برندهای برتر خدمات خشکشویی

امروزه خدمات خشکشویی یکی از مهم‌ترین نیازهای خانواده‌ها محسوب می‌شود؛ زیرا بیشتر افراد به دلیل مشغله‌های کاری و کمبود وقت، نیازمند شستشوی لباس‌ها و ملحفه‌های خود در خشکشویی ها هستند‌. البته امروزه نیاز به این شغل بیشتر از گذشته شده است، به همین دلیل ما در این بخش از مقالات برند آنالیز به این موضوع خواهیم پرداخت. ضمن اینکه در ادامه ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر در این زمینه را به شما معرفی می‌کنیم، بنابراین شما می‌توانید در کمترین زمان این مراکز را بر اساس موقعیت مکانی، خدمات مختلف و همچنین امتیازاتی که دارند مورد بررسی قرار داده و پس از انتخاب بهترین گزینه، نیاز خود را با کمک بهترین خدمات خشکشویی برطرف نمایید.

شغل خشکشویی چیست؟

حدود چندین سال است که در برخی کشورها از جمله ایران تعدادی از افراد کار شستن و خشک کردن لباس‌ها و منسوجات دیگر از قبیل پرده، پتو و ملحفه را انجام می‌دهند. این کار ضمن پاکیزگی لباس‌ها می‌تواند سبب افزایش طول عمر پارچه‌های مختلف شود‌. اگر چه این کار ابتدا با دست انجام می‌گرفت؛ اما با رشد این شغل در جوامع مختلف برخی تجهیزات اتوماتیک برای ارائه دادن این کار روانه خشکشویی ها شدند‌.

خشکشویی مکانیزه

با توجه به معایب خشکشویی که در روش‌های قدیمی دیده می‌شد، با گذشت زمان و راه اندازی خشکشویی مدرن، روش‌های شستشوی انواع پارچه‌ها تغییر یافت. معمولاً در خشکشویی های جدید پارچه‌ها تماماً از نظر رنگ و جنس جداسازی می‌شوند، سپس لباس‌های رنگ تیره در ماشین‌های جدا و لباس‌های رنگ روشن در ماشین‌های جداگانه‌ای شسته می‌شوند‌.

البته توجه داشته باشید که حتی در فیلم آموزش خشکشویی نیز تمام این نکات رعایت می‌شود.‌ سپس متخصصان خشکشویی با استفاده از برخی مواد شیمیایی کار شستشو را توسط ماشین‌های مکانیزه انجام می‌دهند. در نهایت، ابزارهای پیشرفته‌ای به اتوکشی لباس‌ها می‌پردازند.

انواع خدمات خشکشویی

دقت کنید که در یک خشکشویی آنلاین و یا یک مرکز خشکشویی حضوری غالباً شستن لباس‌ها به دو صورت انجام می‌شود.

 • خشکشویی
 • آب شویی

در واقع لباس‌ها و منسوجاتی که به موادی مانند بنزین، نفت و روغن آغشته هستند، همچنین زیاد کثیف بوده و تنها با آب تمیز نمی‌شوند، لازم است تا با استفاده از پروکلرواتیلن شستشو داده شوند‌. بنابراین به این نوع روش شستشو، خشکشویی گفته می‌شود؛ اما در اجرای روش آب شویی تنها لباس‌های نیمه کثیف با استفاده از آب و پودر لباسشویی شسته می‌شوند، البته در پایان بسته به نوع الیاف پارچه‌ها کار خشک کردن لباس‌ها ممکن است انجام بگیرد.

خدمات خشکشویی آنلاین

امروزه با توجه به کمبود وقت و مشغله‌های کاری افراد همچنان کسب و کارهای آنلاین رونق بسیاری گرفته‌اند. یکی از این شغل های آنلاین، خشکشویی اینترنتی می‌باشد، در واقع شما به صورت کاملاً غیرحضوری می‌توانید درخواست خود را از طریق یک اپلیکیشن خشکشویی به چنین مراکزی اعلام نمایید.

با این حال نیروهای مجموعه موردنظر در اسرع وقت افرادی به محل شما اعزام می‌شوند و تمام لباس‌ها و منسوجات مورد نظر شما را به محل خشکشویی حمل می‌کنند. سپس در کمترین زمان البسه های شما را شسته و خشک شده و در نهایت درب منزل به شما تحویل می‌دهند. هر چند که درآمد خشکشویی از این طریق بیشتر از مراجعات حضوری است اما امروزه خدمات آنلاین و اینترنتی خشکشویی نیز علاوه بر سهولت مشتریان موجب افزایش درآمد این مراکز شده است‌. اما توجه داشته باشید که قیمت خدمات خشکشویی آنلاین نسب به خدمات حضوری کمی بیشتر خواهد بود.

خدمات بهترین خشکشویی

مهم‌ترین وظیفه‌ای که باید در بهترین خشکشویی ها انجام بگیرد‌‌. عبارت‌اند از:

 • تحویل لباس، پرده و …
 • دادن قبض به مشتری
 • بررسی نوع جنس و رنگ پارچه‌های مختلف
 • کدگذاری تمام پارچه‌ها
 • شناسایی نوع الیاف تمامی لباس‌ها
 • لکه گیری و ضدعفونی با استفاده از مواد شیمیایی قبل از شستشوی لباس‌ها
 • ریختن لباس‌ها در ماشین‌های لباسشویی و تنظیم برنامه آن متناسب با نوع پارچه و دوخت لباس‌ها
 • خشک کردن لباس‌ها و بررسی اتو کشیدن آن‌ها
 • آویزان کردن برخی منسوجات و رفع چروکیدگی

خدمات در منزل خشکشویی

دقت کنید که همیشه خدمات خشکشویی آنلاین و حضوری به شستشوی لباس، پرده و ملحفه محدود نمی‌شود، بلکه بهترین خشکشویی تهران و دیگر نقاط کشور می‌توانند خدمات دیگری اعم از:

 • شستن مبل در منزل
 • شستن پرده در منزل
 • لکه بری پرده در منزل

حتی ممکن است لکه بری فرش را نیز در منزل انجام دهند.

سخن پایانی

با وجود آنچه که گفته شد درمی‌یابیم که جهت انتخاب یک مرکز خشکشویی حضوری و یا خشکشویی آنلاین لازم است تا نکات مهمی را مد نظر داشته باشید. حال با وجود این اگر شما به دنبال شناخت بهترین برندها و مراکز معتبر در زمینه خشکشویی و آبشویی هستید بهتر است با ما در ادامه همراه باشید؛ چون ما با معرفی ۱۰ برند برتر سعی کرده‌ایم شما بهترین انتخاب را داشته باشید. از این رو شما با بررسی هر یک از این برندها بر اساس خدمات آنلاین و حضوری، منطقه و امتیازات مختلف می‌توانید به راحتی انتخاب درستی از بهترین خشکشویی های منطقه خود را داشته باشید.

جستجو در خدمات خشکشویی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

متاسفانه برندی مطالبق با ویژگی‌های جستجوی شما یافت نشد

معرفی برند با ویژگی‌های مورد نظر

 • <<
 • <
 • >
 • >>