برندهای برتر کنسول بازی

از جمله دستگاه‌های مدرنی که امروزه برای اجرای بازی های کامپیوتری به کار می‌رود کنسول بازی می‌باشد. در حقیقت کنسول‌ها جزو پرطرفدارترین دستگاه‌های بازی هستند که با متصل شدن به صفحات نمایشگر می‌توانند قابل استفاده باشند. حال اگر شما هم قصد دارید با انواع کنسول های بازی آشنا شوید و در خصوص این نوع دستگاه‌های جدید اطلاعات بیشتری به دست آورید به شما پیشنهاد می‌دهیم در ادامه با ما همراه باشید؛ زیرا ما سعی داریم در این بخش از مقالات برند آنالیز در این زمینه بیشتر صحبت کنیم.

ضمن اینکه در پایان متن با معرفی ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر در حوزه تولید و عرضه انواع کنسول های بازی همواره کوشیده‌ایم تا این امکان را برایتان فراهم کنیم تا شما به راحتی بتوانید متناسب با موقعیت مکانی خود، تنوع محصولات، قیمت آن‌ها و بسیاری موارد دیگر محصول موردنظرتان را تهیه نمایید.

کنسول بازی چیست؟

هنگامی که استفاده از سیستم های کامپیوتری در بین افراد جامعه رواج پیدا کرد، اندکی بعد عده‌ای از مخترعان توانستند با کمک برخی برنامه‌های کامپیوتری این امکان را به وجود آورند تا بازی های رایانه‌ای شکل بگیرد‌؛ اما دنیای مجازی و بازی های کامپیوتری از چنان پیچیدگی‌هایی برخوردار هستند که یک سیستم کامپیوتری ساده نمی‌تواند تأمین کننده این نیاز بشر باشد.

بر همین اساس با روی کار آمدن دستگاهی مدرن با نام کنسول بازی و متصل شدن آن به صفحه نمایشگر کامپیوتر این مشکل برطرف شد. امروزه کنسول های بازی جزو پرطرفدارترین دستگاه‌هایی هستند که بیشتر آن‌ها به کامپیوتر متصل می‌شوند‌‌.

خرید کنسول های بازی

این روزها مردم سراسر دنیا علاقه زیادی به انجام بازی های کامپیوتری پیدا کرده‌اند، همچنین زمان زیادی را صرف انجام بازی های مجازی به صورت های مختلف می‌کنند؛ اما خوب است بدانید که بازی های رایانه‌ای دارای گرافیک بالایی هستند. پس با این حساب این امکان وجود ندارد که آن‌ها را به سادگی در کامپیوترهای شخصی داشته باشید؛ زیرا بازی های رایانه‌ای تنها به انجام بازی های فوتبال و یا ماشین سواری محدود نمی‌شود، بلکه اجرای برخی از آن‌ها تنها توسط کنسول بازی سگا و یا مدل‌های دیگر امکان‌پذیر می‌باشد.

انواع کنسول بازی

با توجه به استقبال زیادی که امروزه از انواع کنسول بازی صورت گرفته است، بنابراین شرکت‌های بزرگی در جهان اقدام به تولید و عرضه کنسول های بازی در مدل‌های مختلفی کرده‌اند‌. کنسول های بازی PS5، کنسول های بازی PS4، کنسول های بازی ایکس وان اس و غیره از جمله این دستگاه‌های پیشرفته هستند که بیشتر افراد آن‌ها را می‌شناسند؛ اما در این میان کنسول های بازی پلی استیشن 5 در بین مردم نسبت به دیگر کنسول های بازی از محبوبیت خاصی برخوردار می‌باشد.

خوب است بدانید که برخی از شرکت های مشهور مانند برند سونی و یا مایکروسافت هر ساله نمونه های پیشرفته‌ای از این کنسول های بازی را روانه بازارهای فروش می‌کنند.

بهترین کنسول های بازی

اگر چه شما در هنگام خرید کنسول بازی ارزان با برندهای متنوعی رو به رو می‌شوید؛ اما در حقیقت تفاوت این دستگاه‌ها تنها در نوع برند و قیمت آن‌ها نیست. بلکه تفاوت آشکاری که در بین گران ترین و ارزان ترین کنسول های بازی جهان وجود دارد، اجرای بازی های مختلف در سطح باکیفیت‌تری است؛ هر چند که هارد دیسک آن‌ها نیز می‌تواند با یکدیگر متفاوت باشد‌.

فراموش نکنید که نوع لوازم جانبی به کار رفته در کنسول های بازی بسیار حائز اهمیت است. مثلاً در کلیه کنسول ها شما باید ۱ یا ۲ دسته بازی بیابید، البته ممکن است این دسته‌ها بی سیم و یا همراه با سیم باشند. جالب است بدانید که در عصر حاضر علاوه بر کنسول های بازی که لازم است به تلویزیون و یا کامپیوتر وصل شوند، نمونه های جدیدی در بازار موجود می‌باشد که قابلیت جا به جایی آسان دارند و بدون نیاز به متصل شدن می‌توانند کارایی بالایی از خود نشان دهند.

در واقع این نوع کنسول های بازی شباهت زیادی به آتاری های قدیمی دارند، یعنی دارای یک مانیتور کوچک هستند که تنها با کمک یک دسته کوچک قابل استفاده می‌باشند.

لوازم جانبی کنسول های بازی کدامند؟

شما در زمان خرید کنسول بازی به غیر از دسته های بازی باید به لوازم دیگری مانند:

  • باندل عینک واقعیت مجازی
  • فرمان بازی
  • موس
  • کیبورد
  • نوع بازی

و چندین مورد مهم دیگر توجه داشته باشید. ضمن اینکه باید برند تمام لوازم جانبی کنسول های بازی با برند دستگاه اصلی مطابقت داشته باشد.

سخن پایانی

برای اینکه شما بتوانید بازی های کامپیوتری را در بالاترین کیفیت انجام دهید، قطعاً تهیه یک دستگاه جدید از مراکز فروش کنسول بازی می‌تواند این نیاز شما را برطرف کند؛ اما اینکه کدام نوع از کنسول های بازی می‌تواند بیشتر از هر چیزی مورد علاقه شما قرار بگیرد بسته به شناخت بهتر شما از این دستگاه‌های پیشرفته می‌باشد

بر همین اساس ما در این بخش از وب سایت برند آنالیز سعی کرده‌ایم با معرفی ۱۰ برند برتر و مرکز فروش در این زمینه شما را یاری کنیم. البته توجه داشته باشید که اطلاعات مربوط به این مراکز بر اساس مناطق مختلف و امتیازات متنوع در اختیار شما قرار گرفته‌اند، پس شما می‌توانید متناسب با موقعیت مکانی خود، خدمات فروش آنلاین، همچنین بودجه مالی و دستگاه موردنظرتان، بهترین انتخاب را داشته باشید.

جستجو در کنسول بازی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز


  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>