برندهای برتر متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی دندان پزشکی است که دوره تخصصی آکادمی جداگانه‌ای را بعد از دوره دندانپزشکی عمومی گذرانده است. با این حال شما می‌توانید برای درمان اصولی ناهنجاری‌های دندان و نظم بخشیدن به دندان‌های خود به این متخصص مراجعه کنید.

حال برای اینکه بتوانید بهترین متخصصین ارتودنسی را پیدا کنید ما در این بخش از برند آنالیز سعی کردیم در خصوص این متخصص بیشتر صحبت کنیم؛ همچنین در انتهای این مقاله 10 برند برتر و متخصص باتجربه و حرفه‌ای را در این زمینه به شما معرفی می‌کنیم. بنابراین شما می‌توانید با توجه به موقعیت مکانی، امتیازات هر پزشک و خدمات این متخصصین بهترین مورد را دسته‌بندی و انتخاب نمایید.

معرفی متخصصین ارتودنسی

هنگامی که دندان پزشک بعد از گذراندن دوره شش ساله، یک دوره تخصصی تمام وقت را در سه سال طی می‌کند و سپس یک پایان نامه تحقیقی در زمینه ارتودنسی به اتمام می‌رساند، به راحتی می‌تواند به تشخیص و درمان اصول ناهنجاری‌های دندان، برقراری تناسب و زیبایی صورت و دندان‌ها بپردازد که در این زمان به این متخصص، متخصص ارتودنسی دندان گفته می‌شود.

همچنین این متخصصین بعد از پایان دوره باید برای آشنایی بیشتر با تکنیک‌های جدید به طور مرتب معلومات خود را به روز کنند. لازم است بدانید اگر چه همه متخصصین ارتودنسی یک دندانپزشک شناخته می‌شوند اما در ایران کمتر از ۲ درصد از دندانپزشکان، در زمینه انجام ارتودنسی متخصص هستند.

تفاوت بین متخصص ارتودنسی دندان و دندانپزشک عمومی

با توجه به آنچه گفته شد درمیابیم که بین متخصص‌های ارتودنسی و دندانپزشکی عمومی تفاوت‌هایی وجود دارد. به طور کلی باید بدانید یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بین دندانپزشک و پزشک متخصص برای انجام ارتودنسی از لحاظ درجه تخصص و خدمات درمانی آن‌ها می‌باشد.

به طوری که دندان پزشکی که دوره شش ساله دندانپزشکی را طی کرده می‌تواند درمان‌های غیر پیچیده عمومی در دهان و دندان چون عصب کشی، کشیدن دندان، جرم گیری یا پرکردن دندان را انجام دهد، اما لازم است بدانید درمان ناهنجاری‌های دندان به صورت پیچیده‌تر نیز وجود دارد. که در این جا باید بدانید درمان ناهنجاری‌های دندان و ناهنجاری‌های فکی از جمله اختیارات متخصص انجام دهنده ارتودنسی می‌باشد.

اگرچه ممکن است بعضی از دندانپزشکان عمومی هم اقدام به قرار دادن براکت بر روی دندان بیمار کنند. اما نکته مهم این است که این افراد متخصص نیستند و در واقع تنها متخصصین ارتودنسی سواد علمی و مدرک آکادمیک در خصوص درمانی ناهنجاری‌های دندانی را دارد.

روش تشخیص متخصص‌های ارتودنسی

با توجه به تفاوت‌های بین دندان پزشک و متخصص های ارتودنسی هنگامی که شما بخواهید برای دریافت این خدمات به یک متخصص مراجعه کنید باید بدانید یکی از روش‌های تشخیص دندان پزشک متخصص برای انجام ارتودنسی، این است که در مهر طبابت و بر روی کارت ویزیت یا تابلو باید به دنبال کلمه متخصص باشید. دقت کنید که وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی اختیار استفاده از این کلمه را تنها به متخصص ارتودنسی دندان می‌دهد.

یافتن بهترین متخصص‌های ارتودنسی

ارتودنسی که جزو کارهای تخصصی دندانپزشکی می‌باشد به طور حتم اهمیت زیادی داشته و افراد باید در پیدا کردن یک متخصص ارتودنسی دندان خوب که مهارت و دانش کافی و همچنین تجربه در این زمینه دارد دقت زیادی کنند.

برای اینکه شما بتوانید بهترین متخصص‌های ارتودنسی را تشخیص دهید می‌توانید عکس کارهای قبلی وی را مشاهده کرده یا از کاربرانی که قبلاً به این پزشک مراجعه کردند تجربه بگیرید. همچنین به طور کلی باید بدانید داشتن چند سال سابقه کار این متخصص می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که این متخصص به خوبی می‌تواند خدمات زیبایی دندان و ناهنجاری و رفع ناهنجاری را انجام دهد.

سخن پایانی

مراجعه به متخصص‌های ارتودنسی برای درمان ناهنجاری‌های فکی و دندان امروزه اهمیت زیادی پیدا کرده زیرا داشتن دندان‌های زیبا و مرتب در زیبایی چهره فرد تأثیر زیادی دارد. اما در این جا پیدا کردن یک متخصص ارتودنسی دندان خوب اهمیت زیادی دارد و باید به آن دقت زیادی شود.

بنابراین ما نیز در این بخش سعی کرده‌ایم 10 برند برتر و متخصص باتجربه را به شما معرفی کنیم تا بتوانید در کمترین زمان و به آسانی بهترین متخصص را انتخاب نمایید. البته به طور کلی لازم است بدانید تمامی متخصص‌هایی که در این سایت معرفی شده‌اند دارای تجربه بالا هستند.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در متخصص ارتودنسی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>