برندهای برتر صدور گواهی سلامت و بهداشت

صدور گواهی سلامت و بهداشت حیوانات خانگی باعث می‌شود تا آن‌ها بتوانند در مسافرت‌های خود این حیوانات را به همراه داشته باشند. بنابراین اگر شما نیز قصد دارید برای حیوان خانگی خود این گواهی را صادر کنید و به دنبال بهترین مرکز برای این خدمات هستید؛ می‌توانید در این بخش با ما همراه شوید.ما در این بخش از برند آنالیز شما را با این گواهی آشنا می‌کنیم‌ همچنین با معرفی ۱۰ برند برتر و مرکز تخصصی در این زمینه به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید بهترین مرکز را برای دریافت گواهی سلامت و بهداشت حیوانات خانگی پیدا کنید. این مراکز دارای امتیازات، خدمات و موقعیت مکانی مختلفی می‌باشند که شما بر اساس هر یک از این موارد می‌توانید بهترین را انتخاب کنید.

گواهی سلامت و بهداشت حیوانات خانگی چیست؟

صدور گواهی سلامت و بهداشت حیوانات خانگی در حقیقت تأییدیه سلامت برای این حیوانات می‌باشد که دامپزشکی بعد از انجام معاینات بالینی بر روی حیوانات خانگی این گواهی را صادر می‌کند. صدور گواهی سلامت و بهداشت برای صاحبان حیوانات خانگی کاربرد بسیار مهمی دارد و مهم‌ترین کاربرد آن استفاده در مسافرت‌های خارجی یا مسافرت‌های بین استانی است.

یکی از نکات مهمی که باید در این زمینه بیان کنیم، این است که برای به همراه داشتن حیوان خانگی در مسافرت‌های خارجی یا داخلی در کشور ایران اخذ گواهی لازم برای حمل حیوانات از سوی سازمان دامپزشکی کشور امری ضروری است. بنابراین دریافت این گواهی از سوی سازمان دامپزشکی کشور به صورت صدور گواهی سلامت و بهداشت توسط دامپزشکان مجاز انجام می‌شود.

قوانین ایران برای ورود/خروج حیوانات از کشور

سازمان دامپزشکی و پلیس کشور ایران در رابطه با ورود و خروج حیوانات خانگی از کشور قوانین مختلفی وضع کرده است که در ادامه به معرفی قوانین مربوط به ورود و خروج حیوانات می‌پردازیم.

مقررات ورود حیوان به کشور:

 • ارائه اصل و کپی صفحه اول گذرنامه
 • ارائه اصل و کپی شناسنامه بهداشتی حیوان که در آن مشخصات واکسن‌های انجام شده الزامی و به ویژه واکسن هاری درج شده باشد.
 • ارائه اصل گواهی بهداشتی بین‌المللی که در آن شماره میکروچیپ حیوان توسط دامپزشکی دولتی کشور مبدأ درج شده باشد. تاریخ اعتبار این گواهی هفت روز پس از صدور آن است.

قوانین خروج حیوان از کشور

 • ارائه اصل و کپی صفحه اول گذرنامه
 • درج نام مسافر و شماره میکروچیپ حیوان در گواهی و شناسنامه بهداشتی ضروری می‌باشد.
 • ارائه اصل و کپی گواهی بهداشتی اخذ شده از اداره های دامپزشکی دولتی کشور
 • ارائه اصل و کپی شناسنامه بهداشتی حیوان به همراه مشخصات واکسن‌های انجا شده چندگانه و به ویژه واکسن هاری

محل دریافت گواهی سلامت حیوانات خانگی

اگر شما نیز می‌خواهید حیوان خانگی خود را در سفر به همراه داشته باشید، لازم است که دارای گواهی بهداشت و سلامت باشد. در واقع می‌توان گفت که این گواهی برای حیوانات خانگی حکم پاسپورت دارد.

در برخی از کلینیک‌های دامپزشکی افراد مجرب و آگاه به قوانین موردنیاز برای صدور گواهی سلامت و بهداشت و دریافت مجوز برای خروج از کشور یا مجوز حمل بین استانی برای حیوانات خانگی وجود دارد. بنابراین با مراجعه به این کلینیک‌ها می‌توان از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های لازم در این زمینه استفاده کرد.

مراحل اخذ گواهی سلامت و بهداشت حیوانات خانگی

در صورتی که شما می‌خواهید حیوان خانگی خود را در سفر بین استانی به همراه داشته باشید، لازم است از طریق مراجعه به بیمارستان دامپزشکی، حیوان خود را نزد دامپزشک برده و او را معاینه کنید و بعد از واکسن‌های خارجی و مایکروچیپ که بر روی حیوان تزریق می‌شود، صدور گواهی سلامت و بهداشت را برای حیوان انجام دهید. ولی در صورتی که شما قصد دارید به یک سفر خارج از کشور بروید، علاوه بر موارد ذکر شده لازم است که از حیوان شما تیتر هاری نیز گرفته شود.

همچنین خوب است بدانید تمام این اقدامات را می‌توان در بیمارستان دامپزشکی انجام داد. چرا که در برخی از بیمارستان‌ها نامه‌ای که لازم است به سازمان دامپزشکی جهت تائید ارسال شود در خود بیمارستان انجام می‌شود.

گواهی سلامت و بهداشت برای چه حیواناتی صادر می‌‌شود؟

بیشتر حیواناتی که مردم برای مسافرت با خود به همراه دارند سگ و گربه هستند. اما گواهی سلامت و بهداشت حیوانات خانگی فقط برای این حیوانات نیست. بلکه برای تمامی حیوانات صادر می‌شود. به گونه‌ای که می‌توان برای تمامی حیوانات مانند پرنده، لاک پشت و حیوانات خاص نیز گواهی سلامت و بهداشت دریافت کرد. اما مراحل انجام کارهای این گواهی برای حیوانات مختلف متفاوت می‌باشد. گواهی سلامت در 2 نسخه از سوی اداره دامپزشکی برای کشور مبدأ و مقصد ارائه می‌شود.

سخن پایانی

پس از آشنایی با چگونگی صدور گواهی بهداشت و سلامت حیوانات خانگی، در این بخش از برند آنالیز ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر را در این زمینه معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید با توجه به شرایط خود مرکز مناسب را انتخاب کرده و برای خدمات مربوط به گواهی بهداشت حیوانات خانگی به آن مراجعه کنید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در صدور گواهی سلامت و بهداشت

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز • <<
 • <
 • 1
 • 2
 • >
 • >>