برندهای برتر کلینیک گفتار درمانی

آیا می‌دانید بهترین کلینیک گفتار درمانی چه مرکزی است و چه خدماتی ارائه می‌دهد؟ آیا شما هم به دنبال بهتری مراکز گفتار درمانی هستید تا بهترین خدمات تخصصی را دریافت کنید؟ اگر پاسخ شما به این سؤال مثبت است، لازم است بدانید ما در این بخش از برند آنالیز به معرفی این درمانگاه و کلینیک و خدمات آن پرداخته‌ایم.

همچنین شما را با 10 برند برتر و مرکز معتبر در این زمینه آشنا می‌کنیم که می‌توانید با توجه به امتیازات و خدماتی که این مراکز دارند، بهترین برند را از نظر موقعیت مکانی و دیگر موارد مورد نظر خود مورد بررسی قرار داده و بهترین گزینه را برای دریافت خدمات گفتار درمانی انتخاب کنید.

گفتار درمانی چیست؟

به طور تخصصی می‌توان گفت که گفتار درمانی شامل خدمات مربوط به ارزیابی و تشخیص، درمان و مشاوره در زمینه اختلالات مربوط به زبان، گفتار، اختلالات شناختی ارتباطی و اختلالات بلع در کودکان و بزرگسالان است.

بنابراین افراد بزرگسال و کودکانی که دچار این اختلالات شده‌اند، لازم است که با مراجعه به کلینیک‌ها و مراکز گفتار درمانی از خدمات تخصصی و حرفه‌ای که برای درمان آن‌ها ارائه می‌شود، استفاده کنند. د این زمینه خوب است بدانید اختلالات گفتاری در اثر عوامل مختلفی به وجود می‌آیند که شامل موارد زیر است:

 1. علل ذهنی 2. علل عضوی 3. علل فیزیولوژیکی 4. علل یادگیری

کلینیک گفتار درمانی

در کلینیک گفتار درمانی روی بزرگسالان و کودکانی که مبتلا به اختلالات رفتاری شناختی، زبانی و بلعیدن هستند معاینات و درمان‌های مختلفی انجام می‌شود. در حقیقت متخصصینی که در این مراکز فعالیت می‌کنند با پزشکان دیگر در این حوزه همکاری داشته و از این رو بهترین خدمات را به بیماران خود ارائه می‌دهند.

بنابراین در کلینیک های گفتار درمانی با پزشکی در حوزه‌های گوش، حلق و بینی (ENT)، بیماری های مغز و اعصاب (نورولوژیست ها)، توانبخشی (متخصصان فیزیوتراپی و توانبخشی) و پزشکان مربوط به کودکان (متخصصان اطفال، متخصصان مغز و اعصاب اطفال) همکاری صورت می‌گیرد.

درمان اختلالات در مراکز گفتار درمانی

در کلینیک گفتار درمانی به درمان برخی از اختلالات مانند موارد زیر پرداخته می‌شود:

 • زبان ‌پریشی
 • آپراکسی گفتاری شامل آپراکسی گفتاری در کودکان
 • اختلالات شناختی همراه با آسیب مغزی، سکته مغزی و زوال عقل
 • دیسفاژی
 • اختلالات صوتی مثل مشکلات اسپاستمی یا لارنژکتومی
 • اختلالات مغزی مانند لب یا کام شکافته

ضمن اینکه شما می‌توانید برای موارد دیگری از قبیل دیس آرتری و همچنین اختلالات صوتی یا گفتاری که ناشناخته هستند نیز به این مراکز مراجعه کنید.

اختلالات گفتاری و زبانی کودکان

اگر کودکی دچار اختلال در مهارت‌های کلامی و ارتباطی شده باشد، لازم است هر چه سریع‌تر او را برای حل این مشکل به یک کلینیک گفتار درمانی ببرید. در این کلینیک‌ها افرادی متخصص و مجرب فعالیت می‌کنند که مشکلات کودکان را ارزیابی کرده و کودکانی که مبتلا به اختلالات گفتار و زبان هستند، در این کلینیک‌ها گفتار درمانی می‌شوند.

موارد مختلفی وجود دارند که در صورت مشاهده یکی از آن‌ها لازم است به کلینیک گفتار درمانی مراجعه کرد. در این میان از جمله مهم‌ترین این موارد، اختلالات گفتار و زبان و اختلالات گفتاری مثل مشکل در تلفظ حروف و کلمات می‌باشد. از اختلالات زبانی نیز می‌توان به ایراد در درک و یا قرار دادن کلمات در کنار یکدیگر برای برقراری ارتباط اشاره کرد که باید درمان شوند. بنابراین بهتر است که در صورت داشتن این مشکل به بهترین کلینیک گفتار درمانی مراجعه کنید. از دیگر اختلالات در این زمینه مواردی مثل اختلال صوت و تشدید، اختلال در بلعیدن و جویدن غذا و اختلالات بیانی هستند.

کودکان با چه مشکلاتی به کلینیک های گفتار درمانی مراجعه می‌کنند؟

مشکلات و موارد مختلفی وجود دارند که اگر کودکان به یکی از آن‌ها مبتلا شده باشند، لازم است به کلینیک های گفتار درمانی مراجعه کنند. برخی از این مشکلات شامل اختلالات رشد زبانی مانند عقب ماندگی ذهنی، اوتیسم یا آسیب شنوایی هستند.

از دیگر مشکلات می‌توان به تأخیر رشدی، اختلالات در بلع، افت شنوایی و گرفتگی مزمن صدا یا شکاف لب و کام و برخی اختلالات که به صورت اکتسابی برای زبان اتفاق افتاده‌اند، مثل پارکینسون، سکته مغزی، ضربه مغزی و ام اس اشاره کرد. همچنین اگر کودک به اختلالاتی مثل تشدید یا اختلالات حرکتی گفتار و اختلالات روانی گفتار مبتلا باشد باید او را به یک کلینیک گفتار درمانی برد.

درمان کودکان در مراکز گفتار درمانی

درمان کودکان لازم است که خیلی فوری آغاز شود، زیرا در صورتی که درمان روی کودکان در سنین پایین آغاز شود، موجب کسب نتایج بهتر در آینده می‌شود. در این راستا متخصصین گفتار درمانی عقیده دارند در صورتی که والدین حضور فعالی برای درمان کودکان و پیشرفت نداشته باشد این موضوع روی پیشرفته کودک تأثیر زیادی می‌گذارد. بنابراین والدینی که در زمان درمان کودکان با درمانگران همکاری می‌کنند نتایج درمانی آن‌ها زودتر حاصل می‌شود.

سخن پایانی

پس از اینکه با کلینیک گفتار درمانی و خدمات مربوط به درمان بزرگسالان و کودکان در این مراکز آشنا شدید، ما در این بخش از برند آنالیز به معرفی 10 برند برتر و مرکز تخصصی و باتجربه در زمینه گفتار درمانی پرداخته‌ایم، بنابراین شما می‌توانید از میان آن‌ها بهترین گزینه را انتخاب کنید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در کلینیک گفتار درمانی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز
8
مرکز توانبخشی توانش

ابتدای پاسداران,خیابان کاشی ها(نگارستان دوم),خیابان مسجد...

مشخصات و اطلاعات تماس اولین امتیاز را برای این برند ثبت کنید • <<
 • <
 • 1
 • 2
 • >
 • >>