برندهای برتر فرش ماشینی

فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه، ۱۰۰ شانه، ۷۰۰ شانه و ۵۰۰ شانه از جمله فرش‌های ماشینی است که در تراکم‌های مختلفی تولید می‌شوند‌‌. اگر شما هم می‌خواهید با انواع فرش‌های ماشینی بیشتر آشنا شوید بهتر است تا پایان متن ما را در این بخش از برند آنالیز همراهی کنید.

ضمن اینکه در ادامه این مقاله ما تلاش کرده‌ایم تا ۱۰ برند برتر و مرکز فروش معتبر را در خصوص تولید و عرضه جدیدترین فرش2های ماشینی به شما معرفی کنیم، بنابراین شما به سادگی می‌توانید از بین این مراکز بهترین فرش کلاسیک ماشینی و زیباترین فرش مدرن ماشینی را با کمترین قیمت و در بهترین شرایط به دست آورید.

خرید فرش ماشینی

در خانه‌های ایرانی فرش‌های ماشینی و فرش های دستباف جایگاه بسیار ارزشمندی را به خود اختصاص داده‌اند. امروزه انواع فرش‌های ماشینی مانند قالی، قالیچه و حتی گلیم فرش های فانتزی زیبایی خاصی را در منازل ایجاد کرده‌اند.

شاید این همه زیبایی در فرش‌های ماشینی طرح دستباف و دیگر فرش‌های ماشینی جدید به دلیل وجود طرح خشتی و نقوش دیگری مانند قشقایی و افشان باشد. از طرفی می‌توان گفت بعضی از این فرش‌های ماشینی مدرن چنان نفیس هستند که در بیشتر منازل به عنوان تابلو فرش به کار می‌روند.

انواع فرش ماشینی

فرش ماشینی ابریشم و سایر فرش‌های ماشینی جزو پرفروش ترین فرش هایی هستند که توسط دستگاه‌های مدرن تولید و بافته می‌شوند‌. تنوع فرش‌های ماشینی تنها به علت جنس الیاف و یا طرح های متنوع آن‌ها نمی‌باشد، بلکه مواردی مانند:

 • ابعاد فرش
 • تراکم فرش
 • شانه فرش
 • رنگ ریزی فرش

و بسیاری پارامترهای مهم دیگر می‌تواند تفاوت‌های زیادی را در بین فرش‌های ماشینی ایجاد کند. امروزه فرش‌‌های ماشینی از لاکی گرفته تا نمونه‌ای از فرش طوسی و فرش کرم در اندازه‌های ۲۴ متری، ۱۲ متری، ۹ متری و ۶ متری تولید و عرضه می‌شود؛ اما مهم‌ترین مسئله‌ای که در خرید و فروش فرش‌های ماشینی مورد توجه قرار دارد بحث شانه و تراکم فرش می‌باشد.

شانه و تراکم چیست؟

وقتی در موضوع فرش ماشینی صحبت از شانه و تراکم می‌شود، در حقیقت منظور تعداد تارها و پودهای به کار رفته در هر متر مربع از فرش می‌باشد‌‌. در واقع شانه به تعداد گره های موجود در عرض فرش گفته می‌شود و تراکم تعداد گره های موجود در طول فرش است‌.

تعداد شانه و تراکم ارتباط مستقیمی با ضخامت و ماندگاری فرش دارد، پس با این حساب در زمان خرید فرش‌های ماشینی باید به برچسب پشت فرش توجه زیادی داشته باشید، هر چقدر تراکم و شانه فرش عدد بزرگ تری را نشان دهد قطعاً فرش کیفیت بالاتری خواهد داشت‌.

بهترین فرش‌های ماشینی

همان‌طور که قبلاً گفته شد در انتخاب بهترین و باکیفیت‌ترین فرش‌های ماشینی توجه داشتن به نوع شانه‌های فرش بسیار اهمیت دارد؛ زیرا به طور کلی شرکت های بافنده فرش، شانه های فرش را در سه نوع طبقه بندی می‌کنند، مثلاً در مورد فرش های ۷۰۰ شانه آن‌ها را در دسته‌های مختلفی مانند:

 • فرش ۷۰۰ شانه واقعی
 • فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی
 • فرش طرح ۷۰۰ شانه

قرار می‌دهند که در بین آن‌ها فرش های با شانه واقعی جزء گران ترین و مرغوب ترین فرش‌های ماشینی به حساب می‌آیند. معمولاً جنس این نوع قالی‌های ماشینی از الیاف اکرولیک می‌باشد‌. البته مراقب باشید در انتخاب یک فرش خوب اطلاعات کافی داشته باشید و به برچسب فرش زیاد اعتماد نکنید.

انواع فرش های ماشینی ۱۰۰۰ شانه

فرش‌های ماشینی ۱۰۰۰ شانه ضمن داشتن کیفیت فوق‌العاده در ۲ نوع تولید و عرضه می‌شود:

 • فرش های ماشینی برجسته
 • فرش های ماشینی غیر برجسته

که در این میان فرش‌های ماشینی برجسته علاوه بر داشتن زیبایی بیشتر دارای قیمت بالاتری نسبت به فرش‌های ماشینی غیر برجسته هستند. معمولاً در فروش فرش‌های ماشینی این نوع قالی ها ظرافت و لطافت بالایی دارند و بیشتر از سایر فرش ها مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

مرغوب ترین فرش های ماشینی

فرش‌های ماشینی ۱۲۰۰ شانه از جمله جدیدترین و باکیفیت‌ترین فرش ماشینی معرفی شده‌اند. این نوع فرش ها بسیار ریزبافت هستند ‌ و با توجه به تراکم بالا فشردگی زیادی دارند‌. جدای از طرح و نقش، این نوع فرش ها می‌توان گفت فشردگی گره‌ها باعث استحکام و بالا رفتن قیمت فرش شده است.

سخن پایانی

از آنجایی که تشخیص تراکم و شانه فرش یکی از موارد بسیار مهم در خرید فرش ماشینی است، بنابراین لازم است تا هر فردی اطلاعات مورد نیازی در رابطه با انواع فرش‌های ماشینی داشته باشد.

البته اگر شما آگاهی کافی در مورد انواع فرش‌های ماشینی ندارید جای هیچ نگرانی نیست؛ زیرا با شناخت معتبرترین فروشگاه‌ها و مراکز عرضه کننده فرش های ماشینی می‌توانید با آسودگی خیال بهترین فرش را انتخاب کنید. از این رو ما در این بخش از وب سایت برند آنالیز سعی کرده‌ایم با معرفی ۱۰ برند برتر در این زمینه شما را یاری کنیم، پس شما می‌توانید با اعتماد کامل و بررسی بودجه خود با هر کدام از این مراکز ارتباط برقرار نمایید و زیباترین و مرغوب ترین فرش‌های ماشینی را به دست آورید.

جستجو در فرش ماشینی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز • <<
 • <
 • 1
 • >
 • >>