برندهای برتر ماهی گوشت خوار

ماهی گوشت خوار از جمله آبزیانی است که نگهداری آن‌ها نسبتاً سخت‌تر از هر نوع ماهی دیگری می‌باشد، البته آن‌ها شکل‌های زیبایی دارند و اغلب دوست دارند از این ماهی‌ها در آکواریوم‌های خود نگهداری کنند.

با این حال ما در این بخش از برند آنالیز به معرفی چند نمونه از ماهیان گوشتخوار می‌پردازیم سپس در این زمینه ۱۰ برند برتر مرکز معتبر از عرضه‌کنندگان ماهی‌های گوشتخوار و گیاهخوار را به شما معرفی می‌کنیم. بنابراین شما می‌توانید این مراکز را به آسانی و در مدت زمانی کوتاه موردبررسی قرار داده و سپس بهترین مرکز را برای خرید این از دسته از آبزیان برای آکواریوم خود و یا پرورش ماهی انتخاب نمایید و از دیگر خدمات این مراکز بهره‌مند شوید.
انواع ماهی گوشت خوار
ماهیان گوشتخوار از جمله ماهی‌هایی هستند که تقریباً جثه بزرگی دارند. معمولاً نگهداری این نوع ماهی‌ها سخت و هزینه بر است؛ زیرا غذای ماهی گوشتخوار باید به صورت گوشتی و پروتئینی باشد؛ از طرفی به دلیل رشد زیاد این نوع ماهی‌ها باید از تانک‌های بزرگ استفاده کرد. خوب است بدانید این نوع آبزیان به صورت زینتی و پرورشی تکثیر می‌شوند بنابراین ما در ادامه از جمله شناخته‌ترین ماهیان گوشتخوار را به شما معرفی می‌کنیم.
ماهی گوشتخوار پیرانا
این ماهی یکی از ماهیان آکواریومی است که در آب شیرین زندگی می‌کند، البته بیشتر به صورت پرورشی در استخرهای مجهز به تجهیزات لازم موجود هستند. تغذیه این ماهی گوشت خوار از روده گاو، دل و جیگر مرغ و البته کرم‌های خونی می‌باشد. لازم است بدانید معمولاً ماهی پیرانا جثه بزرگی دارد به طوری که می‌تواند از دیگر ماهی‌های اطراف خود تغذیه کند.
ماهی گوشتخوار سیچیلاید
سیچیلاید از جمله ماهی‌های گوشتخوار وحشی است که ۲ تا ۱۰۰ سانتیمتر طول خواهد داشت‌. این نوع ماهی به زندگی دسته‌جمعی علاقه زیادی دارد‌. سیچیلاید همه‌چیزخوار است؛ اما تمایل زیادی به غذاهای پروتئینی دارد. بنابراین می‌تواند گاهی اوقات از جلبک‌های دریایی و اسفنج‌ها نیز تغذیه کند.‌
ماهی گوشتخوار پرت
ماهی پرت یکی از زیباترین ماهی‌های سیچیلاید می‌باشد که غالباً با نام طوطی ماهی شناخته می‌شود. این ماهی برای تکثیر خود، نیاز به جفت‌گیری با ماهی‌های دیگری مانند فلاور و سورم دارد‌. ماهی پرت اگر چه به خوردن غذاهای خشک علاقه زیادی دارد؛ اما بیشتر با ماهی کلیکا تغذیه می‌کند.
ماهی گوشتخوار اُسکار
یکی از محبوب ترین ماهی‌های گوشتخوار، ماهی اسکار است. این نوع ماهی به گونه‌های دیگری از جمله:

اسکار مسی
اسکار باله
اسکار سلطنتی
اسکار البینو
اسکار تایگر و…

وجود دارد. این نوع ماهی معمولاً همه‌چیزخوار و بسیار عصبانی است‌. بنابراین اغلب با ماهی‌های دیگر همیشه وارد جنگ می‌شود. پس سعی کنید ماهی اسکار را با دیگر ماهیان گوشتخوار درون یک تانک نگهداری نکنید.
ماهی گوشتخوار نایف
نایف یا همان چاقو ماهی از جمله پرطرفدارترین ماهی‌های گوشتخوار است‌. جالب است بدانید که ماهی نایف در روز استراحت می‌کند و در شب فعالیت دارد‌. بهترین غذای چاقو ماهی، میگو است، البته دل گاو می‌تواند برای ماهی نایف یک غذای مناسبی باشد. این نوع ماهی بسیار جهنده است، پس حتماً باید آکواریوم دارای سرپوش باشد.
ماهی گوشتخوار پنگوسی
این نوع ماهی به دو شکل وجود دارد. یکی نوع پنگوسی معمولی و دیگری پنگوسی شکارچی‌ که هر دو جثه بسیار بزرگی دارند. پنگوسی معمولی به دلیل داشتن ظاهری زیبا توانسته طرفداران بیشتری داشته باشد. معمولاً این نوع ماهی گوشت خوار می‌تواند تا ۱۰ سال عمر کند.
ماهی گوشتخوار فلاور هورن
این نوع ماهی یکی از زیباترین ماهی‌های گوشت خوار است که اغلب توسط میگو تغذیه می‌کند؛ ولی متأسفانه ماهی فلاور هورن بسیار مستعد انگل‌های روده‌ای است‌، پس لازم است تا میگو را با مقداری عصاره سیر مخلوط کنید و سپس به خورد ماهی بدهید. خوب است بدانید که در بیشتر مراکز فروش ماهی‌های گوشتخوار این نوع ماهی و حتی ماهی اسکار را با نام ماهی زد زد می‌شناسند.
سایر ماهی‌های گوشت خوار
از بین ماهی‌های گوشتخوار بزرگ و ماهی‌های گوشتخوار کوچک می‌توان به موارد دیگری از قبیل:

ماهی گوشتخوار سوروم که جزو بی نظیرترین ماهی‌های آکواریومی است.
ماهی گوشتخوار زنده زا
ماهی گوشتخوار آمازون

سخن پایانی
با توجه به متعدد بودن ماهی‌های گوشتخوار و ماهی‌های گیاهخوار زمانی که شما بخواهید نمونه‌ای از آن‌ها را در منزل و یا به صورت پرورشی نگهداری کنید، طبیعتاً نیاز به شناخت بهتر آن‌ها خواهید داشت؛ زیرا مهیا ساختن تغذیه مناسب برای این دسته از ماهی‌ها، همچنین شرایط نگهداری آن‌ها در تانک‌ها مختلف می‌تواند باعث طول عمر ماهی شود.

از طرفی اگر به دنبال بهترین ماهی گوشت خوار برای تکثیر هستید باید بتوانید از مراکز معتبری گونه‌های نر و ماده ماهی را به دست آورید. از این رو ما این امکان را برای شما فراهم آورده‌ایم تا به راحتی بتوانید در این بخش از وب‌سایت برند آنالیز با بهترین مراکز عرضه‌کننده ماهی‌های زینتی و پرورشی آشنا شوید، سپس در بین آن‌ها برند برتر را انتخاب کنید. بر همین اساس ما در ادامه ۱۰ برند برتر را در این زمینه با شما معرفی می‌کنیم.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در ماهی گوشت خوار

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

1
فروشگاه فیلتر ایران

 تهران ، بزرگراه همت غرب،خیابان شهید...

مشخصات و اطلاعات تماس
5 ( 1 رای)

2
ایران آرتمیا

تهران، میدان هروی، خیابان پناهی نیا،...

مشخصات و اطلاعات تماس
5 ( 1 رای)

 • <<
 • <
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • >
 • >>