برندهای برتر واکسیناسیون حیوانات خانگی

انجام واکسیناسیون حیوانات خانگی امری ضروری و مهم می‌باشد. بنابراین ما در این بخش از برند آنالیز می‌خواهیم شما را با واکسیناسیون این حیوانات و اهمیت آن آشنا کنیم. همچنین در این زمینه به شما ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر را معرفی می‌کنیم که می‌توانید برای انجام واکسیناسیون حیوانات خانگی به آن‌ها مراجعه کنید. این برندها با توجه به امتیازات، خدمات و موقعیت مکانی که دارند در لیست مرتبی قرار گرفته‌اند و شما می‌توانید با یک بررسی کوتاه مدت بهترین گزینه را از میان آن‌ها انتخاب کنید.

واکسن حیوانات خانگی

واکسن حیوانات از طریق ویروس یا باکتری‌های کشته شده یا ضعیفی که ایجادکننده بیماری‌های کشنده و واگیردار هستند و حیوانات خانگی و انسان مشترک می‌باشد، تولید می‌شود. انجام واکسیناسیون حیوانات خانگی از طریق تولید کردن آنتی بادی در بدن حیوان باعث فعال شدن سیستم ایمنی این حیوانات در هنگام مبتلا شدن به بیماری‌ها خواهد شد.

در واقع می‌توان گفت هنگامی که بدن حیوانات خانگی با عوامل اصلی بیماری برخورد داشته باشد، با انجام واکسیناسیون می‌توان در بدن آن‌ها آمادگی دفاع از خود را به وجود آورد. البته یکی از موضوعاتی که باید به آن دقت کرد این است که استفاده از این آنتی بادی‌ها دارای زمان تعیین شده است و پس از مدتی ممکن است تأثیر آن در بدن حیوان کاهش پیدا کند. پس لازم است در زمان‌های مشخص و تحت نظر دامپزشک برای انجام واکسیناسیون اقدام کرد.

اهمیت انجام واکسیناسیون حیوانات خانگی

انجام واکسیناسیون حیوانات خانگی مثل گربه و سگ فقط برای سلامتی این حیوانات نیست. بلکه با انجام واکسیناسیون و ایمن کردن ضد انگلی این موجودات می‌توان سلامت آن‌ها و سلامت افرادی را که با این حیوانات در تماس هستند، تضمین کرد. بنابراین انجام واکسیناسیون حیوانات بسیار ضروری بوده و لازم است که توسط افراد متخصص صورت بگیرد.

بنابراین در صورتی که واکسیناسیون در کلینیک‌های تخصصی انجام شود، از مرگ زودرس آن‌ها و همچنین ضربه‌های عاطفی که در اثر این موضوع به وجود می‌آید پیشگیری می‌شود. در واقع واکسیناسیون موجب بالا بردن کیفیت زندگی حیوانات می‌شود.

برنامه واکسیناسیون برای حیوانات خانگی

امروزه برنامه واکسیناسیون دقیقی برای حیوانات خانگی در نظر گرفته می‌شود. معمولاً واکسیناسیون حیواناتی مثل سگ و گربه از دو ماهگی انجام می‌شود و با کمک برنامه منظم این روند ادامه پیدا خواهد کرد. همچنین با توجه به نظر دامپزشک بهترین موقع برای واکسیناسیون ممکن است تغییر پیدا کند. بنابراین با مراجعه به کلینیک‌های دامپزشکی می‌توان برای انتخاب بهترین زمان واکسیناسیون حیوانات خانگی توضیحات و مشاوره‌های کافی را دریافت کرد.

انواع واکسن‌های حیوانات خانگی

برای حیوانات خانگی مثل سگ و گربه انواع واکسیناسیون انجام می‌شود که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • واکسن دوگانه سگ شامل دیستمپرو پاروویروس
 • واکسن سه گانه گربه شامل رینوتراکئیت، کلسی ویروس و پن لکوپنی
 • واکسن پنج گانه سگ شامل پاراآنفلونزا دیستمپر، پاروویروس، هپاتیت، دو سویه
 • واکسن شش گانه سگ شامل دیستمپر، پاروویروس، هپاتیت، پاراآنفلوانزا، دو سویه لپتوسپیروز
 • واکسن هفت گانه سگ شامل دیستمپر، پاروویروس، هپاتیت، پاراآنفلوانزا، دو سویه لپتوسپیروز، و آدنو ویروس
 • واکسن نه گانه سگ که شامل دیستمپر، پاروویروس، پنج سویه لپتوسپیروز، هپاتیت، پاراآنفلوانزا

بهترین محل برای تزریق واکسن حیوانات

از آنجایی که انجام واکسیناسیون حیوانات تأثیر زیادی در افزایش کیفیت زندگی آن‌ها دارد. بنابراین بهتر است این کار توسط افراد متخصص و باتجربه انجام شود. پس خوب است بدانید در کلینیک‌های معتبر تهیه واکسن‌ها از فروشندگان معتمد با رعایت زنجیره سرد واکسن انجام می‌شود. همچنین در این کلینیک‌ها واکسیناسیون حیوانات مطابق برنامه و به شکل تخصصی صورت می‌گیرد. ضمناً پس از اینکه زمان انجام واکسن بعدی فرا رسید اطلاعیه‌های لازم صورت می‌گیرد. در حقیقت در این مراکز سلامت حیوانات خانگی و صاحبان آن‌ها در اولویت قرار می‌گیرد.

عوارض واکسن حیوانات خانگی

احتمال دارد برخی از واکسن‌هایی که برای حیوانات تزریق می‌شوند، دارای عوارضی باشند که برای صاحبان آن‌ها نگران‌کننده است. حتی احتمال دارد حیوانات خانگی نسبت به انجام واکسیناسیون آلرژی پیدا کنند که در این مواقع بعد از انجام واکسیناسیون به مدت ۲۰ دقیقه بعد برخی علائم مانند استفراغ یا رنگ پریدگی در حیوان ایجاد می شود.

در برخی دیگر نیز ممکن است علائمی مانند بی حالی و بی اشتهایی یا تب مشاهده شود که در این صورت به درمان خاصی نیاز نیست و این علائم به زودی برطرف می‌شوند. پیشنهاد می‌شود قبل از انجام واکسیناسیون حیوانات خانگی سلامتی آن‌ها را چک کنید. چون اگر حیوانات مریض باشند، پس از زدن واکسن ممکن است بیماری آن‌ها عود کند.

سخن پایانی

پس از آشنایی با ضرورتی که واکسیناسیون حیوانات دارد، ما در این بخش از برند آنالیز ۱۰ برند برتر و مراکز معتبر و مورد اعتمادی را که در آن‌ها انجام واکسیناسیون برای حیوانات خانگی صورت می‌گیرد معرفی می‌کنیم. بنابراین شما می‌توانید با توجه به شرایط خود، موقعیت مکانی و همچنین خدمات مورد نظرتان بهترین مرکز را به راحتی و در زمانی کوتاه انتخاب کنید.

 

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در واکسیناسیون حیوانات خانگی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز • <<
 • <
 • 1
 • >
 • >>