برندهای برتر متخصص پاتولوژی و علوم آزمایشگاهی 

متخصص پاتولوژی و علوم آزمایشگاهی به طور کلی فردی است که یکی از شاخه‌های علوم پزشکی را انتخاب نموده و بیشتر با آنالیز آزمایشگاهی خون و بافت های بدن انسان سر و کار دارد. این پزشک متخصص هدف اصلی خود را تشخیص بیماری، پیگیری و درمان آن و همچنین حفظ سلامت افراد جامعه می‌داند.

اگر قصد دارید در این باره بیشتر بدانید ما در این بخش از برند آنالیز در خصوص این متخصصین بیشتر صحبت کرده و شما را با حوزه کاری این پزشکان آشنا می‌کنیم.از طرفی می‌توانید در ادامه با ۱۰ متخصص برتر و فعال در این زمینه نیز آشنا شوید. سپس می‌توانید با بررسی خدمات ارائه شده، امتیازها و موقعیت مکانی هر کدام از این متخصصین، آن‌ها را متناسب با شرایط خود دسته بندی کرده و در نهایت بهترین گزینه را انتخاب کنید.

متخصص پاتولوژی و علوم آزمایشگاهی

به طور کلی می‌توان گفت پاتولوژی به معنای آسیب شناسی بوده که در آن تغییرات ساختاری بافت‌ها شناسایی می‌شود و در نهایت بیماری فرد تشخیص داده خواهد شد.

در این راستا متخصص پاتولوژی و علوم آزمایشگاهی ابتدا باید در رشته پزشکی مدرک پزشکی عمومی را گرفته و سپس به مدت ۴ سال دوره تخصصی را در یکی از دانشگاه‌ های علوم پزشکی طی کند. پس از این، متخصص قادر به تأسیس آزمایشگاه بیولوژی خواهد بود که در این آزمایشگاه علاوه بر انجام آزمایش‌های تشخیص طبی، آزمایشگاه پاتولوژی نیز فعالیت دارد.

خدمات ارائه شده توسط متخصص پاتولوژی و علوم آزمایشگاهی

با توجه به اینکه در هنگام بروز یک بیماری ابتدا تغییراتی در بافت های مختلف بدن به وجود می‌آید، طبیعتاً مراجعه به متخصصین پاتولوژی و علوم آزمایشگاهی در تصریح روند درمان بسیار مهم خواهد بود. مهم‌ترین کار این متخصصین آسیب شناسی جراحی می‌باشد. همچنین لازم است بدانید یک متخصص پاتولوژی ۴ جنبه مهم از یک بیماری را که شامل اتیولوژی، پاتوژنز، مرفولوژی و اهمیت بالینی می‌شود؛ بررسی می‌کند.

رشته‌های پاتولوژی

علم پاتولوژی به طور کلی یعنی علم بررسی بیماری‌ها که در حیطه آسیب شناسی عمومی، آسیب ‌شناسی تشریحی و آسیب شناسی بالینی دسته بندی می‌شود، قرار دارد. به طور کلی می‌توان گفت در آسیب شناسی عمومی مطالعات مختلفی بر روی سازگاری سلول ها، اختلالات تغذیه‌ای و اختلالات عمومی سیستم بدن انجام می‌شود؛ از این رو این تخصص علمی پیچیده است.

کاربرد این تخصص بیشتر برای تشخیص بیماری‌های انسانی می‌باشد. در خصوص پاتولوژی بالینی لازم است بدانید این شاخه نیز از شاخه‌های علوم پزشکی تخصصی بوده که در آن علائم بیماری را در خلط، ترشحات واژن، مایع نخاعی، ادرار، خون و غیره در بخش‌ های مختلف میکروب‌شناسی بررسی می‌کنند. پاتولوژی تشریحی نیز دیگر شاخه تخصصی پزشکی است که بر اساس ظاهر ارگان‌ ها، ریزبینی بافت ها، مولکول ارگانها و غیره به تشخیص بیماری‌ها می‌پردازند.

روش تکنیکی آسیب شناسی

در آزمایشگاه پاتولوژی تمامی مراحل کار از ابتدا که نمونه پذیرفته می‌شود و تا آنجا که در زیر میکروسکوپ مورد آزمایش قرار می‌گیرد به روش های تکنیکی آسیب ‌شناسی انجام می‌پذیرد.

به طور کلی این عملیات شامل ۷ مرحله است که شامل فیکساسیون، نمونه برداری یا پاس دادن، آبگیری و آغشتگی، قالب گیری، برش، رنگ‌ آمیزی و مونتاژ لام و لامل می‌شود. لازم است در تمامی این مراحل کار با سرعت لازمه و دقت کافی انجام شود تا یک برش میکروسکوپی مناسب و دقیق به دست آید. در این صورت راحت ‌تر می‌توان بیماری را تشخیص داد و از پیشرفت آن جلوگیری نمود.

کیفیت گزارش پاتولوژی

از جمله موارد بسیار تأثیرگذار بر کیفیت گزارش پاتولوژی، تجربه پزشک متخصص پاتولوژی و علوم آزمایشگاهی می‌باشد. به طوری که این متخصص اگر تجربه کافی داشته باشد به راحتی می‌تواند نوع بیماری یا تومور را تشخیص دهد و به رفع آن بپردازد.

سخن پایانی

در هنگام بروز بیماری با وجود تغییراتی که در بافت بدن انجام می‌گیرد طبیعتاً شناسایی بیماری آسان تر می‌شود. برای این امر لازم است حتماً به متخصص پاتولوژی و علوم آزمایشگاهی باتجربه مراجعه شود.

از این رو ما نیز در این بخش از برند آنالیز سعی کرده‌ایم بهترین متخصصین این حوزه را به شما معرفی کنیم تا به راحتی بتوانید بهترین متخصصین را انتخاب کنند. معرفی ۱۰ متخصص برتر در این زمینه به طور حتم کمک شایانی در انتخاب متخصص باتجربه به شما خواهد نمود. با این حال بهتر است با ما در ادامه همراه شوید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در متخصص پاتولوژی و علوم آزمایشگاهی 

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>