برندهای برتر داروها و مکمل های پرندگان

داروها و مکمل های پرندگان تأثیر زیادی در سلامتی تضمین سلامتی آن‌ها دارند. بنابراین ما در این بخش از برند آنالیز به اهمیت داروها و مکمل های قابل استفاده برای پرندگان می‌پردازیم. پس از آن شما را با ۱۰ برند برتر آشنا می‌کنیم که در زمینه فروش انواع دارو و مکمل های پرندگان فعالیت می‌کنند. با این حال شما می‌توانید از میان این مراکز گزینه‌ای را که با شرایط شما مناسب‌تر است انتخاب کرده و از خدمات آن بهره‌مند شوید.

انتخاب این فروشگاه‌ها را می‌توانید بر اساس امتیازات، خدمات فروش آنلاین و حضوری، انواع محصولات و موقعیت مکانی که دارند انجام دهید.

داروها و مکمل های پرندگان

پرندگان نیز مانند انسان‌ها به مکمل‌ها و مواد معدنی مختلفی نیاز دارند. ممکن است پرندگانی که در جنگل‌ها هستند یا پرندگان آزاد این مواد معدنی را بتواند در طبیعت برای خود پیدا کنند. اما پرندگانی که در قفس نگهداری می‌شوند و پرورش پیدا می‌کنند نمی‌توانند از طریق غذاهای عادی این مواد معدنی را دریافت کنند. بنابراین برای تأمین ویتامین‌ها و مکمل های مورد نیاز برای بدن پرندگان لازم است از داروها و مکمل های پرندگان استفاده کنید.

مکمل هایی که برای پرندگان می‌توان استفاده کرد، دارای انواع مختلفی هستند و آن‌ها را در دسته بندی های مختلفی قرار می‌دهند‌. برای مثال ممکن است برخی از مکمل ها دارای ویتامین‌ها باشند، اما برخی دیگر برای تأمین کلسیم بدن پرندگان مورد استفاده قرار بگیرند.

اهمیت مکمل برای پرندگان

تکمیل کردن ویتامین در بدن پرندگان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. به طوری که اگر پرندگان دارای کمبود ویتامین باشند، برای آن‌ها مشکلات مختلفی به وجود می‌آید. نبود نطفه یا نخواندن آواز توسط قناری نشانه کمبود ویتامین در بدن این پرندگان می‌باشد.

همچنین خوب است بدانید مصرف مکمل در پرندگان زینتی موجب رشد بهتر پرنده، استخوان‌بندی بهتر و داشتن جوجه بهتر برای آن‌ها خواهد شد. بعلاوه اینکه اگر از برنامه غذایی منظم برای پرندگان در کنار مکمل استفاده شود پرندگان دارای پرهای بهتر و زیباتری خواهند بود.‌

با این حال در صورتی که شما از یک پرنده در منزل نگهداری می‌کنید با دادن غذاهای متنوع باید کمبودهای مورد نیاز بدن او را تأمین کنید. پس بهتر است که در کنار مواد طبیعی از مکمل های غذایی برای پرندگان نیز استفاده کنید. برای تأمین تمامی مواد مورد نیاز بدن پرندگان می‌توانید از ویتامین ‌های مخصوص پرندگان استفاده کنید. ضمن اینکه مواد معدنی یا مینرال های پرندگان نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

چه زمانی به پرنده مکمل بدهیم؟

یکی از سؤالات بسیار متداول که صاحبان پرندگان زینتی و افرادی که از پرندگان در منزل نگهداری می‌کنند، این است که چه زمانی باید به پرنده خود مکمل بدهند؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که بهترین زمان برای دادن مکمل به پرندگان هنگام پرورش و پس از پرورش، پرنده به مکمل های غذایی نیاز خواهند داشت.

فروش مکمل برای پرندگان

در صورتی که به دادن داروها و مکمل های پرندگان و همچنین ویتامین‌ها و املاح معدنی مورد نیاز برای پرندگان توجه نشود موجب بروز بیماری‌های مختلف در آن‌ها خواهد شد. از جمله بیماری‌هایی که در اثر کمبود مکمل و املاح معدنی در پرندگان به وجود می‌آید مواردی مثل کبد چرب، نقرس، نارسایی کلیوی، پوکی استخوان و تجمع چربی‌های مضر در اندام‌های حیاتی پرندگان می‌باشد.

همچنین کمبود مکمل در پرندگان باعث سوء تغذیه و کمبود مواد مغذی و معدنی در آن‌ها خواهد شد که در نهایت سبب کوتاه شدن عمر این پرندگان می‌شود. بنابراین لازم است بدانید امروزه در بازار و فروشگاه‌هایی که محصولات پرندگان را عرضه می‌کنند پکیج‌های به فروش می‌رسد که شامل تمامی مکمل های ضروری و غذای کمکی برای پرندگان می‌باشد. پس از طریق تهیه مکمل ها می‌توانید کلیه مواد مورد نیاز بدن پرندگان را به خوبی فراهم کنید.

نکات مهم برای دادن دارو و مکمل به پرندگان

هنگام دادن داروها و مکمل های پرندگان باید به برخی نکات دقت کرد تا به نتیجه دلخواه رسید و این کار به درستی انجام شود. پس برای این کار دقت کنید که

  • هیچ‌گاه نباید مواد معدنی و مواد ویتامین را در یک زمان به پرنده داد.
  • برای اینکه سلامتی پرندگان حفظ شود، باید مکمل های مخصوص پرندگان را به آن‌ها داد و نباید از ویتامین های انسانی برای پرندگان استفاده کرد.
  • چون مکمل ها نسبت به نور حساس هستند، نباید آن‌ها را بیشتر از یک روز در معرض نور قرار داد. پس برای اینکه خواص خود را از دست ندهند لازم است به صورت روزانه آن‌ها را آماده کرد به پرنده داد.
  • هنگامی که می‌خواهید دارو و مکمل پرندگان را خریداری کنید، باید به تاریخ مصرف دارو توجه کنید. از خرید داروها و مکمل هایی که تاریخ مصرف آن‌ها گذشته است خودداری نمایید.

سخن پایانی

پس از اینکه با اهمیت داروها و مکمل های پرندگان آشنا شدید، در صورتی که می‌خواهید به یک برند معتبر و فروشگاه مورد اعتماد برای تهیه داروها و مکمل های مورد نیاز برای پرندگان مراجعه کنید، ما در این بخش از برند آنالیز برای شما 10 برند برتر معرفی می‌کنیم که شما می‌توانید با در نظر گرفتن شرایطی که هر یک از این مراکز دارند؛ مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در داروها و مکمل های پرندگان

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

1
بیمارستان دامپزشکی ایران زمین

كرج، مهرویلا ،بعد از خیابان عطار،خیابان...

مشخصات و اطلاعات تماس
1 ( 1 رای)

6
شرکت به رشد

تهران،خیابان استاد مطهری (تخت طاووس)،نرسیده به...

مشخصات و اطلاعات تماس اولین امتیاز را برای این برند ثبت کنید
10
شرکت تولیدی بازرگانی فیدار

تهران،خیابان آزادی،خیابان اسکندری شمالی ،شماره ۲۱ ،ساختمان...

مشخصات و اطلاعات تماس اولین امتیاز را برای این برند ثبت کنید

  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>