برندهای برتر فرش و قالی

فرش و قالی دارای انواع مختلفی هستند که از نظر جنس، بافت، شکل هندسی، اندازه و … با یکدیگر فرق می‌کنند. در صورتی که شما نیز می‌خواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با فرش و قالی به دست آورید، با ما همراه باشید تا در این بخش از برند آنالیز شما را با این گستردنی بیشتر آشنا کنیم. همچنین در اینجا ۱۰ برند برتر آمده است که در زمینه فرش و قالی به مشتریان خود خدمات مختلفی ارائه می‌دهند. شما می‌توانید از میان آن‌ها برندی که با شرایط شما مناسب‌تر است را با توجه به نوع خدمات، امتیازات و موقعیت مکانی خود انتخاب کنید.

فرش و قالی

هنر فرش بافی در کشور ما دارای قدمت چندین هزار ساله می‌باشد. فرش با قالی تفاوت‌های زیادی دارد. به آنچه که پهن کردنی و یا گستردنی باشد، فرش گفته می‌شود. فرش‌ها دارای انواع مختلفی مثل جاجیم، گلیم، قالی و … هستند.

به فرش‌های پرز دار قالی می‌گویند. این فرش‌ها دارای نخ پرزدار و چله هستند. به قالی‌های کوچک‌تر قالیچه گفته می‌شود. فرش‌هایی که اندازه آن‌ها از ۶ متر بیشتر باشد، قالی هستند و در صورتی که دارای اندازه کمتر از ۶ متر باشند به آن‌ها قالیچه می‌گویند. از دیگر فرش‌هایی که دارای اندازه زیر ۶ متر هستند می‌توان به فرش فانتزی و فرش‌های مدرن اشاره کرد.

انواع قالی نسبت به جنس بافت

با در نظر گرفتن جنس بافت قالی‌ها دارای انواع مختلفی هستند. با این حال در ادامه برخی از مهم‌ترین انواع فروش را به شما معرفی می‌کنیم.

قالی تمام پشم

فرش تمام پشم آن دسته از فرش‌هایی هستند که دارای تار و پود پشمی بوده و دارای پرز ضخیم و جنس نخ درشتی می‌باشند. در این نوع قالی‌ها طرح زیادی به کار برده نمی‌شود و ساده بافت هستند و از ویژگی برگشت پذیری بالایی برخوردار می‌باشند.

قالی چله پشم

قالی‌های چله پشم دارای چله ای از جنس پشم هستند. همچنین از الیاف دیگری برای نخ بافته شده در این فرش‌ها استفاده می‌شود.

قالی تمام ابریشمی

فرش‌هایی که دارای پرز و تار و پود ابریشمی هستند به قالی‌های ابریشمی معروف می‌باشند. این نوع قالی‌ها دارای قیمت گرانی هستند و هر کسی قدرت خرید آن‌ها را ندارد. زیرا ارزش آن‌ها بسیار زیاد است. بافت این قالی‌ها بسیار ریز بافت بوده و دارای زیبایی زیادی می‌باشند. قالی‌های تمام ابریشمی از مقاومت بسیار خوبی در مقابل لکه‌ها و کثیفی برخوردار هستند و فقط با شامپو فرش می‌توان آن‌ها را خیلی راحت تمیز کرد.

قالی گل ابریشم

قالی‌های گل ابریشمی دارای قیمت بسیار بالایی هستند و طرح فرش دارای گلبرگ هایی از جنس ابریشم است و بقیه فرش با کمک پشم بافته می‌شود‌.

قالی کف ابریشم

بعضی از قالی‌ها به‌گونه‌ای بافته می‌شوند که نخ چله آن‌ها با پشم باشد و برای خاب آن‌ها از جنس ابریشم استفاده می‌شود. این قالی‌ها به قالی کف ابریشمی معروف هستند.

انتخاب و خرید بهترین فرش

فرش تأثیر زیادی روی دکوراسیون داخلی در خانه دارد. فرش‌های دستبافت ایرانی به عنوان یک اثر هنری دارای انواع طرح‌ها و نقشه‌ها هستند که هر کدام از آن‌ها می‌تواند به نوعی حس و حال ویژه در خانه به وجود آورد. در بسیاری از مواقع تنوع زیاد فرش و قالی موجب می‌شود تا افراد هنگام خرید دچار سردرگمی شوند.

یکی از نکاتی که باید هنگام خرید فرش به آن دقت کرد، این است که ممکن است یک فرش دارای زیبایی زیاد و کیفیت بالا می‌باشد، اما برای فضای خانه شما مناسب نباشد. پس انتخاب فرش را باید بر اساس اصول و قواعد خاصی انجام داد و انتخاب فرش باید با توجه به نوع دکوراسیون خانه و کاربری آن صورت گیرد. به عنوان مثال فرشی که برای اتاق خواب انتخاب می‌شود با فرش که برای اتاق پذیرایی در نظر گرفته می‌شود، دارای طرح و جنس متفاوتی هستند.

انتخاب رنگ فرش

هنگام انتخاب فرش مناسب برای فضای خانه باید به مواردی مانند رنگ و طرح فرش دقت کرد. فرش‌هایی که دارای رنگ‌های زنده و طرح‌های شلوغ هستند گزینه مناسبی برای اتاق‌های کوچک نخواهند بود. در صورت انتخاب کردن فرش‌هایی که دارای رنگ‌های خنثی هستند، آزادانه‌تر می‌توان مبلمان و دیگر وسایل خانه را انتخاب کرد.

انتخاب جنس فرش

جنس فرش یکی که دیگر از نکاتی است که هنگام خرید قالی و فرش باید به آن دقت کرد. در این زمینه می‌توان اطلاعات لازم را از فروشنده دریافت کرد. فرش‌هایی که دارای قیمت بالاتری هستند، معمولاً از کیفیت بیشتری برخوردار بوده و جنس آن‌ها به‌گونه‌ای است که دوام بیشتری دارند. اما همیشه نباید گول قیمت را بخورید، چرا که دائماً هر جنس گرانی نمی‌تواند کیفیت بالایی داشته باشد.

سخن پایانی

پس از آشنایی با فرش و قالی و ویژگی‌هایی که دارند ما در این بخش از برند آنالیز ۱۰ برند برتر و فروشگاه معتبر را آورده‌ایم که شما می‌توانید با انتخاب هر کدام از آن‌ها می‌توانید خدمات و محصولات مختلف را در این زمینه تهیه کنید.

جستجو در فرش و قالی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • >
  • >>