برندهای برتر ام آر آی و سی تی اسکن حیوانات

ام آر آی و سی تی اسکن حیوانات خانگی از جمله دیگر خدماتی است که در دامپزشکی‌های کشور ارائه می‌شود. این روش که برای تشخیص و درمان بیماری‌های حیوانات راه‌اندازی شده امروزه بسیار پرکاربرد است.

حال اگر شما هم تمایل دارید با خدمات ام آر آی و سی تی اسکن حیوانات بیشتر آشنا شوید بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. همچنین لازم است بدانید ما در این بخش از وب‌سایت برند آنالیز سعی کرده‌ایم 10 برند برتر و مرکز معتبر ارائه‌دهنده این خدمات را به شما معرفی کنیم تا راحت‌تر بتوانید برای حیوانات خود خدمات جامعی در این زمینه دریافت کنید. در انتها شما با بررسی هر کدام از این مراکز می‌توانید آن‌ها را بر اساس موقعیت مکانی، خدمات، امتیاز و … دسته‌بندی کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

MRI و CT-Scan حیوانات خانگی

یکی از بخش‌های افتتاح شده در مراکز دامپزشکی کشور بخش ام آر آی و سی تی اسکن می‌باشد. در خصوص این خدمات باید بدانید ام آر آی جزو تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته بوده که برای تصویربرداری از اندام‌های داخلی بدن از امواج مغناطیسی استفاده می‌کند.

به طور کلی می‌توان گفت ام آر آی یا سی تی اسکن ابزارهای کمک تشخیصی برای دامپزشک است و آنچه را که نمی‌توانند با چشم ببیند با استفاده از این تصاویر تشخیص می‌دهند. از این رو به این دستگاه‌ها، دستگاه تصویرسازی پزشکی نیز گفته می‌شود. توجه داشته باشید در دامپزشکی‌ها برای تشخیص بافت‌های سخت از رادیولوژی و سی تی اسکن استفاده می‌شود اما استفاده از ام آر آی برای بافت نرم کاربردی‌تر است.

به طوری که می‌توان گفت مهم‌ترین موارد استفاده از ام آر آی حیوانات خانگی برای تشخیص ضایعات نخاعی یا مغزی و مشکلات تاندون موارد این چنین می‌باشد. در حالی که سی تی اسکن جهت بررسی استخوان‌ها و آسیب‌های آن استفاده می‌شود.

ویژگی‌های بهترین دستگاه ام آر آی و سی تی اسکن

اگرچه در گذشته تعداد بسیار محدودی دستگاه ام ار آی و سی تی اسکن و وجود داشته اما امروزه مشاهده می‌شود که با رونق استفاده از این دستگاه‌ها در ۱۰ سال اخیر انواع مختلفی از دستگاه‌های ام ‌آر آی و سی ‌تی اسکن به دامپزشکی‌های سراسر کشور ارائه شده است.

در این بین اگر بخواهیم یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نوع خوب این دستگاه‌ها را بررسی کنیم باید بدانید مدولار پیشرفته و تنظیمات کالیبراسیون آن از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این دستگاه به شمار می‌رود. همچنین این دستگاه از آنجایی که مخصوص حیوانات است به طور حتم از امنیت ویژه و همسویی با سیستم بدن حیوانات برخوردار می‌باشد.

نکات مهم در خصوص ام آر آی و سی تی اسکن حیوانات

اما با وجود آنچه بیان شد درمیابیم که MRI و CT-Scan حیوانات خانگی جزو روش‌های بسیار کارآمد است که مهم‌ترین کاربرد آن جهت شناخت بیماری‌های مختلف و مشکلات به وجود آمده در قسمت‌های مختلف بدن حیوان می‌باشد. این روش که بسیار ایمن و کم خطر است به گونه‌ای بوده که امواج مغناطیسی و رادیویی آن هیچ‌گونه ضرری برای بدن حیوان نخواهد داشت.

در ام ار آی حیوانات از اشعه ایکس استفاده نشده از این رو نسبت به رادیو گرافی و سی تی اسکن کم‌ضرر تر می‌باشد و حتی بر روی جنین حیوان نیز اثری نامطلوبی به جا نمی‌گذارد.

نکته مهمی که باید دقت کنید این است که حیوان شما در هنگام انجام ام آر آی و سی تی اسکن حیوانات هیچ گونه شئ فلزی نباید با خود داشته باشد. زیرا فضای این تصویربرداری‌ها دارای میدان مغناطیسی بسیار قوی می‌باشد. حتی اگر در بدن حیوان قطعه فلزی یا هر نوع پلیت و پیچ و مهره فلزی وجود داشته باشد احتمال اینکه خطر و عوارض نامطلوب به وجود آید؛ بالاست.

سخن پایانی

با توجه به آنچه در خصوص خدمات سی تی اسکن و ام ار ای حیوانات و تفاوت بین این دو روش گفته شد حالا اگر شما هم قصد استفاده از این خدمات برای درمان بیماری حیوان خود را دارید طبیعتاً بهتر است به دنبال انتخاب بهترین مرکز باشید. بنابراین در این خصوص ما به معرفی ۱۰ برند برتر و مرکز تخصصی به عنوان بهترین ارائه‌دهنده خدمات ام آر آی و سی تی اسکن حیوانات پرداختیم تا شما با بررسی هر کدام از این مراکز بتوانید راحت‌تر آنچه را می‌خواهید انتخاب کنید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در ام آر آی و سی تی اسکن حیوانات

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • 2
  • >
  • >>