برندهای برتر تصفیه آب آکواریوم

آیا در مورد تصفیه آب آکواریوم چیزی می‌دانید؟ آیا می‌دانید بهترین دستگاه تصفیه آب برای آکواریوم کدام است؟ یا شما هم به دنبال بهترین مرکز فروش دستگاه تصفیه آب برای آکواریوم خود هستید؟برای پاسخ به این سؤالات و بسیاری پرسش‌های دیگر ما در این بخش از برند آنالیز قصد داریم شما را با این موضوع آشنا کنیم. سپس با معرفی ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر که در زمینه فروش تجهیزات تصفیه آب آکواریوم فعالیت می‌کنند، به شما کمک می‌کنیم تا برای تهیه دستگاه تصفیه آب به یکی از این مراکز مراجعه کنید. شما می‌توانید با در نظر گرفتن نوع امتیازات، خدمات، محصولات، قیمت‌ها و موقعیت مکانی که این برندها دارند بهترین گزینه را انتخاب کنید و به صورت اینترنتی یا حضوری به آن مراجعه نمایید.

تصفیه آب آکواریوم

داشتن آکواریوم زیبا در منزل و محل کار موجب می‌شود تا فضای خانه و محل کار زیباتر شده و همچنین سبب تقویت قوای روحی و آرامش در افراد می‌شود. ولی باید به این نکته توجه کرد آبزیانی که در آکواریوم زندگی می‌کنند، از حساسیت زیادی برخوردار می‌باشند. یکی از این حساسیت‌ها کیفیت آب آکواریوم است. به گونه‌ای که اگر از لوله‌کشی آب برای ماهی‌هایی که در آکواریوم هستند استفاده شود، موجب تلفات آن‌ها خواهد شد. بنابراین باید گفت برای ماهیان داشتن آب پاک و تازه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد.

اهمیت دستگاه تصفیه اب آکواریوم

در سال‌های اخیر با وجود صنعتی شدن جوامع، آلاینده‌های شیمیایی مختلفی به منابع آبی را پیدا کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به سمومی که برای کشاورزی به کار برده می‌شود، اشاره کرد. همچنین گازهای شیمیایی که در کارخانه‌ها ایجاد می‌شوند با انتشار پیدا کردن در هوا و از طریق باران به آب راه پیدا می‌کنند. از دیگر آلاینده‌هایی که به آب وارد می‌شوند می‌توان به ترکیبات کلر، فلزات سمی مثل سرب، نیترات و نیتریت اشاره کرد. ماهی‌ها و سایر آبزیان دریایی نسبت به این آلاینده‌ها از حساسیت زیادی برخوردار هستند. بنابراین استفاده از یک دستگاه تصفیه آب تأثیر زیادی برای زدودن این نوع آلاینده‌ها دارد.

دستگاه تصفیه آب آکواریوم یکی از تجهیزات مهم است که باید برای راه‌اندازی آکواریوم آن را تهیه کرد. ممکن است برخی از انواع مختلف دستگاه تصفیه آب آکواریوم که در بازار وجود دارند، از کیفیت کافی برخوردار نباشند و فقط بعضی از رسوبات و جرم‌ها را از بین ببرند. در برخی موارد نیز می‌توان از یک از پیش تصفیه آب استفاده کرد که می‌تواند موجب زدودن کلر و برخی از آلاینده‌ها شود.

انواع دستگاه تصفیه آب آکواریوم

در صورتی که شما دارای یک آکواریوم ساده هستید، با استفاده از دو نوع فیلتر می‌توانید تصفیه آب آکواریوم را انجام دهید. این دو فیلتر عبارت‌اند از:

فیلترهای مکانیکی

با کمک این فیلترها می‌توان ذرات آلودگی را از آب حذف کرد. این فیلترها به کنترل و تمیز کردن نیاز دارند. بنابراین در صورتی که شما از فیلترهای مکانیکی برای اکواریوم خود استفاده کنید، این فیلتر ذرات آلودگی را حذف کرده و از این طریق آکواریوم را تمیزتر نشان می‌دهد. اما باید این فیلترها را از اکواریوم جدا کرد و تمیز کردن آن‌ها را به صورت فیزیکی انجام داد تا جلوی نفوذ آلودگی‌های آن‌ها به آکواریوم گرفته شود.

فیلترهای بیولوژیکی

در صورتی که از این فیلترها در آکواریوم استفاده شود، کلونی‌های باکتریایی رشد و تکثیر بهتری خواهند داشت و از این طریق آلودگی‌هایی که در محیط آکواریوم وجود دارند از بین خواهند رفت.

در مورد فیلتراسیون بیولوژیکی می‌توان گفت اگر این فیلترها در آکواریوم استفاده شوند، باکتری‌هایی در اکواریوم فعال خواهند شد که می‌توانند آمونیاک را حذف کرده و سپس آن را به نیترات تبدیل نمایند. این نیترات نیز تبدیل به ماده‌ای می‌شود که بسیار کم‌خطر خواهد بود. بنابراین این فرآیند کمک می‌کند تا آلودگی‌های خطرناک از طریق فیلتر حذف شوند.

فناوری به کار رفته در دستگاه های تصفیه آب آکواریوم

در تولید محصولاتی که با کمک آن‌ها تصفیه آب آکواریوم صورت می‌گیرد، فناوری‌های مختلفی به کار رفته است که از جمله این فناوری‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فناوری تصفیه بیولوژیکی
 • گندزدایی
 • فناوری تبادل یونی که با کمک رزین‌ها صورت می‌گیرد
 • استفاده از جاذب‌ های سطحی مثل کربن اکتیو
 • فناوری اسمز معکوس (RO)
 • فناوری فیلتر آب اولترافیلتراسیون (UF) و نانوفیلتراسیون NF

سخن پایانی

حال که با فیلترها و دستگاه های تصفیه آب آکواریوم و انواع مختلف آن‌ها آشنا شدید، ما در این بخش از برند آنالیز ۰ ۱ برند برتر و مرکز تخصصی را در زمینه فروش و عرضه تجهیزات تصفیه آ آکواریوم به شما معرفی می‌کنیم. بنابراین شما می‌توانید با در نظر گرفتن نوع شرایط خود و نوع آکواریومی که دارید یکی از این مراکز را برای دریافت خدمات و محصولات موردنیازتان انتخاب کنید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در تصفیه آب آکواریوم

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

1
فروشگاه فیلتر ایران

 تهران ، بزرگراه همت غرب،خیابان شهید...

مشخصات و اطلاعات تماس
5 ( 1 رای)


 • <<
 • <
 • 1
 • >
 • >>