برندهای برتر نگهداری حیوانات خانگی

برای نگهداری حیوانات خانگی باید نکات مختلفی را رعایت کرد. اگر می‌خواهید بدانید نگهداری از حیوانات خانگی به چه شرایطی نیاز دارد، با ما همراه باشید تا در این بخش از برند آنالیز شما را با چگونگی نگهداری از این موجودات بیشتر آشنا کنیم. همچنین ما در اینجا ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر را نیز معرفی کرده‌ایم که شما می‌توانید در این زمینه از آن‌ها کمک بگیرید. بنابراین شما با مطالعه اطلاعات این برندها و بر اساس فاکتورهایی مانند موقعیت مکانی، امتیازات و خدمات، می‌توانید از میان آن‌ها گزینه‌ای را که دارای بهترین شرایط است انتخاب کنید.

نگهداری حیوانات خانگی

حیوانات خانگی موجودات دوست‌داشتنی هستند که اغلب برای زمان‌های تنهایی دوست و همراه خوبی به شمار می‌روند. ولی لازم است که برای نگهداری از آن‌ها به نیازهایی که دارند توجه کرد. زیرا در غیر این صورت نگهداری از آن‌ها برای شما سخت می‌شود. پس باید گفت این حیوانات به وسایل سرگرمی، مراقبت‌های بهداشتی، غذای مناسب و خوب، محل ادرار و مدفوع نیاز دارند.

غذای حیوانات خانگی

همه موجودات برای زنده ماندن نیاز به مواد غذایی مخصوص به خود را دارند. حیوانات خانگی نیز این گونه هستند. برای نگهداری از این حیوانات لازم است که به رژیم غذایی مورد نیاز آن‌ها را دقت کرد و غذاهایی که به آن‌ها داده می‌شود علاوه بر اینکه نیازهای آن‌ها را برطرف می‌کند، برای آن‌ها نیز نباید ضرری داشته باشد. برخی از این حیوانات در مقایسه با دیگر حیوانات لجبازتر هستند، بنابراین باید آن‌ها را به غذای مخصوص خودشان عادت داد.

آموزش حیوان خانگی برای ادرار و مدفوع

یکی از موارد بسیار مهمی که برای نگهداری حیوانات خانگی باید به آن دقت کرد، آموزش دادن به حیوان برای انجام ادرار و مدفوع در محل مخصوص خود می‌باشد. گربه‌های خانگی در این زمینه به آموزش کمتری نیاز خواهند داشت.

با تهیه کردن ظرف خاک ویژه برای گربه‌ها می‌توان چند بار او را در ظرف گذاشت تا ادرار و مدفوع خود را در آن انجام دهند. ظرف ادرار و مدفوع حیوان خانگی را باید در محیطی دور از آشپزخانه و یا اتاق خواب قرار داد. برای جلوگیری از آلوده شدن فضای خانه بهتر است هر روز ظرف ادرار و مدفوع حیوانتان را تمیز کنید. با در نظر گرفتن حرکات حیوان می‌توان متوجه شد که چه زمانی نیاز به ادرار و مدفوع دارد. بنابراین می‌توان آن‌ها را در محل مخصوص قرارداد تا عادت کنند در جای خود ادرار و مدفوع انجام دهند.

توجه کردن به حیوانات خانگی

از نکات مهمی که برای نگهداری حیوانات خانگی لازم است به آن دقت کرد، توجه به نیازهای حیوان می‌باشد. زیرا در صورتی که به نیازهای حیوان توجهی نشود، ممکن است که دچار افسردگی شود. از طریق بازی یا نوازش کردن می‌توان به حیوان این حس را منتقل کرد که برای شما مهم است. ولی باید دقت کنید که این میزان بیش‌ازاندازه نباشد تا حیوانی لوس نشود. سگ‌ها در مقایسه با گربه‌ها نیاز بیشتری به توجه کردن دارند. پس بهتر است برای مدت زمان طولانی در خانه تنها نباشند. بنابراین در صورتی که شما زمان زیادی در خانه حضور ندارید یا مجبور هستید به خاطر شغلتان ساعت‌ها بیرون از خانه باشید، بهتر است که سگ خود را به افراد آشنا بسپارید یا در کنار این حیوان از حیوانات دیگری هم نگهداری کنید.

نظافت حیوانات خانگی

در صورت عدم نظافت ممکن است بسیاری از حیوانات خانگی ناقل بیماری‌های مختلف باشند. برای نظافت حیوان خانگی می‌توان با یک دامپزشک مشورت کرده و با کمک یک برنامه زمان‌بندی شده نظافت حیوان را انجام داد. در واقع نظافت کردن حیوان خانگی مهم‌ترین اصل برای نگهداری از او در منزل می‌باشد. همچنین باید به واکسیناسیون حیوانات نیز دقت کرد. بیشتر حیوانات خانگی لازم است که هر چهار ماه یکبار توسط دامپزشک ویزیت شوند. این موضوع ارتباط مستقیمی روی سلامت حیوان می‌گذارد و باید به طور مرتب آن را انجام داد.

تحرک حیوانات خانگی

پیش از اینکه قصد داشته باشید از حیوان خانگی نگهداری کنید، باید به این موضوع دقت کنید که حیوان مورد نظر تا چه میزانی به تحرک نیاز خواهد داشت. برای حیوانات خانگی مانند سگ‌ها پیاده‌روی امری ضروری می‌باشد و موجب تقویت توانایی اجتماعی آن‌ها می‌شود و اگر این حیوان پیاده‌روی نکند ممکن است دچار افسردگی شود. ولی حیوانات خانگی مثل گربه‌ها به پیاده‌روی نیاز ندارند و همین که در محیط خانه بچرخد برایش کفایت می‌کند. حیوانات خانگی مثل پرنده‌ها نباید به طور دائم در قفس نگهداری شوند و بهتر است که در فضای خانه چند وقتی یک بار آزادانه پرواز کنند. این کار کمک می‌کند تا این حیوانات روحیه بهتری داشته باشند.

سخن پایانی

پس از آشنایی با شیوه نگهداری حیوانات خانگی در این بخش از برند آنالیز می‌خواهیم ۱۰ برند برتر برای شما معرفی کنیم که در زمینه نگهداری از این حیوانات مشغول فعالیت هستند. شما می‌توانید از میان این ۱۰ برند گزینه مورد نظر خود را به راحتی و در کمترین زمان انتخاب کنید و از خدمات آن به نحو احسن بهره‌مند شوید.

 

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در نگهداری حیوانات خانگی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

1
کلینیک دامپزشکی پارس

تهرانپارس-خیابان فرجام-مابین رشید و زرین-روبه روی...

مشخصات و اطلاعات تماس
5 ( 1 رای)


 • <<
 • <
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • >
 • >>