برندهای برتر کنترل کک و شپش

کنترل کک و شپش حیوانات نقش بسیار مهمی در سلامتی حیوانات خانگی دارد. بنابراین در صورتی که با شیوه‌های از بین بردن کک و شپش حیوانات و طریقه درست حمام کردن آن‌ها آشنا باشید، به خوبی می‌توانید سلامت حیوان خانگی خود را تأمین کنید.

در این راستا ما نیز در این بخش از برند آنالیز شما را با این شیوه کنترل کک و شپش حیوانات آشنا می‌کنیم. سپس 10 برتر به شما معرفی خواهیم کرد که برای دریافت خدمات مربوط به کنترل کک و شپش می‌توانید به آن‌ها مراجعه نمایید. انتخاب این برندها را می‌توانید بر اساس خدمات، امتیازات، موقعیت مکانی که دارند و با در نظر گرفتن شرایط خود انجام دهید.

کنترل کک و شپش حیوانات

کنه‌ها و شپش‌ها به بدن حیوانات می‌چسبند و از طریق خون آن‌ها رشد می‌کنند. برای اینکه بتوانید کک و شپش را در حیوانات خانگی خود کنترل کنید و همچنین برای درمان به موقع آن، لازم است تا زمانی که حیوان خود را به مناطق جنگلی و بیشه و یا جاهای مرطوب می‌برید، هنگام برگشتن به خوبی بدن او را بازرسی کنید. برای این کار خوب است بدانید مناطقی که باید بازرسی شوند کشاله ران ها، اطراف گردن، گوش ها و زیر شکم هستند.

در این بازرسی ممکن است کک‌هایی که دارای رنگ خاکستری هستند را مشاهده کنید‌. بنابراین تا هنگامی که کک سر خود را رها نکرده باشد، او را از بدن حیوان جدا نکنید‌ زیرا در این صورت فقط شما می‌توانید بدن کک را جدا کنید و ممکن است نیش کک و کنه در بدن حیوان باقی بماند. برای انجام این کار می‌توانید از یک پنبه آغشته به الکل یا وازلین استفاده کنید و آن را چند دقیقه روی بدن کنه‌ها بگذارید.

نحوه از بین بردن کک یا شپش از بدن حیوان خانگی

‌ بهترین روشی که برای کنترل و مقابله با شپش‌ها و کک در بدن حیوانات خانگی می‌توان استفاده کرد، حمام کردن این حیوانات می‌باشد. ولی این روش فقط برای پیشگیری از بروز شپش و کنه در حیوانات مناسب است. در صورتی که لازم است یک راهکار اساسی برای حل این موضوع پیدا کنید.

بنابراین شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک های تخصصی در زمینه نگهداری از حیوانات خانگی برای حل این مشکل اقدام کرد. به طوری که مشورت با افراد آگاه باعث می‌شود که تشخیص به موقع شپش حیوانات خانگی صورت گیرد و برای از بین بردن شپش و کک در حیوانات خانگی می‌توان از آن‌ها کمک گرفت.

 درمان کک و شپش از بدن حیوانات خانگی

در صورتی که شما شاهد خارش حیوان خانگی خود هستید، پوست و موی اطراف بدن آن‌ها را مشاهده کنید و با بررسی محل خواب حیوان از وجود شپش اطمینان پیدا کرده و به دنبال رفع این مشکل باشید. اما لازم است بدانید کلیه حیواناتی که دارای علائم خارش پوست هستند ممکن است به شپش مبتلا نشده باشند. بنابراین در صورتی که محل خواب آن‌ها را بررسی کردید و عدم وجود مواد حساسیت زایی را که ممکن است در اطراف آن‌ها وجود داشته باشد؛ مشاهده کردید؛ پس از آن پوست و موی حیوان را به خوبی بررسی کنید.

همچنین در زمینه کنترل کک و شپش حیوانات می‌توان از یک دامپزشک کمک گرفته و در مورد وضعیت موی حیوان خانگی خود و یا خارش ایجاد شده در بدن او راهنمایی های لازم را دریافت کنید. در صورتی که تشخیص شما در مورد وجود شپش و کک در بدن حیوان خانگی درست باشد، درمان مربوطه را می‌توانید زیر نظر دامپزشک متخصص انجام دهید.

حمام ضد شپش حیوانات خانگی

یکی از اقدامات مهمی که برای مشاهده خارش و تورم بر روی پوست حیوانات می‌توان به کار برد، حمام ضد شپش می‌باشد که معمولاً با کمک یک شامپوی ضد شپش مناسب و چند عدد حوله و آب انجام خواهد شد. بهتر است دمای آب برای این حمام ولرم باشد تا دمای بالای آب روی حیوانات خانگی مثل سگ تأثیر منفی نداشته باشد.

اسپری ضد شپش سگ

یکی از اقدامات مهمی که برای درمان و کنترل کک و شپش حیوانات می‌توان از آن استفاده کرد، اسپری ضد شپش می‌باشد که برای از بین بردن بسیار مناسب بوده و با تشخیص دامپزشک این محصولات درمانی برای حیوانات خانگی تجویز می‌شود. اسپری ضد شپش به منظور پیشگیری از هر نوع شپش، انگل، پوستی در حیوانات به کار برده می‌شود و معمولاً به شکل اسپری آن را از دور به بدن حیوان می‌زنند. با در نظر گرفتن تجویز دامپزشکی و دستورالعمل هایی که برای اسپری ضد شپش ارائه می‌دهد، می‌توان هر هفته یک بار این کار را تکرار کرد.

بهترین محلی که می‌توان این اسپری را به بدن حیوان زد، گردن و ستون فقرات حیوان می‌باشد. همچنین باید دقت کنید تا از اسپری کردن به چشم و گوش حیوان خودداری کرده و تا مدت زمان مشخصی نیز باید از تماس دست با بدن حیوان جلوگیری کنید.

سخن پایانی

پس از این که در مورد کک و شپش حیوانات خانگی اطلاعات کافی به دست آوردید، برای کنترل کک و شپش حیوانات خود می‌توانید به 10 برند برتر که در این بخش از برند آنالیز برای شما معرفی می‌کنیم، مراجعه کرده و از خدمات آن‌ها استفاده کنید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در کنترل کک و شپش

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>