برندهای برتر ماهی گیاهخوار

مقاوم ترین ماهی گیاهخوار می‌تواند تا 20 سال عمر کند‌، البته اگر شرایط نگهداری ماهی گیاهخوار مناسب باشد. پس اگر شما می‌خواهید یک آکواریوم پلنت داشته باشید و از دیدن ماهی‌های گیاهخوار لذت ببرید، بهتر است در ادامه با ما در برند آنالیز همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری به شما بدهیم.ضمن اینکه ما در ادامه متن ۱۰ برند برتر از مراکز عرضه‌کننده انواع ماهی گوشتخوار و گیاهخوار را به شما معرفی می‌کنیم، بنابراین شما می‌توانید با بررسی انواع ماهی‌ها، خدمات، امتیازها و همچنین موقعیت مکانی این مراکز، زیباترین ماهی‌های گیاهخوار را انتخاب و خریداری کرده و در آکواریوم خود نگهداری کنید.

انواع ماهی گیاهخوار

ماهیان گیاه خوار جزو موجوداتی هستند که از جلبک‌ها، اسفنج‌ها و دیگر گیاهان دریایی تغذیه می‌کنند. معمولاً این گونه از آبزیان نسبت به ماهی‌های گوشتخوار ریزتر و زیباتر هستند، بنابراین ماهی گیاهخوار آکواریوم نگهداری آسان‌تری خواهد داشت‌. از جمله این ماهی‌ها می‌توان به

  • ماهی‌های گیاهخوار گلدفیش
  • ماهی‌های گیاهخوار گوپی که نوعی ماهی بچه زا است‌ و جزو قوی ترین ماهی‌های آکواریوم به حساب می‌آید.
  • ماهی‌های گیاهخوار گورامی مانند سه خال، مرواریدی، کوتوله، بوسنده و عسلی
  • ماهی‌های گیاهخوار مولی
  • ماهی بارب دنیسون
  • ماهی دیسکس

و همچنین ماهی کوی، ماهی‌های گیاهخوار رنگی و ماهی‌های گیاهخوار تایکر اشاره نمود.

پروش ماهیان گیاهخوار

این نوع ماهی‌ها اگر چه شکم خود را با خوردن جلبک‌های دریایی و برخی گیاهان دیگر سیر می‌کنند؛ ولی می‌توانند تا حدودی گوشتخوار هم باشند‌، البته درصد خوردن گوشت توسط این ماهی‌ها با یکدیگر متفاوت است‌. معمولاً ماهی‌های گیاهخوار زمانی که بیشتر با غذای گیاهی تغذیه می‌شوند سلامتی بالاتری دارند و سرحال‌تر هستند.

پس اگر قصد دارید تا ماهیان گیاهخوار ارزان‌قیمت و یا گران‌قیمت را در آکواریوم نگهداری کنید، بهتر است به آن‌ها غذاهایی مثل اسفناج، سویا و نخود سبز بدهید، البته باقلای پخته و له شده در کنار لوبیا و کاهو نیز می‌تواند یک غذای سالم برای ماهی گیاهخوار باشد. خوب است بدانید برخی از ماهی‌های علف خوار عاشق خوردنی‌های مخصوصی هستند، مثلاً ماهی سیلور شارک بیشتر از هر چیزی به پودر کاهو و نخودفرنگی علاقه دارد.

غذای ماهی‌های گیاهخوار

اگر چه ماهی‌های گیاهخوار می‌توانند غذای گوشتی مانند دل مرغ، کرم‌های خونی، جیگر یا روده گاو را بخورند؛ ولی بدن این نوع ماهی‌ها زیاد با غذاهای پروتئینی سازگاری ندارد، پس سریع چاق می‌شوند و می‌میرند. بنابراین لازم است غذای ماهی گیاهخوار ۸۰ درصد از نوع غذاهای گیاهی و تنها ۲۰ درصد از تغذیه آن‌ها غذاهای گوشتی باشد. هرگز پودر ماهی‌های مرده را به عنوان غذا به ماهی‌های خود ندهید؛ چون عامل مرگ ماهی مرده به ماهی‌های زنده سرایت می‌کند.

نکته‌ای مهم: هیچ گاه سعی نکنید به ماهی‌های گیاهخوار آکواریومی تکه‌های نان، سوسک، غذاهای ادویه‌دار حتی گوشت قرمز بدهید؛ زیرا این کار می‌تواند سیستم گوارش آن‌ها را دچار مشکل کند و باعث مرگ ماهی‌های گیاهخوار شود. چنین ماهی‌هایی به محض متولد شدن بچه ماهی‌های خود از آن‌ها به عنوان غذا تغذیه می‌کنند، پس در زمان تکثیر ماهی گیاهخوار باید زیاد مراقب بچه ماهی‌ها باشید‌.

ماهی‌های گیاهخوار زینتی

اگر تمایل دارید تا در آکواریوم خود دسته‌ای از ماهی‌های گیاهخوار و گوشتخوار را در کنار یکدیگر نگه دارید باید گفت این کار غیرممکن است‌؛ زیرا شرایط نگهداری این دو گونه از ماهی‌های زینتی کاملاً با یکدیگر فرق دارد.

سعی کنید در خرید ماهی‌های گیاهخوار نمونه‌هایی را انتخاب کنید که جثه ریزتری دارند؛ چرا که می‌توانید تعداد بیشتری را در آکواریم داشته باشید، برای اینکه بتوانید طول عمر این نوع ماهی‌های زینتی را افزایش دهید، لازم است تا ضمن داشتن تغذیه مناسب همیشه ماهی‌ها در دمای متعادلی باشند، البته فراموش نکنید که قیمت ماهی گیاهخوار نسبت به ماهی‌های گوشتخوار نرخ پایین‌تری دارند، پس نگهداری آن‌ها در آکواریم می‌تواند برای شما با صرفه‌تر باشد.

سخن پایانی

در صورتی که می‌خواهید ا ماهی‌های ظریف و متنوعی را در منزل داشته باشید، قطعاً انواع ماهی‌های گیاهخوار گزینه مناسبی برای شما خواهند بود. البته این نوع ماهی‌ها در زمان خرید جثه ریزی دارند؛ ولی در زمان کوتاهی رشد کرده و شروع به تکثیر می‌کنند‌.

پس برای اینکه بتوانید خرید مطلوبی از ماهی‌های گیاهخوار انجام دهید باید به مراکزی مراجعه کنید که این کار را به صورت تخصصی و حرفه‌ای انجام می‌دهند، از این رو ما در ادامه این بخش از برند آنالیز ۱۰ برند برتر و فروشگاه معتبر را در زمینه فروش انواع ماهی گیاهخوار و گوشتخوار به شما معرفی کرده‌ایم.

پس شما می‌توانید متناسب با ابعاد تانک و وضعیت جغرافیایی منطقه خود، زیباترین ماهی‌های گیاهخوار را انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که این مراکز را می‌توانید بر اساس موقعیت مکانی و خدمات و محصولات مختلف و بسیاری موارد دیگر موردبررسی قرار داده و بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در ماهی گیاهخوار

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز