برندهای برتر غذای ماهی

غذای ماهی‌ها اگر چه به نوع و نژاد ماهی بستگی دارد؛ ولی جلبک‌های دریایی، پلانکتون‌ها و البته مواد دیگری مانند اسفنج‌ها جزو اصلی‌ترین غذای این موجودات دوست‌داشتنی به‌حساب می‌آید. امروزه ماهی‌های خوراکی و ماهی‌های زینتی می‌توانند از غذاهای دیگری نیز تغذیه کنند.اگر شما هم در زمینه صنعت پرورش ماهی فعالیت دارید و یا به دنبال بهترین مراکز برای تهیه غذای خوب برای ماهی‌های آکواریوم خود هستید بهتر است با ما در این بخش از مقالات برند آنالیز با انواع غذاهای ماهی بیشتر آشنا شوید. همچنین ما در انتهای این بخش سعی کرده‌ایم در این زمینه ۱۰ برند برتر و مرکز فعال و معتبر در حوزه تولید و فروش انواع غذای آبزیان را به شما معرفی کنیم، تا بتوانید متناسب با نوع ماهی خود هر یک از این مراکز را انتخاب کنید.

انواع غذای ماهی چیست؟

همه ماهی‌ها و دیگر آبزیان از مواد بسیار متنوعی تغذیه می‌کنند. برخی از ماهیان همه‌چیزخوار هستند، یعنی سعی می‌کنند تا غذای خود را از طریق موجودات دیگری مانند:

 • ماهی‌های کوچک‌تر
 • کرم های کوچک و بزرگ
 • سخت پوستان

تهیه کنند. در صورتی که غذای عده‌ای از ماهیان تنها موجودات ریز و برخی گیاهان دریایی می‌باشد. خوب است بدانید که برخی گونه‌های دیگر جزو حیوانات گوست خوار هستند و برای تأمین غذای خود ماهی‌های کوچک‌تر از خود را شکار می‌کنند. پس در نتیجه رژیم غذایی ماهیان بر اساس نژاد و نوع عادت غذایی آن‌ها دسته‌بندی می‌شود.

مهم‌ترین غذای ماهی‌ها کدم‌اند؟

به طور کلی دسته بزرگی از گیاهان و دیگر موجودات دریایی به وسیله انواع ماهیان خورده می‌شوند، که مهم‌ترین این غذای ماهی‌ها عبارت‌اند از:

جلبک‌های دریایی : جلبک‌ها در کنار سخت پوستان بهترین غذا ماهی برای گونه‌های همه‌چیزخوار به شمار می‌آیند، البته ماهی‌های گیاهخوار نیز از جلبک‌های دریایی استفاده می‌کنند.‌

سبزه های دریایی : ماهی‌هایی که از طریق سبزه های دریایی غذای خود را تأمین می‌کنند به طور حتم جزو ماهی‌های گیاهخوار قرار دارند.

پسماند و جلبک‌ها : ماهی‌ها به مرور زمان از خود یکسری مواد ارگانیک به شکل جامد خارج می‌کنند‌. این نوع لجن های مرجانی و پسماندها منبع غذایی بسیاری دیگر از ماهیان خواهد بود.

اسفنج‌ها : مهم‌ترین غذای ماهی‌های همه‌چیزخوار اسفنج‌ها هستند.

پلانکتون‌ها : بخش مهمی از غذای ماهی‌ها را انواع میگوها و میسیدها تشکیل می‌دهند، البته موجودات دیگری مانند کاپودها و امفیپودها نیز در زنجیره غذایی ماهیان قرار دارند که به همگی آن‌ها پلانکتون‌ها گفته می‌شود‌. بنابراین پلانکتون‌ها می‌توانند منبع غذایی مناسبی برای جمعی از ماهیان به‌حساب آید.

رژیم غذایی ترکیبی

ماهی‌هایی که همه‌چیزخوار هستند باید یک رژیم غذایی ترکیبی داشته باشند‌ و غذای خود را در اعماق اقیانوس‌ها به دست آورند. بنابراین هر نوع ماهی کوچک، کرم و هر موجود دیگری که زهرآلود نباشد می‌تواند مورد تغذیه این دسته از ماهی‌ها قرار بگیرد.

سایر منابع غذایی ماهی‌ها

برخی از ماهیان تنها رژیم غذایی خود را به ماده‌های گوشتی  اختصاص داده‌اند مانند:

ماهی‌های گوشت خوار : این نوع از موجودات دریایی تنها ماهی‌های کوچک‌تر از خود را شکار می‌کنند، البته به دنبال موجودات دیگری مثل خرچنگ‌ها، حلزون‌ها، خارپشت های دریایی و میگوها نیز هستند.

جالب است بدانید که برخی از گونه‌های ماهیان سعی می‌کنند از انگل دیگر ماهی‌های دریایی تغذیه کنند.

غذای ماهیان زینتی

امروزه در ساخت غذای ماهی‌های زینتی بیشتر شرکت‌ها تلاش می‌کنند که با توجه به نوع ماهی، غذای آن‌ها را در دسته‌های مختلفی اعم از:

 • غذا ماهیان گوپی
 • غذا ماهیان قزل آلا
 • غذا ماهیان قرمز
 • غذا ماهیان کپور
 • غذا ماهیان کوی
 • غذا ماهیان فایتر و…

قرار دهند. بنابراین در کنار گرانول‌ها ، سبزیجات خشک شده و قرص‌های خوراکی مواد غذایی دیگری مانند جلبک اسپیرولینا و برخی اسفنج‌ها به شکل یخ زده به ماهی‌ها داده می‌شود.

سخن پایانی

در آخر اینکه ماهی‌های گوناگون مانند انسان‌ها از عادت‌های غذایی متفاوتی استفاده می‌کنند. ضمن اینکه غذا ماهی بیشتر از هر موضوع دیگری به نوع محیط زیست آن‌ها بستگی دارد. بنابراین لازم است تا بهترین غذای ماهیان را از مراکزی تهیه کنید که شناخت کافی روی تمام ماهی‌ها دارند، همچنین عرضه‌کننده تازه ترین غذای ماهی با بیشترین مواد مغذی هستند.

بر همین اساس اگر می‌خواهید تا بهترین مواد طبیعی را برای ماهی‌های خوراکی یا زینتی خود تأمین کنید به شما پیشنهاد  می‌دهیم تا از میان۱۰ برند برتر و مراکز معتبری که در این زمینه به شما که معرفی کرده‌ایم بهترین گزینه را انتخاب کرده و بهترین خرید غذای ماهی را با معتبرترین برندها تجربه کنید.

لازم است بدانید معرفی این مراکز به گونه‌ای است که شما می‌توانید آن‌ها را بر اساس محصولات مختلف، برندهای عرضه شده، خدمات مرکز موردنظر، امتیازات هر مرکز و همچنین موقعیت مکانی یا خدمات فروش اینترنتی بهترین گزینه را متناسب با شرایط خود انتخاب نمایید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در غذای ماهی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

1
ایران آرتمیا

تهران، میدان هروی، خیابان پناهی نیا،...

مشخصات و اطلاعات تماس
5 ( 1 رای)


 • <<
 • <
 • 1
 • >
 • >>