برندهای برتر طراحی ساختار (معماری برند)

معماری برند یا طراحی ساختار برند، شیوه‌ای است که توسط آن تمام زیر برندهای یک مجموعه تجاری با یکدیگر ارتباط پیدا می‌کنند و از دیگر شرکت‌های موجود متفاوت می‌شود‌. پس اگر تمایل دارید تا یک هویت کلی به تولیدات و یا خدمات متنوع خود ببخشید می‌توانید با ما در برند آنالیز همراه شوید تا علاوه بر نحوه انجام طراحی ساختار برند، شما را در انتهای مقاله با ۱۰ برند برتر و شرکت تخصصی و معتبر در زمینه توسعه برند و هویت برند آشنا کنیم.با این حال شما می‌توانید با سپردن خدمات خود به یکی از این مراکز کسب و کار خود را به خوبی توسعه بدهید.

طراحی ساختار برند چیست؟

معماری برند، روشی است که به شکل ساختاری منطقی و ارتباطی تمام استراتژی‌های یک مجموعه را به صورت برند مادر و زیر برندهای خانواده به یکدیگر مرتبط می‌سازد و باعث می‌شود تا هدف اصلی برند در دنیای تجارت همچنان تقویت و منعکس شود. بنابراین یک مجموعه تولیدی یا خدماتی جهت رسیدن به موفقیت می‌بایست در اجرای برندینگ یعنی بسته‌بندی محصول، شکل لوگو، گارانتی و بسیاری موارد دیگر حتماً طراحی ساختار برند را در تمام زیرمجموعه‌های خود در نظر بگیرد.

انواع معماری برند

در معرفی انواع طراحی برند باید گفت این طراحی ساختاری دارای نمونه‌های مختلفی می‌باشد که از بین آن‌ها خانه‌ی برندی، خانه‌ی برندها و همچنین معماری ساختار برند ترکیبی از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. بنابراین می‌توانید بنا به حوزه کاری خود یکی از این ابزارهای استراتژیک را به عنوان طراحی ساختاری برند خود انتخاب کنید.

معرفی خانه‌ی برندی

در این نوع طراحی ساختار (معماری برند) یک برند به عنوان مادر در رأس مجموعه قرار دارد که همواره ارتباط نزدیکی را با زیرمجموعه‌های خود برقرار نموده است‌. نام کلیه زیرمجموعه‌ها مرتبط با نام برند مادر می‌باشد، در این میان علاوه بر نام برند، تمامی زیر برندها در مواردی مانند لوگو، ارتباطات و حتی فاکتورهای دیگری مانند بسته‌بندی مانند برند مادر هستند.

خانه‌ی برندها چیست؟

در این نوع از طراحی ساختاری برند همواره یک برند مادر مسئولیت و مدیریت چند زیر مجموعه مختلف یا همان زیر برند را به عنوان مالک بر عهده می‌گیرد. اما هر یک از این زیرمجموعه‌ها خود دارای هویتی مجزا هستند و قابلیت اجرای ویژگی‌های متمایزی جدای از برند مادر را دارند. بر همین اساس هر زیر برند از نام تجاری، لوگو و حتی روش ارتباطات مختلفی با برند اصلی نیز برخوردار هستند.

معماری برند ترکیبی چگونه است؟

این نمونه طراحی ساختاری از دو استراتژیک طراحی برند بهره برده است. در واقع در معماری برند ترکیبی تمام نمونه‌های روابط میان برند اصلی و زیرمجموعه‌های آن وجود دارد. یعنی تعدادی از زیر برندهای این قابلیت را دارند تا با برند مادر ارتباط بسیار نزدیکی را برقرار نمایند. ولی برخی دیگر از زیرمجموعه‌ها این امکان را در اختیار دارند تا به صورت کاملاً مجزا فعالیت‌های گسترده از داشته باشند.

مناسب‌ترین معماری برند برای برندینگ شما

از آنجایی که طراحی برند ترکیبی تلفیقی از طراحی ساختار دیگر طراحی‌های برندها یعنی خانه‌ی برندی و همچنین خانه‌ی برندها می‌باشد. پس از نظر مالکیت، فرآورده‌های جانبی، بهره‌وری از ارزش برند با بخش‌های متفاوتی از بازاریابی در سطح بهتری دارای انعطاف‌پذیری بیشتری است و برای برندینگ شما گزینه بسیاری مناسبی می‌باشد‌.

مراحل ایجاد طراحی ساختار برند

برای اینکه بتوانید به طور مطلوب و هوشمندانه همچنان نیازهای برندتان را بشناسید و با ایجاد یک طراحی برند یک استراتژی فوق‌العاده‌ای را برای برندینگ خود در نظر بگیرد؛ می‌بایست در اجرای مواد ذیل شیوه‌های مناسبی را انتخاب کنید.‌

 • انتخاب مخاطبان اصلی برند
 • داشتن درک درستی از هدف کسب و کار خود
 • بررسی ارزش زیرمجموعه‌های برند مادر
 • بررسی ارزش ارتباط بین زیر برندهای مشترک
 • مشخص نمودن بودجه بازاریابی
 • ارزیابی مراحل قانونی و مالیاتی
 • تهیه یک برنامه منظم جهت معرفی طراحی برند
 • داشتن تصمیم‌گیری مهم جهت ثبات طراحی برند

سخن پایانی

اگر می‌خواهید با استفاده از طراحی ساختاری (معماری برند) به طور هوشمندانه برندتان را به طیف گسترده‌ای از مشتریان و مخاطبان بازارهای داخلی و حتی بازارهای بین‌المللی معرفی نمایید؛ مطمئناً برای انجام این تصمیم‌گیری به تفکر و برنامه‌ای دقیق نیاز خواهید داشت. پس لازم است به طور کاملاً رسمی به طراحی ساختاری برند خود رسیدگی کنید و قبل از هر چیزی سرمایه‌های برندی خود را تا حد نیاز بهینه‌سازی کنید تا به سادگی برند تجاری خود را با شکست مواجه نسازید‌‌.

بنابراین ما در این بخش از برند آنالیز با معرفی ۱۰ برند برتر و مجموعه معتبر و فعال در زمینه طراحی برند می‌توانیم شما را در پیشی گرفتن از رقبای تجاری خود راهنمایی نماییم.‌ بنابراین شما می‌توانید این شرکت‌ها را بر اساس خدمات مورد نیاز، بررسی امتیازات آن‌ها، بودجه مالی‌تان و دیگر شرایط مهم بررسی نموده و یکی از بهترین انتخاب را برای بهره‌مندی از خدمات برندینگ داشته باشید.

سایر دسته‌بندی‌های بازاریابی و تبلیغات

جستجو در طراحی ساختار (معماری برند)

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

1
آژانس برندینگ آویده
آژانس برندینگ آویده

تهران، بلوار نلسون ماندلا (جردن)، چهاراه...

مشخصات و اطلاعات تماس
5 ( 1 رای)


 • <<
 • <
 • 1
 • >
 • >>