برندهای برتر خدمات خیاطی

شاید بخواهید درباره خدمات خیاطی بیشتر بدانید و یا اینکه شما هم به دنبال بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات خیاطی هستید تا بهترین خدمات را از مراکز حرفه ای و تخصصی دریافت کنید. پس با ما همراه شوید چرا که ما در این بخش از برند آنالیز می‌خواهیم ابتدا شما را با شغل خیاطی و خدمات آن آشنا کنیم. سپس در این زمینه 10 برند برتر و مرکز معتبر را معرفی می‌کنیم که شما با توجه به شرایط خود و موقعیت مکانی، امتیازات و خدمات این مراکز می‌توانید از میان آن‌ها بهترین گزینه را انتخاب کرده و برای دریافت خدمات خیاطی به آن مرکز مراجعه کنید.

هنر و شغل خیاطی

شغل خیاطی علاوه بر اینکه یک صنعت است، یک هنر قدیمی نیز می‌باشد. تاریخچه خیاطی و پیدایش آن مربوط به سال‌های بسیار دور می‌باشد. خیاط‌ها با در نظر گرفتن سفارش مشتریان خود انواع لباس‌ها و پرده‌ها را برای آن‌ها می‌دوزند. یک خیاط لازم است که با روش‌های مختلف دوخت و دوز آشنا بوده و قادر به شناسایی پارچه‌های مختلف باشد.

همچنین این فرد باید تمامی مدل‌ها و متدهای روز خیاطی را بشناسد و با تغییراتی که هر روز هنر خیاطی با آن مواجه می‌شود، آگاه باشد. شغل خیاطی تمام وقت بوده و با در نظر گرفتن مناسبت‌های مختلف ممکن است کار خیاط‌ها سنگین‌تر شود. مانند دیگر مشاغل، شغل خیاطی نیز راه‌های مختلفی برای استخدام شدن دارد. خیاط‌ها با استخدام در کارگاه خیاطی و مجموعه‌های تولید لباس به صورت گروهی کار خود را انجام می‌دهند. درآمد یک خیاط با در نظر گرفتن مهارت و تخصصی که دارد تعیین می‌شود.

وظایف خیاط و مهم ترین خدمات خیاطی چیست؟

یک خیاط دارای وظایف مختلفی می‌باشد و باید برنامه‌ریزی درستی برای تهیه کردن لباس‌ها انجام دهد. در ادامه به معرفی برخی از وظایف یک خیاط می‌پردازیم:

 • شناخت کافی در مورد ابزار و وسایل کار خیاطی
 • توانایی انجام انواع دوخت ها مثل نازک دوزی، ضخیم دوزی و سری دوزی
 • مهارت در طراحی مدل و دوخت انواع لباس‌ها، اپل گذاری، پرو و رفع عیوب لباس و همچنین آسترکشی
 • توانایی تعیین زمان و تخمین هزینه لازم برای سفارش
 • توانایی اندازه ‌گیری اندام و برش الگو
 • مهارت راه اندازی، تعمیر، نگهداری و دوخت لباس با انواع چرخ خیاطی

ضمن اینکه یک خیاط ماهر باید با انواع پارچه آشنا بوده و توانایی لازم در اندازه گیری پارچه مورد نیاز برای دوخت انواع لباس را داشته باشد. اما اگر بخواهیم درباره خدمات خیاطی صحبت کنیم لازم است بدانید امروزه این خدمات در قالب

 • طراحی و دوخت لباس زنانه (دوخت لباس مجلسی زنانه، لباس عروس، لباس نامزدی، لباس رسمی زنانه، لباس راحتی زنانه، انواع مانتو و پالتو و…)
 • طراحی و دوخت لباس مردانه (دوخت انواع کت و شلوار مردانه، لباس راحتی مردانه، پیراهن مردانه و…)
 • تعمیر لباس (کوتاه کردن لباس، تنگ کردن لباس، آستردوزی، رفوی لباس و…)
 • دوخت پرده، لباس کودک، خیاطی مبل، روتختی، ملحفه و…
 • تعمیر چرخ خیاطی

و هر مورد دیگری که به خیاطی مربوط باشد انجام می‌شود.

مهارت ها و دانش های لازم برای خیاطی

خیاطی به مهارت ها و توانایی‌های لازم نیاز دارد تا یک خیاط بتواند به خوبی مسئولیت خود را انجام دهد. یک خیاط باید مهارت خوبی در برش الگو داشته باشد. همچنین باید با انواع پارچه‌ها آشنا بوده و در مورد ویژگی‌هایی که پارچه‌های مختلف دارند، اطلاعات لازم را کسب کند و باید قادر باشد تا پارچه‌های مناسب برای دوخت طرح لباس را بشناسد. یک خیاط خوب در دوخت لباس دقت و ظرافت دارد و به خوبی می‌تواند بر اساس طرح مورد نظر، لباس را بدوزد. یک خیاط باید علاقه لازم به طراحی و دوخت و مد را داشته باشد و آموزش‌های مربوط و لازم برای به روز بودن در زمینه خیاطی را ببیند. همچنین از ویژگی‌هایی که یک خیاط خوب دارد، خوش قولی و منظم بودن است تا سفارشات مشتریان را به موقع تحویل دهد.

آموزشگاه خیاطی

آموزشگاه خیاطی دوره های مختلفی برای آموزش هنرجویان خیاطی در نظر می‌گیرد. از جمله این دوره‌ها می‌توان به نازک دوزی، ضخیم دوزی، لباس شب و عروس، الگوسازی و دوخت، مولاژ و طراحی لباس اشاره کرد که به صورت حرفه‌ای و با ارائه مدرک معتبر صورت می‌گیرد. کلاس های برگزار شده در آموزشگاه های خیاطی به صورت خصوصی و عمومی هستند و بهترین روش‌های خیاطی برای آموزش در نظر گرفته می‌شوند.

یک آموزشگاه خوب خیاطی دارای امکانات آموزشی و کارگاهی مناسب بوده و خدمات خیاطی در این آموزشگاه شامل مواردی مانند امکانات و تجهیزات به روز و خوب کارگاهی، کارگاه‌های بزرگ با نور مناسب، اساتید باتجربه در تمامی زمینه‌های خیاطی، داشتن چرخ‌های خیاطی پیشرفته و آموزش متدهای به روز خیاطی و طراحی می‌باشد.

دوره های خیاطی در آموزشگاه خیاطی

آموزشگاه های خیاطی دوره های مختلفی برای آموزش به هنرجویان در نظر می‌گیرند. از جمله دوره های رایج خیاطی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی و الگوسازی لباس اجتماعی و مشاغل
 • طراحی و الگوسازی لباس کودک و نوجوان
 • طراحی و الگوسازی لباس اقوام
 • طراحی و الگوسازی لباس مجلسی و خانگی

سفارش خیاطی آنلاین

امروزه مانند دیگر مشاغل موجود، خدمات اینترنتی خیاطی در منزل نیز به متقاضیان ارائه می‌شود. به طوری که شما می‌توانید با ورود به وبسایت های معتبر سفارش خود را ثبت نمایید تا بهترین خیاطان به محل و منزل شما اعزام شوند. در نهایت پس از انجام امور مربوطه برای شما در محل و یا انجام اندازه گیری، دریافت پارچه، خدمات مربوطه را در کارگاه انجام شده و سفارش شما را دوباره در منزل تحویل می‌دهند.

سخن پایانی

پس از اینکه با شغل خیاطی و خدمات خیاطی آشنا شدید، ما در این بخش از برند آنالیز ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر را معرفی کرده‌ایم که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. شما می‌توانید از میان این مراکز گزینه‌ای را که با شرایط شما متناسب‌تر است انتخاب کرده و برای دریافت خدمات خیاطی به آن مراجعه کنید.

جستجو در خدمات خیاطی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

متاسفانه برندی مطالبق با ویژگی‌های جستجوی شما یافت نشد

معرفی برند با ویژگی‌های مورد نظر

 • <<
 • <
 • >
 • >>