برندهای برتر پخش دارو

پخش دارو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. بنابراین ما در این بخش از برند آنالیز قصد داریم شما را با پخش و توزیع دارو و مجوزهای لازم برای آن آشنا کنیم. همچنین در این بخش به شما ۱۰ برند برتر از توزیع‌کنندگان دارو را معرفی می‌کنیم و شما می‌توانید با مطالعه امتیازات خدمات و موقعیت مکانی که هر یک از این برندها دارند، بهترین و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کرده و برای دریافت خدمات به آن مراجعه کنید.

پخش دارو

هدف از ایجاد شرکت‌های پخش دارو توزیع و فروش انواع داروها، تجهیزات پزشکی، محصولات بهداشتی و مکمل‌های غذایی می‌باشد تا این محصولات، با کیفیت بسیار خوب و استانداردهای کافی در سطح استان‌ها و مراکز تحت پوشش مانند بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، داروخانه‌ها و کلینیک‌های سراسر کشور توزیع شوند.‌ همچنین پخش و توزیع دارو با استفاده از تجهیزات و فناوری‌های جدید و همچنین با رعایت کردن تمامی اصول انبارداری و توزیع دارو صورت می‌گیرد.

بنابراین لازم است بدانید شرکت‌های مختلفی در این زمینه وجود دارند که در یک فضای رقابتی در صنعت توزیع دارو تلاش می‌کنند تا اقلام مورد نیاز را به سراسر کشور برسانند.

شرکت‌های پخش دارو

شرکت‌های پخش و توزیع دارو از جمله شرکت‌های تجاری خدماتی هستند که حوزه فعالیت آن‌ها در زمینه تهیه و فراهم کردن انواع داروهای انسانی، تجهیزات پزشکی توزیع و فروش محصولات آرایشی و بهداشتی می‌باشد. در سراسر کشور می‌توان مراکز توزیع مختلفی از این شرکت ها را پیدا کرد که داروهای مورد نیاز را با کمک دستگاه های حمل و نقل همچون وانت بار، کامیونت، کامیون و تریلی پخش می‌کنند.

انواع شرکت‌های پخش و توزیع دارو

شرکت‌های پخش و توزیع دارو نقش بسیار تأثیرگذاری در سلامت افراد جامعه دارند. جهت ثبت این شرکت ها لازم است که به برخی آیین‌نامه‌های تأسیس و فعالیت در شرکت‌های پخش کننده دارو دقت کرد. همچنین خوب است بدانید شرکت‌های پخش‌کننده دارو دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه این مقاله به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

شرکت پخش سراسری

ثبت این شرکت ها مطابق قانون‌های مربوطه صورت گرفته است و در اساس‌نامه آن‌ها می‌توان موضوع فعالیت شرکت توزیع دارو را پیدا کرد. این شرکت ها مجوزهای لازم را برای توزیع دارو کسب کرده‌اند و داروهای مجاز را برای استان‌هایی که تقاضا داده‌اند، پخش می‌کنند. همچنین این شرکت ها می‌توانند میان مؤسسات دارویی مجاز و داروخانه‌ها مانند یک واسطه باشند.

 شرکت پخش استانی

این نوع شرکت ها مطابق با قانون ثبت شده‌اند و در اساس نامه آن‌ها موضوع فعالیت شرکت درج‌شده است. بنابراین از طریق مجوزهای مورد نیاز توزیع داروهای مجاز در سطح استان محل تقاضا را انجام می‌دهند. این شرکت ها پیش از ابلاغ این آیین‌نامه‌ها توانسته‌اند مجوز فعالیت را به دست آورند.

ثبت یک شرکت دارویی

به شرکت‌هایی که در زمینه تولید دارو و پخش دارو فعالیت می‌کنند شرکت‌های پخش کننده دارو گفته می‌شود. همچنین این شرکت ها صادرات و واردات و فوریت‌های واردات دارو نیز را انجام می‌دهند. در این شرکت‌ ها به علت حساسیت زیادی که فعالیت آن‌ها دارد و به صورت مستقیم با سلامت جامعه در ارتباط هستند، لازم است که مجوزها و احراز صلاحیت‌های خاصی را حفظ کنند که بتوانند در این زمینه به فعالیت خود ادامه دهند.

در رابطه با ثبت شرکت دارویی مثل یک شرکت داروسازی باید گفت که مراحل ثبت شرکت مانند پخش، صادرات و واردات داروها یکسان خواهد بود. اما برای هر یک از این شرکت ها لازم است مجوزهای خاصی اخذ شوند تا شرکت بتواند در این حوزه به فعالیت خود ادامه دهد.

 فروش شرکت‌های پخش دارو

بسیاری از شرکت‌های پخش‌کننده دارو علاقه‌مند هستند که با کلیه کارخانه‌های دارویی ارتباط داشته باشند. در واقع می‌توان گفت که شرکت توزیع دارویی یک بنگاه اقتصادی است که فعالیت آن به میزان فروش و درآمد اقتصادی که دارد، بستگی خواهد داشت.

به ویژه که بنگاه‌های اقتصادی دارای یک نقطه سربه‌سر هستند و در صورتی که نتوانند به این نقطه دست پیدا کنند، دچار زیان خواهند شد. برای جلوگیری از زیان دادن یک شرکت لازم است که از نقطه سر به‌ سر عبور کند و لازم است که عدد مشخص و تعریف شده برای فروش در نظر گرفته شود. بنابراین این روش زمانی به دست می‌آید که شرکت دارویی دارای قراردادهای لازم با دیگر شرکت ها باشد.

سخن پایانی

پس از معرفی شرکت‌های پخش دارو و توزیع دارو که به سراسر کشور انجام می‌دهند. در این بخش از برند آنالیز ما به شما ۱۰ برند برتر از بهترین شرکت‌های پخش‌کننده دارو را معرفی می‌کنیم و شما می‌توانید با بررسی ویژگی‌های هریک از این برندها شرکت موردنظر خود را انتخاب کرده و به آن مراجعه کنید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در پخش دارو

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز


  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>