برندهای برتر ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ یک روش درمانی و لذت‌بخش است که توسط نوعی از سنگ‌های آتشفشانی انجام می‌شود. در واقع این روش می‌تواند ضمن رفع گرفتگی عضلات و درمان برخی افسردگی‌ها همچنان فواید زیاد دیگری داشته باشد، پس به شما پیشنهاد می‌دهیم با ما در این بخش از برند آنالیز همراه باشید تا با توضیحات بیشتری از ماساژهای سنگ داغ آشنا شوید.
همچنین خوب است بدانید ما در انتهای این بخش 10 برند برتر و مرکز تخصصی ماساژ را به شما معرفی می‌کنیم تا با بررسی خدمات و ویژگی‌های هر مرکز بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید و بهترین خدمات مراکز زیبایی را دریافت کنید.

ماساژ سنگ داغ چیست؟

ماساژ سنگ یکی از پرطرفدارترین ماساژهایی می‌باشد که در سالن های ماساژ از آن استقبال شده است‌. در این نوع ماساژ، سنگ‌های داغ شده این توانایی را دارند تا گرما و فشار ملایمی را به بافت‌های مختلف بدن وارد کنند. البته به خاطر داشته باشید که این نمونه ماساژ همراه با برخی تکنیک‌های خاص ماساژ روغن انجام می‌شود تا روغن‌ها در کنار گرمای سنگ‌ها بتوانند به خوبی جذب پوست فرد شوند.

در این صورت این روش تأثیر زیادی در برطرف نمودن درد و افزایش هماهنگی بدن و همچنین بالا بردن حفظ اعتدال بدن دارد. در واقع می‌توان گفت همگی این عملیات در نهایت می‌تواند آرامش قابل توجهی را برای بدن به همراه آورد و سبب آرام بخشی سیستم اعصاب مرکزی شود.

تکنیک‌های ماساژ سنگ داغ

در ماساژهای سنگ داغ معمولاً یک ماساژور حرفه‌ای ابتدا تعدادی از سنگ‌های آتشفشانی و یا نمونه سنگ‌های دیگری مانند سنگ سالت و مرمر را با نهایت دقت در مقداری آب گرم با حرارت ۱۳۰ درجه فارنهایت داغ می‌کند. سپس سنگ‌ها را خشک کرده و آن‌ها را در مقداری روغن‌های ماساژ می‌غلطاند.

دقت کنید که این سنگ‌ها در سایزهای متفاوتی انتخاب می‌شوند تا هر کدام بنا به تشخیص ماساژور در نقطه حساسی از بدن خصوصاً نواحی ستون فقرات، کف دستان و البته بین انگشتان پا و ساق پا قرار بگیرد و فشار معینی را به عمق ماهیچه‌ها وارد کند.

پس لازم است تا ماساژور به خوبی عضلات سفت شده و تنش دار را شناسایی نماید و عملیات را در این نقاط به خوبی انجام دهد. سپس در انتها و برای تکمیل عملیات ماساژ سنگ داغ در بعضی نقاط بدن از سنگ مرمر یخ استفاده می‌کند تا بدن با این اختلاف دما بتواند به تعادل مناسبی برسد.

مزایای ماساژ سنگ داغ

مطمئناً سنگ‌های داغی که بر روی عضلات مختلف بدن قرار می‌گیرند این قابلیت را دارند تا:

 • سموم بدن را به خوبی دفع کنند.
 • سیستم عصبی بدن را تا حد زیادی تقویت کنند.
 • باعث افزایش دادن تمرکز شوند.
 • برای بیماران فیبرومالژیا یک راهکار درمانی بسیار مناسب به حساب آید.

موارد منع ماساژهای سنگ داغ

اگر چه این نمونه ماساژهای گرم می‌توانند مزیت‌های زیادی را برای فرد به همراه داشته باشند؛ اما عمدتاً برخی افراد از قبیل:

 • افراد دیابتی
 • افرادی که دارای فشارخون بالا هستند.
 • بیماران قلبی
 • افرادی که به تازگی حمام آفتاب گرفته‌اند.
 • افرادی که به دلیل مختلف دارای غلظت خون پایینی هستند.
 • خانم های باردار

و همچنین افرادی که سرطان دارند نمی‌توانند از این نوع ماساژ استفاده کنند.‌

مدت زمان انجام ماساژ به روش سنگ داغ

خوب است بدانید که اکثر ماساژها از جمله ماساژ سنگ داغ می‌بایست در نهایت آرامش و با حوصله زیاد انجام شود تا عضلات بدن فرصت کافی برای شل شدن و رفع سموم کافی را پیدا کنند.

پس در بیشتر مراکز زیبایی و آرایشگاه این نمونه ماساژ سنگ گرم به مدت ۹۰ دقیقه طول خواهد کشید. در مورد قیمت ماساژهای سنگ داغ باشد گفت هزینه انواع ماساژها بسته به مدت زمان ماساژ، نوع روغن‌های به کار رفته، موقعیت مکانی سالن ماساژ و بسیاری عوامل مختلف دیگر بستگی دارد.

تفاوت با ماساژهای دیگر

در اجرای این ماساژ معمولاً ماساژور با قرار دادن سنگ‌های داغ در کف دست خود سعی می‌کند تا ماساژ کل بدن را توسط فشار سنگ‌ها و به طور عمیق‌تر انجام دهد. البته توجه داشته باشید که این سنگ‌ها کاملاً ساب خورده و صاف هستند و هیچ‌گونه تیزی و یا زبری در آن‌ها وجود ندارد.

لازم است بدانید چنانچه این سنگ‌ها از نوع بازالت انتخاب شده باشد به طور حتم غنی از آهن هستند. گاهی اوقات ماساژورها در اجرای این نوع حرکت‌درمانی‌ها از آناتومی استفاده می‌کنند و سعی دارند تا انرژی ذهن و جسم فرد را به وضعیت تعادل برسانند.

سخن پایانی

اگر می‌خواهید در انجام ماساژ سنگ داغ را از نهایت دقت استفاده شود و این کار با بهترین روش‌ها صورت بگیرید می‌توانید در ادامه این بخش با ما همراه شوید. چرا که ما در این بخش از برند آنالیز 10 برند برتر و مرکز تخصصی را به عنوان بهترین مراکز ماساژ به شما معرفی کرده‌ایم تا شما بر اساس منطقه انتخابی خود، امتیازات سالن های ماساژ و البته خدمات درخواست شده بتوانید بهترین مراکز و سالن های تخصصی ماساژ را انتخاب کنید.‌

سایر دسته‌بندی‌های مراکز زیبایی و آرایشگاه

جستجو در ماساژ سنگ داغ

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز • <<
 • <
 • 1
 • >
 • >>