برندهای برتر پزشک داخلی

پزشک داخلی پزشکی است که تخصصش برای درمان بیماری های داخلی است. با این حال می‌توان گفت این متخصص می‌تواند تمامی بیماری های بزرگسالان را تشخیص داده و به درمان آن بپردازد. ضمن اینکه در حوزه کاری خود صرفاً اجازه جراحی بیمار را ندارد. حال اگر خدایی نکرده شما به بیماری پیچیده‌ای مبتلا شدید می‌توانید برای انجام معاینه‌های اولیه به پزشک جراح مراجعه نمایید.با این حال اگر شما هم به دنبال شناخت بهترین پزشک داخلی هستید بهتر است بدانید در این قسمت از وب‌سایت برند آنالیز ما سعی کرده‌ایم 10 برند برتر و پزشک برتر در این زمینه را معرفی نماییم تا شما راحت‌تر بتوانید بهترین پزشک موردنظر را بسته به موقعیت مکانی خود، خدمات ارائه شده توسط پزشک، سوابق او و همچنین امتیازاتی که دارد، انتخاب نموده و به او مراجعه نمایید.

زمان مراجعه به پزشک داخلی

همان‌طور که از نام پزشکی داخلی مشخص است درمیابیم که مهم‌ترین وظیفه این پزشک تشخیص و درمان بیماریهای داخلی می‌باشد. به طوری که این پزشک بعد از اینکه بیماری فرد را تشخیص داد، بیمار را به متخصص مربوطه ارجاع می‌دهد.

با این حال اگر برای شما هم سؤال پیش آمده که چه زمان باید به متخصص داخلی مراجعه کرد بهتر است بگوییم اگر شما نمی‌دانید که بیماری که به آن مبتلا شده‌اید به کدام یک از اعضای بدنتان مربوط است پیشنهاد می‌شود به یک پزشک داخلی مراجعه کنید. زیرا این پزشکان ارتباط کافی با سایر متخصصین دارند و بعد از این که بیماری شما را تشخیص دادند به راحتی شما را به متخصص مناسبی ارجاع می‌دهند.

ویژگی‌های بهترین متخصص داخلی

اگر بخواهیم در خصوص مهم‌ترین ویژگی‌های یک متخصص داخلی خوب اشاره کنیم باید بدانید این متخصصین وظیفه دارند که به صورت طولانی مدت از بیمار خود مراقبت کرده یعنی باید یک برنامه درمانی تدوین کرده تا طبق آن بیمار بهبودی کامل پیدا کند. از طرفی متخصص داخلی باید همچون یک مشاور در کنار بیمار بوده و پا به پای متخصص مراحل درمان بیمار را انجام دهد.

همچنین یک پزشک داخلی خوب اگرچه در طول روز با بیماری های متعددی مواجه است؛ اما لازم است که در هنگام مراجعه تمامی بیماران صبر و حوصله خود را حفظ کرده و به وضعیت بیمار بپردازد. و سعی کند شرایط روحی بیمار را بهتر نماید. پیگیری پی‌درپی بیمار از دیگر ویژگی‌های یک پزشک داخلی خوب است. به طوری که حتی بعد از تمام شدن دوره درمانی، بیمار نباید توسط پزشک داخلی فراموش شود. در صورت بازگشت بیماری نیز بیمار باید بتواند به راحتی با متخصص داخلی در ارتباط باشد. همچنین به روز بودن اطلاعات پزشکی این متخصص از دیگر ویژگی‌های وی می‌باشد.

تفاوت متخصص داخلی و پزشک عمومی

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که متخصص داخلی همان پزشک عمومی است. اما به طور کلی اگر بخواهیم تفاوت بین این دو پزشک را بیان کنیم باید توجه کنید که پزشکان عمومی تنها دوره مربوط به پزشکی عمومی را طی نموده اما متخصصین داخلی پس از اتمام دوره پزشکی عمومی، در دوره ۳ الی ۶ سال به صورت تخصصی سپری کرده‌اند تا بهتر بتوانند وضعیت بیماری بزرگسالان را بررسی کنند.

همچنین علاوه بر اینکه این دسته از پزشکان در مطب خود به طبابت می‌پردازند، در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها نیز بیماران بسیاری را ویزیت می‌کنند. ضمن اینکه توانایی تشخیص تعداد بسیاری از بیماریهای داخلی را نیز دارند در حالی که این امر توسط پزشکان عمومی میسر نخواهد بود.

نکات مهم در هنگام مراجعه به متخصص داخلی

حال با وجود آنچه بیان شد اگر شما نیاز دارید که به متخصص داخلی مراجعه کنید نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه نمایید به همراه داشتن پرونده پزشکی می‌باشد. همچنین در اولین ملاقات لازم است داروهای مصرفی خود را به پزشک نشان دهید تا این متخصص برای شما داروهای تکراری تجویز نکند.

سخن پایانی

با وجود این که حیطه کاری پزشک متخصص مشخص شد حال با بررسی 10 برند برتر و پزشک باتجربه و معتبر معرفی شده در این قسمت شما راحت‌تر خواهید توانست پزشک موردنظرتان را پیدا کرده و بهترین نتایج را از سوی او دریافت نمایید.

 

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در پزشک داخلی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

1
دکتر الویس مرادخان
دکتر الویس مرادخان فوق تخصص روماتولوژی

تهران، خیابان کارگر شمالی، بالاتر بیمارستان...

مشخصات و اطلاعات تماس
5 ( 1 رای)


  • <<
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • >
  • >>