برندهای برتر غذای خشک گربه

غذای خشک گربه باید بتواند سلامت دندان‌ها و سلامت دستگاه گوارش گربه را تضمین نماید، همچنین مانع از چاقی گربه شود‌. اما با توجه به اینکه امروزه شرکت‌های بسیاری تولیدکننده و عرضه‌کننده غذاهای خشک و تر گربه هستند، ما در این بخش از برند آنالیز سعی می‌کنیم بیشتر در مورد انواع غذاهای گربه صحبت کنیم تا بتوانید در زمینه این نوع غذا اطلاعات مفیدی را کسب نمایید.

همچنین اگر به دنبال بهترین پت شاپ ها و فروشگاه ها برای خرید این محصول هستید لازم است بدانید، ما در ادامه متن ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر را در این زمینه به شما معرفی می‌کنیم تا شما بتوانید بهترین مرکز را برای تهیه بهترین غذای خشک در تنوع بالا و کیفیت عالی انتخاب و خریداری نمایید.

غذای خشک گربه چیست؟

به طور کلی در رژیم غذایی گربه‌ها دو نوع غذا وجود دارد، یکی غذای تر برای گربه و دیگری غذای خشک می‌باشد. بنابراین هر کدام از این نوع غذاها باید از کیفیت زیادی برخوردار باشند، همچنین باید بتوانند در مسیر سلامت گربه در دوره‌های مختلف تأثیرات خوبی بر جای بگذارند.

در این میان غذای گربه خشک شده یکی از این غذاهای تجاری است که ضمن ارزان قیمت بودن می‌تواند نیاز بدن گربه را تأمین کند. از طرفی چون بدون آب است بنابراین در زمان‌هایی که شما در کنار گربه نیستید، حیوان به راحتی می‌تواند غذای خشک را بخورد، البته بهتر است در زمان استفاده گربه از غذای خشک، مقداری ماده طبیعی مثل تکه‌هایی از ماهی و یا مرغ را به غذای گربه اضافه کنید.

ترکیبات غذا خشک برای گربه

پروتئین‌ها یعنی گوشت مرغ و ماهی یکی از اصلی‌ترین مواد تشکیل‌دهنده غذای خشک برای گربه‌ها هستند.‌ ویتامین‌ها و اسیدهای چرب می‌توانند ترکیبات غذای گربه را غنی‌تر کنند، البته به خاطر داشته باشید که بیشتر اوقات غذای خشک برای گربه‌ها فاقد کربوهیدرات‌ها هستند؛ چون بدن گربه‌ها هیچ نیازی به کربوهیدرات‌ها ندارد‌‌‌؛ البته برخی شرکت‌ها در ترکیبات غذای خشک گربه موادی مانند ذرت و گندم را استفاده می‌کنند. از دیگر مواد موجود در این نوع غذاهای تجاری گربه طعم‌دهنده‌ها و برخی مواد نگهدارنده هستند.

مزایای غذای خشک گربه

معمولاً غذاهای خشک برای گربه چون امکان نگهداری بیشتری دارد برای مسافرت گزینه بسیار مناسبی است. از طرفی قیمت ارزانی دارد پس هر شخصی می‌تواند نمونه‌ای از غذای خشک گربه را تهیه کند‌؛ اما فراموش نکنید که این نوع غذاها نمی‌توانند احساس تشنگی گربه‌ها را برطرف کنند، در نتیجه در صورت استفاده زیاد گربه‌ها از غذای خشک ممکن است برای حیوان مشکلات ادراری و کلیوی به وجود آید.

پس چنانچه تصمیم دارید تا نمونه‌ای از غذاهای خشک را برای گربه خود تهیه کنید حتماً سعی کنید در کنار آن‌ها از سوپ گربه به شکل کنسرو گربه و پوچ گربه استفاده نمایید.

انواع غذای خشک برای گربه

امروزه بیشتر غذاهای خشک برای گربه‌ها متناسب با نیاز گربه تولید و عرضه می‌شوند. همچنین از تنوع بالایی برخوردار هستند تا غذا خوردن برای گربه خسته‌کننده نباشد. از جمله این غذاها برای گربه می‌توان به

 • غذای خشک برای بچه گربه
 • غذای خشک برای گربه بالغ
 • غذای گربه با طعم مرغ
 • غذای گربه برای پوست و مو
 • غذای خشک برای گربه با طعم گوشت گوساله
 • غذای خشک برای گربه بد اشتها
 • غذای گربه بدون غلات
 • غذای گربه با طعم بره و برنج
 • غذای گربه با طعم سبزیجات
 • غذای خشک برای گربه رفلکس
 • غذای رژیمی گربه
 • غذای گربه برای گربه عقیم شده
 • غذای گربه با طعم شتر مرغ

و همچنین غذای گربه با طعم ماهی اقیانوس، غذای گربه دفع گلوله مویی، غذای خشک ضدافسردگی برای گربه و غذای گربه مولتی کالر مرغ و… اشاره کرد.

نکات مهم در خرید غذای خشک برای گربه

چنانچه تصمیم به خرید غذای خشک گربه فله و یا غذای خشک گربه 10 کیلویی و 20 کیلویی دارید حتماً به سن گربه خود توجه داشته باشید. مطمئناً غذای خشک برای بچه گربه باید دارای مواد پرانرژی‌تری باشد، همچنین غذای گربه‌های مسن باید دارای فیبر زیاد و کالری کم باشد.

سخن پایانی

با توجه به فروش بالا و استقبال زیادی که خرید غذای خشک گربه دارد، امروزه انواع مختلفی از این محصول تولید و روانه بازار شده است‌. بنابراین اگر قصد دارید تا شما نیز از این محصول استفاده کنید، باید بتوانید مراکز معتبری را پیدا کنید تا علاوه بر کیفیت غذای گربه، مناسب‌ترین قیمت را بپردازید.

بر همین اساس ما در ادامه این بخش از برند آنالیز ۱۰ برند برتر و فروشگاه معتبر را در این زمینه به شما معرفی می‌کنیم. در این صورت شما می‌توانید با توجه به سن و نژاد گربه خود بهترین غذای خشک برای گربه را انتخاب کنید‌. ضمن اینکه شما این امکان را دارید تا با توجه با بودجه مالی خود، محصولات متنوع را بررسی کنید و از خریدتان نهایت رضایت را داشته باشید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در غذای خشک گربه

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز