فرش‌های تابلویی هستند می‌توانید نمونه های دیگری مانند:

فرش‌های تابلویی سنتی
فرش‌های تابلویی ساده
فرش‌های تابلویی فانتزی
فرش‌های تابلویی مدرن
فرش‌های تابلویی مینیاتوری
فرش‌های تابلویی طرح فرانسوی

و بسیاری طرح و رنگ‌های متنوع دیگر را مشاهده کنید. البته برخی از طرح ها به شکل خانه های روستایی و یا طرح حیوانات بافته شده‌اند. امروزه بیشتر افراد تمایل دارند طرحی از چهره خود و یا دیگران را به صورت فرش داشته باشند، بنابراین همیشه به دنبال نوعی فرش مینیاتوری هستند تا بتواند ظرافت چهره یک انسان را نشان دهد. خوب است بدانید که تابلوهایی مانند:

تابلوی ضامن آهو
تابلو ظهر عاشورا
تابلو عروج پیامبر
تابلو ملک سلیمان
تابلو شاعر جوان

و بسیاری نمونه های دیگر نیز توانسته بیشترین طرفداران را به سمت خود جذب کنند.
سخن پایانی
با توجه به نوع چله کشی، سایز، تعداد رنگ‌ها و بسیاری عوامل دیگر که در بین تابلو فرش‌های ماشینی و دستباف به وجود آمده است. بنابراین انتخاب یک فرش تابلویی زیبا، بادوام و دارای کیفیت بالا از اهمیت زیادی برخوردار است‌، در این راستا جهت انتخاب یک تابلو فرش لازم است نکات مهمی را مدنظر داشته باشید.

حال اگر شما به دنبال شناخت بهترین برندها و معتبرترین شرکت های تولیدکننده فرش‌های تابلویی در ایران هستید به شما توصیه می‌کنیم با ما همراه باشید؛ چون ما در این بخش از وب سایت برند آنالیز سعی کرده‌ایم با معرفی ۱۰ برند برتر و مرکز مورد اعتماد بهترین انتخاب را برای شما مهیا کنیم. در واقع شما با کمک این ۱۰ مرکز برتر می‌توانید زیباترین و جدیدترین تابلو فرش‌های موجود در بازار را مشاهده کنید، همچنین متناسب با منطقه خود خرید مطلوبی را در ارزان ترین قیمت انجام دهید.

جستجو در تابلو فرش

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>