برندهای برتر فیزیوتراپی 

خدمات فیزیوتراپی روش درمانی است که از آن برای بسیاری از بیماری‌ها همچون بیماری‌های عصبی، اسکلتی و ماهیچه‌ای استفاده می‌شود. به طوری که در این روش درمانی از تجهیزات مکانیکی و مانورهای دستی جهت درمان استفاده می‌شود. با توجه به این امر مشاهده می‌شود هر ساله افراد زیادی برای درمان‌های مختلف از این خدمات استفاده می‌کنند.از این رو ما سعی کرده‌ایم در این بخش از وب‌سایت برند آنالیز شما را بهتر با این خدمات پزشکی آشنا کنیم. همچنین معرفی ده برند برتر در زمینه ارائه خدمات فیزیوتراپی در سایت برند آنالیز به بیمار کمک خواهد کرد تا بهترین مرکز مورد نظر خود را انتخاب کنند. همچنین شما می‌توانید این مراکز را بسته به خدمات ارائه شده، منطقه مکانی، امتیاز مرکز و… دسته بندی کنید.

فیزیوتراپی چیست؟

از جمله روش‌های درمانی که از آسیب‌های مختلف جلوگیری کرده و همچنین زندگی فرد را بهتر می‌کند، فیزیوتراپی است. به طوری که می‌توان گفت این خدمات علاوه بر این که در مراقبت‌های حاد نقش دارد، بخشی از سیستم توانبخشی نیز می‌باشد. در کنار این موارد از خدمات فیزیوتراپی می‌توان برای درمان بیماری‌های مزمن، حفظ عملکردهای حرکتی و … نیز استفاده نمود.

با وجود این در میابیم که فیزیوتراپی به افراد این امکان را می‌دهد تا توانایی‌های خود را افزایش داده یا در افرادی که بیماری‌هایی چون ام اس دارند توانایی‌هایشان را حفظ کنند. همچنین با استفاده از این روش درمانی حتی افرادی که توانایی‌های خود را از دست داده‌اند می‌توانند توانایی‌های جایگزین پیدا کنند.

استفاده از خدمات فیزیوتراپی

با توجه به این که خدمات فیزیوتراپی در بخش‌های مختلف و متنوعی کاربرد دارد درمی‌یابیم که این روش درمان برای بسیاری از افراد با مشکلات متفاوت مناسب می‌باشد. با این وجود اگر شما هم می‌پرسید که چه افرادی نیاز به فیزیوتراپی دارند باید بدانید ممکن است بیمار استفاده‌کننده از این خدمات کودک، سالمند و یا حتی یک جوان ورزشکار باشد.

علل مراجعه به فیزیوتراپی

اگر چه گفته شد که همه افراد در هر سنینی می‌توانند از خدمات فیزیوتراپی استفاده کنند اما باید توجه داشته باشید که یکی از مهم‌ترین علت‌هایی که افراد از این خدمات استفاده می‌نمایند، بهبود توانایی حرکتی فرد است. همچنین فیزیوتراپی می‌تواند از آسیب‌های ورزشی پیشگیری کرده و به ترمیم آن‌ها کمک کند. ضمن اینکه توانبخشی به افراد پس از تصادف، جراحی و سکته مغزی جزو خدمات این روش درمانی می‌باشد.

علاوه بر این موارد کاهش درد، یادگرفتن چگونگی استفاده درست از واکر یا عصا، آموزش چگونگی استفاده از عضو مصنوعی، پیشگیری از ناتوانی و بعضی از جراحی‌ها، کمک به تعادل افراد به خصوص سالمندان، کنترل ادرار و مدفوع و … نیز از دیگر خدمات فیزیوتراپی به شمار می‌روند.

متدهای استفاده شده در فیزیوتراپی

در فیزیوتراپی روش‌های پزشکی مختلفی استفاده می‌شود که شامل جریان‌های الکتریکی، اولتراسوند، مغناطیسی، لیزر و غیره می‌باشد. این روش‌ها هر کدام برای موارد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته به طور کلی می‌توان گفت مهم‌ترین استفاده‌ای که از جریان‌های الکتریکی می‌شود، تحریک پوست، تحریک عضله و یا تحریک عصب است.

منوال تراپی نیز دیگر متد استفاده شده در مراکز فیزیوتراپی بوده که برای کاهش در یا ناتوانی اسکلتی عضلانی با استفاده از تکنیک‌های دست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تمرین درمانی نیز به گونه‌ای است که شامل تمرینات مخصوص برای هر فرد می‌باشد و موجب کاهش التهاب، بهبود قدرت و استقامت عضلانی می‌شود.

هیدروتراپی نیز دیگر متد استفاده شده در فیزیوتراپی است که به طور خلاصه می‌توان گفت کاهش وزن در آب و ایجاد مقاومت در برابر حرکت، مهم‌ترین خاصیت این روش می‌باشد.

سخن پایانی

با توجه به آنچه در مورد خدمات فیزیوتراپی گفته شد درمی‌یابیم که استفاده از این خدمات در طول زندگی ممکن است برای هر فردی در هر سنی نیاز باشد، زیرا طیف درمانی این روش بسیار گسترده است. با توجه به این امر شما قبل از استفاده از این خدمات با کمک این بخش از برند آنالیز می‌توانید با 10 برند برتر و مرکز معتبر در این زمینه آشنا شده و سپس یکی از بهترین این مراکز را با توجه به نیاز خود انتخاب نمایید. در این صورت به طور حتم استفاده از این خدمات بهتر خواهد بود.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در فیزیوتراپی 

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز


2
فیزیوتراپی استقلال

خیابان خواجه عبدالله انصاری،انتهای خیابان چهاردهم،...

مشخصات و اطلاعات تماس اولین امتیاز را برای این برند ثبت کنید
  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>