برندهای برتر دندانپزشک عمومی

دندانپزشک عمومی دارای وظایف مشخصی می‌باشد. بنابراین ما در این بخش این رشته پزشکی را معرفی می‌کنیم و شما را با تفاوت دندانپزشک عمومی با متخصص دندانپزشکی آشنا خواهیم کرد. همچنین با معرفی ۱۰ برند برتر و دندانپزشک باسابقه در این بخش از آنالیز که خدمات مختلفی را در زمینه دندانپزشکی عمومی ارائه می‌دهند، به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید مناسب‌ترین گزینه را با در نظر گرفتن خدمات، امتیازها، موقعیت مکانی و بسیاری موارد دیگر انتخاب کرده و بهترین خدمات را دریافت کنید. پس با ما همراه شوید.

معرفی رشته دندانپزشکی

یکی از شاخه‌های علم پزشکی که در آن به مطالعه، تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری ها و اختلالات مربوط به دهان و دندان پرداخته می‌شود، دندانپزشکی است. با وجودی که در مرحله اول این رشته بر روی دندان تمرکز می‌کند، ولی لازم است بدانید که دندانپزشکی فقط محدود به دندان نیست. بلکه این علم شامل بخش‌هایی از جمجمه و صورت مانند مفصل گیجگاهی فکی و دیگر ساختارهای عضلانی، لنفاوی، عروقی، عصبی و تشریحی فک و صورت می‌باشد.

دندانپزشک عمومی کیست؟

رشته دندانپزشکی دارای زیرشاخه‌های زیادی است. اما دندانپزشکان با گذراندن دوره عمومی دندانپزشکی و شرکت در آزمون تخصصی این امکان را دارند که در رشته تخصصی دیگری مثل ارتودنسی دندان و غیره به ادامه تحصیل بپردازند. بنابراین لازم است بدانید افرادی که دارای مدرک پایه و عمومی دندانپزشکی هستند، با نام دندانپزشک عمومی شناخته می‌شوند.

در واقع درصد زیادی از دندانپزشکان فقط دندانپزشک عمومی هستند. دندانپزشکان عمومی قادرند همه کارهای مربوط به دندانپزشکی را به استثنای مواردی که تخصصی و پیشرفته‌تر هستند؛ انجام دهند. همچنین تلاش می‌کنند که به عنوان یک پیش گیرنده عمل کرده و با آموزش‌های لازم در مورد دندان‌ها، جلوی مشکلاتی مثل پوسیدگی دندان‌ها و دیگر مشکلات مربوط به آینده را بگیرند. در واقع می‌توان گفت که دندانپزشکان عمومی روی موضوعات درمان به موقع و پیشگیری تمرکز خواهند داشت.

خدماتی که دندانپزشک عمومی به بیماران خود ارائه می‌دهد

دندانپزشکان عمومی در مطب خود اقدامات مختلفی برای درمان بیماران و افراد انجام می‌دهند. این پزشکان کلیه اقدامات تشخیصی، پیشگیری برای دندان را انجام می‌دهند. دندان پزشکان عمومی با تشخیص مراحل اولیه بیماری‌های مربوط به دهان و دندان قبل از این که بیماری پیشرفت کند، آن را درمان خواهند کرد. از جمله مهم‌ترین اقدامات آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کشیدن دندان
 • تصویربرداری از دهان، فک و دندان با اشعه ایکس
 • تصاویر اختصاصی دندانپزشکی
 • نصب انواع روکش دندان شامل روکش تمام سرامیک، زیرکونیا، فلز سرامیک
 • اسکن دیجیتال
 • انجام معاینات دندانپزشکی اولیه
 • ترسیم نمودار درمانی برای بیمار و اگر نیاز باشد او را به متخصصان دیگر ارجاع می‌دهد
 • پر کردن دندان با باندینگ دندان
 • تجویز یا در نظر گرفتن انواع پروتز دندان شامل دندان مصنوعی
 • عصب کشی دندان
 • کمک به درمان دندان قروچه
 • نصب پل دندانپزشکی

همچنین این پزشکان در زمینه انجام جراحی لثه، پیوند استخوان و همچنین اتصال سیلانت برای جلوگیری از پوسیدگی دندان در کودکان و بزرگسالان نیز فعالیت دارند و خدمات ارزنده‌ای را به بیماران خود ارائه می‌دهند.

انجام ارتودنسی و ایمپلنت توسط دندانپزشک عمومی

علاوه بر فعالیت‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، تنها دندانپزشکان تخصصی می‌توانند از روش‌های پیشرفته‌تر برای دندانپزشکی استفاده کنند. چرا که این متخصصان دندانپزشکی دارای تحصیلات بیشتری نسبت به دندان پزشکان عمومی هستند. بنابراین برای انجام روش های تخصصی تر مثل ارتودنسی دندان، مشکلات پیشرفته مثل ایمپلنت دندان و غیره بهتر است که به متخصصان واجد شرایط مراجعه کنید.

دندان‌پزشکی عمومی چه مسئولیت‌هایی بر عهده دارد؟

دندانپزشک عمومی با کمک وسایلی مثل دستگاه اشعه ایکس یا آینه‌های دندانپزشکی وضعیت دندان‌های بیماران خود را بررسی می‌کنند. همچنین این دندانپزشکان تغییرات سریع دندان مثل پوسیدگی‌های سطحی و شکستگی دندان، پر کردن سوراخ‌ها و پوسیدگی ها را انجام می‌دهند. حذف پلاک ها به منظور رعایت بهداشت دهان و دندان و جرم گیری کردن دندان‌ها از وظایف دیگر این دندانپزشکان می‌باشد. این دندانپزشکان می‌توانند مشکلات آینده مربوط به دندان و وجود ترک‌های کوچک در مینای دندان را تشخیص دهند.

سخن پایانی

اگر می‌خواهید بهترین دندانپزشک عمومی را پیدا کنید، در ادامه با ما همراه شوید. زیرا ما در این بخش از برند آنالیز  10 برند برتر و دندانپزشکان عمومی باسابقه را به شما معرفی می‌کنیم که با مراجعه به آن‌ها می‌توانید از بهترین خدمات دندانپزشکی بهره‌مند شوید. بنابراین امکان انتخاب این مراکز به راحتی و در کمترین زمین برای هر فردی و متناسب با شرایطی که دارد، فراهم شده است.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در دندانپزشک عمومی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز