برندهای برتر مدیای فیلتراسیون و راکتور

در صورتی که می‌خواهید مدیای فیلتراسیون و راکتور را تهیه کنید، ما در این بخش از برند آنالیز شما را با این تجهیزات آشنا می‌کنیم. سپس 10 برند برتر و مرکز معتبر را به شما معرفی می‌کنیم که در این زمینه مشغول فعالیت هستند و شما می‌توانید برای تهیه کردن مدیای فیلتراسیون و راکتور مورد نیاز برای اکواریوم خود به این مراکز مراجعه کنید. لازم است بدانید این مراکز با در نظر گرفتن نوع خدمات، امتیازات و موقعیت مکانی که دارند در یک لیست مرتب قرار گرفته‌اند و انتخاب و بررسی هر یک از این مراکز برای شما بسیار راحت خواهد بود.

مدیای فیلتراسیون و راکتور آکواریوم

برای اینکه فیلتر آکواریوم دارای کاربرد بیشتری باشد، از مدیا اکواریوم استفاده می‌شود. مدیاها مانند ذغال اکتیو است که کمک می‌کند تا بوی بد آب از بین برود. لازم به ذکر است در صورتی که به صورت دائمی از بعضی مدیا استفاده شود برای آبزیانی که در آکواریوم هستند ضرر خواهد داشت.

بیوبال برای آکواریوم

باکتری‌های موجود در آب آکواریوم از کاربرد زیادی برای چرخه ازت برخوردار هستند. معمولاً این باکتری‌ها را در دو دسته هوازی و غیر هوازی قرار می‌دهند. این باکتری‌ها برای اینکه بتوانند به زندگی ادامه دهند باید محیط مناسبی داشته باشند. همچنین آن‌ها بر روی سطوح زیادی رشد و تکثیر می‌کنند و موجب تشکیل کولانی می‌شوند.

در صورتی که این باکتری‌ها دارای سطح زبر کافی نباشند نمی‌توانند به زندگی خود ادامه دهند و به آن سطح بچسبند. بنابراین با توجه به مفید بودن این باکتری‌ها لازم است که برای زندگی آن‌ها یک محیط مناسب در آکواریوم فراهم کرد. به هر اندازه که باکتری‌ها آکواریوم بیشتر شوند، آب آکواریوم نیز سالم‌تر می‌باشد.

بنابراین لازم است بدانید سطوحی که برای داخل آکواریوم به کار برده می‌شود مانند سطوح سرامیکی و پلاستیکی مکان مناسبی برای رشد باکتری‌ها می‌باشند.

در این میان یکی از سطوحی که برای رشد این باکتری‌ها ساخته می‌شود، بیوبال است که شرایط مناسب برای زندگی و رشد باکتری‌ها فراهم می‌کند. امروزه از بیوبال در فیلترهای تصفیه اکسترنال استفاده می‌شود و بیوبال ها دارای طراحی خاصی هستند. برای اینکه سطح بیوبال برای رشد باکتری‌ها مناسب باشند معمولاً آن را به صورت متخلخل و شیاردار می‌سازند.

سیپورکس در آکواریوم

یکی از انواع بتن‌های گازی که دارای وزن سبک و مقاومت بالایی است سیپورکس می‌باشد. به علت تراکم و منافذ بسیاری که در سپیورکس وجود دارد و همچنین به علت قابلیت زیاد در تولید باکتری‌های مفید، در فیلتراسیون اکواریوم از آن استفاده می‌شود.

سپیورکس در میان انواع نمونه‌های مدیای فیلتراسیون و راکتور آکواریوم دارای جایگاه بسیار خوبی می‌باشد. در حقیقت سیپورکس ها مواد فیلتر بیولوژیکی هستند که دارای ظاهری مشابه با سرامیک بوده ولی سطح تولید باکتری آن‌ها نسبت به سرامیک ۳۴ برابر خواهد بود. لازم است بدانید برای آکواریوم‌هایی که ۲۰۰ لیتری هستند، میزان یک لیتر از سیپورکس کافی خواهد بود.

برای افرادی که می‌خواهند در جای کوچک بیشترین بازده را داشته باشند استفاده از این نوع مدیا بسیار مناسب می‌باشد. همچنین می‌توان به جای اینکه از سرامیک استفاده شود از سیپورکس استفاده کرد.

سرامیک آکواریوم

از دیگر تجهیزات مدیای فیلتراسیون و راکتور آکواریوم می‌توان به نوع سرامیکی اشاره کرد. سرامیک‌ها از موادی ساخته می‌شوند که دارای سطح با تخلخل زیاد هستند. باکتری‌ها بر روی سطح سرامیک‌ها استقرار پیدا کرده و تکثیر می‌شوند. باکتری‌هایی که بر روی سطح سرامیک قرار می‌گیرند، محل تشکیل کلونی خواهند شد.

هر چقدر سرامیک دارای کیفیت بالاتری باشد، جای مؤثرتری برای تجمع باکتری‌ها خواهند بود. همچنین با کمک آن عمل تصفیه فیزیولوژیک بهتر صورت می‌گیرد. در صورتی که دارای حفره‌های زیادی باشد، مواد زائد دیرتر آن را پر می‌کنند. عمل باکتری سازی کمک می‌کند که به صورت بیولوژیک تصفیه و پالایش و میزان مواد سمی نیتروژن داری که در آب هستند به میزان مطلوب برسند.

راکتورهای آکواریوم

یکی از انواع تجهیزاتی که می‌توان برای راه‌اندازی یک آکواریوم از آن استفاده کرد راکتور می‌باشد که کمک می‌کند المان‌های شیمیایی مختلفی فاکتورهای شیمیایی مختلفی از آب آکواریوم حذف و یا اضافه شوند بنابراین را کمک می‌کند تا با اکواریوم دارای شرایط ایده‌آلی برای آبزیان داخل آکواریوم باشد

سخن پایانی

پس از آشنایی با مدیای فیلتراسیون و راکتور آکواریوم ما در این بخش از برند آنالیز 10 برند برتر معرفی کرده‌ایم که در آن‌ها انواع مدیا و راکتور آکواریوم را می‌توان پیدا کرد. شما با بررسی هر یک از مراکز می‌توانید بهترین مرکز را انتخاب کنید و با مراجعه به هر یک از این فروشگاه‌ها می‌توانید نیاز خود را در این زمینه برای آکواریوم خود برطرف کرده و بهترین محصولات را انتخاب کنید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در مدیای فیلتراسیون و راکتور

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز


6
ایران آکوا پت

تهران، بلوار مرزداران، بلوار اريانفرد، خيابان...

مشخصات و اطلاعات تماس اولین امتیاز را برای این برند ثبت کنید

  • <<
  • <
  • 1
  • 2
  • >
  • >>