برندهای برتر خدمات نساجی

برای آشنایی با خدمات نساجی با ما همراه باشید تا در این بخش از برند آنالیز شما را با صنعت نساجی و محصولاتی که توسط این صنعت تولید می‌شود، آشنا کنیم. همچنین در این بخش ما شما را با ۱۰ برند برتر و مرکز مورد اعتماد در زمینه خدمات نساجی نیز آشنا خواهیم کرد. شما می‌توانید از میان این برندها با توجه به فاکتورهایی مانند موقعیت مکانی، امتیازات و خدماتی که این برندها دارند، بهترین گزینه را انتخاب کرده و جهت دریافت خدمات نساجی به آن مراجعه کنید.

خدمات نساجی

نساجی در واقع هنری است که به معنی ریسندگی و بافت است. در هنر نساجی برای تولید پارچه، رشته‌ها و نخ‌هایی که به آن‌ها تار و پود گفته می‌شود را در کنار هم می‌بافند. در صنعت نساجی برای تولید پارچه رشته‌های تار به شکل طولی و رشته‌های پود به شکل عرضی بافته شده و از این طریق پارچه را تولید می‌کنند.

صنعت نساجی تشکیل شده از کلیه مراحلی است که برای تولید الیاف و تبدیل کردن آن‌ها به نخ و همچنین نخ به پارچه می‌باشد. همچنین در این صنعت فرایندهای تکمیلی بر روی پارچه‌ها نیز صورت می‌گیرد که از جمله آن‌ها می‌توان به رنگرزی اشاره کرد. در ابتدا این صنعت فقط به تولید نخ اختصاص داشت، ولی کم‌کم نساجی شامل تمامی انواع پوشاک شد.

مواد اولیه نساجی

مواد اولیه که برای صنعت نساجی به کار برده می‌شود تمامی نمونه‌های الیاف نساجی طبیعی و مصنوعی است. این مواد شامل رنگ‌های شیمیایی، مونو اتیلن گلایکول، پارازاین و ترفنالیک اسید خالص و نفت خام است. در نساجی از الیاف مختلفی استفاده می‌شود. انواع الیاف به کار برده شده در این صنعت شامل موارد زیر است:

  • الیاف طبیعی که دارای ریشه حیوانی هستند، مثل انواع پشم، ابریشم
  • الیاف طبیعی که دارای ریشه نباتی هستند، مثل پنبه، کنف یا کتان.
  • الیاف معدنی مثل آزبست و پنبه نسوز
  • الیاف مصنوعی مثل نایلون، پلی استر و یا اکریلیک

فعالیت های صنعت نساجی

امروزه پیشرفت‌های عظیمی در صنعت نساجی صورت گرفته است و در این زمینه فعالیت های مختلفی انجام می‌شود تا از طریق آن‌ها پارچه‌ای با درجه کیفی بالا تولید شود. با کمک ماشین‌های پیشرفته فرایند تولید نخ و پارچه به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. همچنین برای کیفیت پارچه و ارزیابی کیفیت پارچه‌ها آزمایش های فنی بر روی آن‌ها صورت می‌گیرد.

نساجی سنتی و صنعتی

می‌توان گفت که صنعت نساجی قدیمی هنوز هم ادامه دارد و در برخی روستاها و مناطقی که کمتر توسعه پیدا کرده‌اند، نساجی هنوز به صورت سنتی انجام می‌شود. ولی بیشتر پارچه و الیافی که بشر به آن‌ها نیاز دارد، با کمک نساجی صنعتی تولید می‌شوند. استفاده از نساجی صنعتی دارای مزایای زیادی می‌باشد که از جمله آن‌ها سرعت بالا در تولید و همچنین کیفیت بالای ماشین آلات صنعتی نساجی می‌باشد. بنابراین بشر به این شکل از صنعت روی آورده است.

تولیدات نساجی صنعتی

محصولاتی که توسط نساجی صنعتی تولید می‌شوند، شامل طیف گسترده‌ای می‌باشد. ولی بیشترین حجم محصولات این کارخانه‌ها مربوط به تولید پارچه‌های طبیعی و مصنوعی است. برخی از کارکنان با استفاده از مواد اولیه مانند ساقه گیاهان، پوست حیوانات و مواد آلی که در طبیعت وجود دارند، پارچه‌های طبیعی را می‌سازند. از جمله این پارچه‌ها می‌توان به پارچه‌های ابریشمی، پارچه‌های پنبه‌ای، پشمی، چرمی و کنفی اشاره کرد.

برخی دیگر از کارخانه‌های نساجی با استفاده از مواد اولیه که از محصولات شیمیایی تهیه شده‌اند، تولید پارچه‌های مصنوعی را انجام می‌دهند. چون پارچه‌های طبیعی با کمک مواد خام در دسترس تولید می‌شوند و بدن انسان سازگاری بیشتری با این مواد طبیعی دارد، بنابراین در صنعت نساجی پارچه‌هایی را که با استفاده از مواد طبیعی تولید شده‌اند، برای پوشاک استفاده می‌کنند و تولید پارچه‌های دیگر را با کمک مواد مصنوعی انجام می‌دهند.

سخن پایانی

در این بخش از برند آنالیز شما با صنعت نساجی و خدمات نساجی آشنا شدید. نساجی از زمان شروع حیات بشر آغاز شده تاکنون دارای اهمیت بالایی بوده است. این صنعت هنوز هم به عنوان یکی از صنایع پرکاربرد به شمار می‌آید و از صنایع مهم در جهان می‌باشد. زیرا به طور مستقیم با سلامت انسان‌ها سروکار دارد و محصولاتی که توسط این صنعت تولید می‌شوند، از جمله کالاهای پرمصرف هستند. بنابراین اگر به دنبال بهترین مراکز برای بهره‌مندی از محصولات و خدمات این صنعت هستید در ادامه ما شما را با ۱۰ برند برتر و مرکز مورد اعتماد که در زمینه خدمات نساجی فعالیت می‌کنند. آشنا خواهیم کرد. پس با بررسی این مراکز به راحتی می‌توانید بهترین خدمات را دریافت کنید.

جستجو در خدمات نساجی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

متاسفانه برندی مطالبق با ویژگی‌های جستجوی شما یافت نشد

معرفی برند با ویژگی‌های مورد نظر

  • <<
  • <
  • >
  • >>