برندهای برتر تبلیغات تلویزیونی

تبلیغات تلویزیونی از جمله تبلیغات هدفمند و البته گران قیمت است که به عنوان منبع مهم درآمدزایی برای شبکه‌های صدا و سیما شناخته می‌شود. این نوع تبلیغات پیام خدمات یا محصولات شما را پخش می‌کند. برای ساخت و پخش این تبلیغات در ایران نیاز است آگهی‌دهنده به شرکت تبلیغات تلویزیون مورد تائید صدا و سیما برود تا بتواند ساخت تیزر خود را انجام دهد.

ساخت تبلیغات تلویزیونی

همان طور که می‌دانید یکی از گران‌ترین انواع بازاریابی و تبلیغات، تبلیغ و آگهی‌های تلویزیونی است که در شبکه‌های مختلف تلویزیون پخش می‌شود. برای ساختن این تبلیغات ابتدا باید هدف استراتژیک شما که قصد استفاده از این تبلیغات را دارید بررسی شود. به طوری که متن و تصویر انتخاب شده برای این تبلیغات طبق هدف تبلیغ دهنده می‌باشد، و سپس برای تائید سناریو جهت ساخت تیزر تبلیغاتی اقدام شود. پس از این نیاز به ساخت آگهی تبلیغاتی است که جهت این امر باید با واحد پشتیبانی و همچنین واحد تولید و ساخت تعامل داشت. در انتها نیز فرایند پخش این تبلیغات انجام می‌گیرد.

انواع تبلیغات تلویزیونی

باید گفت امروزه تبلیغ و آگهی تلویزیونی در انواع مختلفی ایجاد و پخش می‌شوند که از مهم‌ترین نمونه‌های آن عبارت‌اند از:

  • تیزر تبلیغاتی: این تیزرها همان کلیپ های تبلیغاتی هستند که در زمان کوتاهی مزایای یک محصول یا خدمات را معرفی می‌کنند و باید حداقل ۱۵ ثانیه باشد.
  • برنامه‌های مشارکتی : این برنامه‌ها به گونه‌ای است که صاحب کسب و کار حامی مالی یک برنامه شده و در حین پخش این برنامه، تبلیغات کسب و کار ارائه می‌شود.
  • حک آرم: دیگر نوع آگهی و تبلیغ حک کردن آرم در صفحه تلویزیون می‌باشد. این تبلیغات به گونه‌ای است که در زمان پخش برنامه تلویزیونی در قسمت بالا و در سمت راست صفحه آرم مورد نظر در ۱۵ ثانیه تبلیغ می‌شود.
  • رپورتاژ آگاهی: در این نوع آگهی توضیحات کاملی از خدمات یا محصولات کسب و کار شبکه توزیع، فرایند تولید و تاریخچه فعالیت آن در حداقل ۱۲۰ ثانیه نمایش داده می‌شود.
  • زیرنویس: این تبلیغات به صورت زیرنویس در قسمت پایین صفحه در حداکثر ۱۵ ثانیه پخش می‌شود.
  • آگهی دعوت به تماشا ادامه برنامه و تشکر: دیگر نوع آگهی تلویزیونی به گونه‌ای است که صاحبان برند از تماشاگران جهت دیدن برنامه تشکر می کنند یا قبل از شروع، آن را به دیدن این برنامه ها دعوت می نمایند که از جمله آن می‌توان به تبلیغات همراه اول و ایرانسل اشاره کرد.

قیمت تبلیغات در تلویزیون

در خصوص قیمت پخش آگهی تلویزیونی باید بدانید این تبلیغات به طور کلی جزو پر هزینه ترین تبلیغات به شمار می‌رود. البته فاکتورهایی وجود دارد که در قیمت پخش این تبلیغات تأثیر می‌گذارد. به طور مثال شبکه انتخاب شده برای پخش تبلیغات و ساعت ‌پخش آگاهی جزو مهم‌ترین فاکتورها به شمار می‌رود. پخش تبلیغات از کانال‌های پربیننده و به خصوص قبل یا در بین برنامه‌های مهم چون فوتبال و یا سریال های تلویزیونی هزینه زیادی در بردارد.

سخن پایانی

در تبلیغات رادیو و تلویزیون با توجه به اینکه طیف گسترده‌ای از مخاطبان مورد هدف قرار می‌گیرند باید تبلیغات کامل و جامعی ارائه شود. همچنین در ساخت آگهی تلویزیونی استفاده از تصاویر مناسب بسیار مهم است و بعد از آن صدا و متن تکمیل کننده این تبلیغات هستند. با وجود این امر اگر شم هم برای ساخت بهترین و جذاب‌ترین آگهی تلویزیونی به دنبال بهترین مراکز در این زمینه هستید ما در این قسمت از برند آنالیز ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید با بررسی خدمات و ویژگی‌های این مراکز بهترین گزینه را برای دریافت بهترین خدمات انتخاب کنید.

سایر دسته‌بندی‌های بازاریابی و تبلیغات

جستجو در تبلیغات تلویزیونی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز