برندهای برتر آکواریوم

امروزه خرید آکواریوم و استفاده از آن برای دیزاین و دکوراسیون محیط های داخلی بسیار رونق گرفته است. حال هنگامی که شما قصد خرید آکواریوم را داشته باشید طبیعتاً توجه به نکات مهم در خرید آن و همچنین بررسی لوازم آکواریوم اهمیت ویژه‌ای دارد. از این رو ما در این بخش از وب‌سایت برند آنالیز سعی کرده‌ایم در این مورد بیشتر صحبت کنیم.همچنین در ادامه ما به معرفی ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر به عنوان ارائه دهنده لوازم آکواریوم پرداخته‌ایم تا شما با بررسی آن‌ها بتوانید این مراکز را بر اساس امتیاز، نوع وسایل ارائه دهنده، موقعیت مکانی و غیره دسته بندی نموده و در نهایت بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

راهنمای خرید آکواریوم

جذابیت آکواریوم‌ها موجب شده که بسیاری از افراد آن را گوشه‌ای از طبیعت در منزل بدانند. با این حال خرید آکواریوم می‌تواند برای دوستداران طبیعت یک تفریح به حساب بیاید. به طوری که با منظره آرامش بخش و زیبایی که فراهم می‌کند، خواهد توانست افراد را برای ساعت‌ها سرگرم نماید. در اینجا اگر شما برای اولین بار است که می‌خواهید اقدام به خرید آکواریوم کنید پیشنهاد می‌شود از یک آکواریوم‌های کوچک شروع نموده و چند ماهی ارزان ‌قیمت درون آن نگهداری کنید.

هنگامی که آکواریوم را از فروشنده آن تهیه می‌کنید بهتر است مواد غذایی که ماهی‌های درون آکواریوم می‌خورند را نیز تهیه کرده و طریقه نگهداری آن‌ها را به طور کامل فرا بگیرد. زیرا برخی از ماهی‌ها ساکن آب شور بوده و برخی دیگر در آب شیرین زندگی می‌کنند.

همچنین بعضی از آن‌ها گوشتخوار هستند و بعضی دیگر گیاه خوار. نکته دیگری که در خصوص خرید آکواریوم باید بدانید این است که هر دو نوع آکواریوم آب شیرین و آب شور دارای معایب و مزایای خود می‌باشد. به طوری که اگر چه ماهی‌های آب شور رنگ‌های متنوع‌تری داشته و زیباتر هستند اما نگهداری از آن‌ها نیز سخت‌تر خواهد بود. از این رو افراد مبتدی بهتر است آکواریوم آب شیرین را تهیه کنند.

معرفی انواع آکواریوم

به طور کلی تمامی آکواریوم ها در هر طرح و شکلی که باشند همگی از جنس شیشه هستند. اینکه نوع شیشه آکواریوم چه ضخامتی داشته باشد و چه تجهیزاتی درون آکواریوم نصب شده است، می تواند این محصول را در دسته بندی های مختلفی قرار دهد. از جمله آکواریوم های شناخته شده ای که در بازار موجود می باشد، عبارتند از:

آکواریوم شیشه دست ساز

یکی از قدیمی ترین آکواریوم هایی که در اغلب خانه ها دیده می شود از این نوع هستند. معمولا در خرید آکواریوم اندازه و طرح های متنوعی از شیشه های دست ساز وجود دارد که در همگی آنها چند شیشه توسط چسب آکواریوم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند‌، این نوع آکواریوم ها از قیمت ارزانی برخوردار هستند.

آکواریوم شیشه کارخانه ای

توجه داشته باشید که در آکواریوم های کارخانه ای علاوه بر برش مخصوصی که در شیشه ها به کار رفته است، خم بودن شیشه های جلو یک مزیت خوبی برای تماشای بهتر ماهی ها به حساب می آید. اغلب آکواریوم های کارخانه ای دارای برش های ADA هستند که چسب آکواریوم را در خود پنهان می کنند.‌ بنابراین علاوه بر چند برابر نشان دادن زیبایی ماهی ها می تواند نمای فوق العاده تری را در آکواریم ایجاد کند.

آکواریوم های با فیلتر سرخود

شاید بارها در خرید آکواریوم با لفظ آکواریوم های آماده برخورد کرده آید. در حقیقت این نوع محفظه های شیشه ای به صورت مکانیزه هستند، یعنی در قسمتی از شیشه نمونه ای از فیلتر و یا بخاری نصب شده است، بنابراین خریداران می توانند در زمان کمتری بستر مناسبی را برای نگهداری انواع ماهی فراهم کنند. البته همیشه سعی کنید متناسب با ابعاد آکواریوم ضخامت شیشه و حجم تجهیزات لازم را در نظر بگیرید.

  مهمترین نکته قبل از تهیه آکواریوم

اگر شما هم علاقه زیادی به ماهی و آکواریوم دارید حتماً قبل از خرید آکواریم و تعدادی ماهی آکواریم گیاهخوار و گوشتخوار به نکته‌ای مهم توجه داشته باشید. پس سعی کنید:

  • ماهی‌های زینتی را خوب بشناسید و همیشه نیازهای محیط آبی آن‌ها را فراهم نمایید
  • متناسب با محل استقرار آکواریم از نظر نور، ابعاد و میزان هوای موجود در محیط نیز ماهیان خود را انتخاب کنید.
  • خرید آکواریوم خود را از طریق مکان های معتبر انجام دهید؛ چون ممکن است از هر مکان دیگری یک آکواریوم ارزان قیمت تهیه کنید؛ ولی مطمئن باشید که در مدت کوتاهی تمام ماهی های شما خواهد مرد.

بررسی لوازم تمیز کننده آکواریوم

علاوه بر آنچه بیان شد یکی از نکات بسیار مهم دیگر در هنگام خرید آکواریوم، توجه به لوازم مورد نیاز برای راه اندازی آکواریوم می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید برای ساخت یک آکواریوم ابزار متفاوتی نیاز بوده که ابتدایی‌ترین آن شیشه و چسب آکواریوم است. پس از اینکه آکواریوم ساخته شد باید به دنبال دیگر لوازم آکواریوم از جمله لوازم تمیز کننده آکواریوم باشید.

این لوازم که جزو مهم‌ترین اقلام آکواریوم می‌باشد برای تمیز کردن و تصفیه کردن آکواریوم نیاز هستند؛ لذا در صورت استفاده نکردن از این لوازم بعد از مدتی آب آکواریوم کثیف شده و به طور حتم برای ماهیان و آبزیان درون آکواریوم خطرساز خواهد بود. دقت کنید برای آکواریوم‌های آب شیرین می‌توان از تجهیزات ساده‌تری استفاده کرد اما آکواریوم‌های آب شور نیاز به تصفیه‌کننده‌های پیشرفته‌تری دارند پس اگر آکواریوم شما از نوع آب شور می‌باشد نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

بررسی لوازم هوادهی آکواریوم

لوازم هوادهی که دیگر لوازم مورد نیاز برای آکواریوم است، اهمیت بالایی داشته به طوری که این پمپ‌ها دارای نمونه‌های مختلفی می‌باشند. در بعضی از آکواریوم‌ها نیاز است که از چندین پمپ برای تأمین هوای مورد نیاز ماهیان استفاده گردد اما به طبع آکواریوم‌های کوچک‌تر به پمپ‌های کمتری نیاز خواهند داشت.

برسی لوازم دیزاین آکواریوم

لوازم دیزاین آکواریوم نیز دیگر لوازم مورد نیاز بوده که موجب جذابیت این جعبه شیشه‌ای می‌شود. به طور کلی لوازم دیزاین در دسته‌های مختلف قرار گرفته و بسته به شور یا شیرین بودن آکواریوم متفاوت می‌باشد. مثلاً با استفاده از گیاهان مصنوعی و یا می‌توان فضای کف دریا و رودخانه‌ها را تداعی نمود. استفاده از شن‌های دریایی، نورپردازی مناسب و … نیز به طور حتم موجب دوچندان شدن جذابیت این فضا می‌شود.

بررسی لوازم تنظیم دما آکواریوم

از جمله دیگر لوازم آکواریوم که معمولاً در آکواریوم‌های آب شیرین بیشتر کاربرد دارد، لوازم تنظیم دما است. یکی از این تجهیزات بخاری آبی می‌باشد. به طوری که این بخاری‌ها می‌تواند دمای درون آب را متعادل کند. دماسنج جیوه ای یا کاغذی نیز از دیگر تجهیزات مورد نیاز بوده که به راحتی دمای واقعی آکواریوم را به شما نشان می‌دهد.

سخن پایانی

اگرچه به طور کلی آکواریوم‌ها فضای بسیار جذابی داشته و برای زیبا کردن دیزاین منازل و دیگر فضای داخلی مناسب می‌باشند اما افراد مبتدی در هنگام خرید آکواریوم و هم‌چنین تهیه تجهیزات آم لازم است دقت کافی داشته باشند و به مراکز معتبر مراجعه کنند. در این میان شاید پیدا کردن یک فروشگاه مورد اعتماد و خوب کاری سخت و زمان‌بر باشد به همین دلیل ما در این بخش از برند آنالیز 10 برند برتر و مراکز برتر ارائه دهنده آکواریوم و لوازم به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید در زمانی کوتاه بهترین گزینه را انتخاب نموده و ضمن دریافت مشاوره‌های رایگان خریدی رضایت‌بخش را تجربه نمایید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در آکواریوم

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>