برندهای برتر غذای خشک سگ

برای اینکه بدانید بهترین غذای خشک سگ چه نوع غذایی است و چه ویژگی‌هایی دارد یا برای اینکه بدانید بهترین غذا برای سگ‌ها را از کجا تهیه کنید می‌توانید با ما همراه باشید تا در این بخش از برند آنالیز شما را با این نوع غذای سگ بیشتر آشنا کنیم. سپس با معرفی ۱۰ برند برتر و پت شاپ معتبر در این زمینه به شما کمک می‌کنیم تا بتواند با توجه به مواردی مثل خدمات ارائه شده، محصولات این مراکز، امتیازات و موقعیت مکانی یا خدمات فروش آنلاین که این فروشگاه‌ها دارند بهترین مرکز را انتخاب کرده و به آن مراجعه کنید.

خرید غذای خشک سگ

تغذیه مناسب یکی از عوامل تأثیرگذار بر روی طول عمر و سلامت سگ‌ها می‌باشد. اگر شما نیز به دنبال تهیه بهترین غذا برای سگ خانگی خود هستید، دامپزشکان توصیه می‌کنند بهترین و آسان‌ترین غذایی که می‌توان برای رژیم غذایی سگ تعیین کرد، غذای خشک مخصوص سگ‌ها است.

غذاهای خشک دارای تنوع بسیار بالایی هستند. بنابراین ما در این مقاله شما را با ویژگی‌های این نوع غذا آشنا می‌کنیم و به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید بهترین غذای خشک را تهیه کنید.

فرق غذای خشک سگ و غذای خانگی

ممکن است بسیاری از افراد از غذای خانگی برای رژیم غذایی سگ‌ها خود استفاده کنند. در صورتی که غذای خانگی توسط دامپزشک تجویز نشده باشد، معمولاً این نوع غذا دارای مواد مغذی نیست و نمی‌تواند نیازهای تغذیه‌ای سگ را به خوبی تأمین کند.

حتی ممکن است در طولانی مدت موجب بروز مشکلات مختلف مثل کمبود انواع مواد معدنی و ویتامین‌ها برای سگ شود که سلامتی او را به خطر بیاندازد. از این رو توصیه می‌شود رژیم غذایی سگ خود را زیر نظر دامپزشک تهیه کنید. در این میان باید گفت غذای خشک سگ یکی از بهترین غذاهایی است که می‌توان برای سگ‌ها تهیه کرد که مورد تائید دامپزشکان نیز می‌باشد.

مزایای غذاهای خشک سگ

در زمینه مزایای این نوع غذا خوب است بدانید به علت رطوبت کمی که غذای خشک سگ‌ها دارد، معمولاً نگهداری از این غذا راحت‌تر است. بدون نیاز به نگهداری در یخچال می‌توان از آن در طولانی مدت استفاده کرد. در مقایسه با غذاهای کنسروی غذای خشک سگ دارای قیمت کمتری است و در طولانی مدت موجب کاهش هزینه‌های نگهداری از پت می‌شود.

این نوع غذاها دارای فرمولاسیون بسیار کامل بوده و کلیه نیازهای تغذیه‌ای مانند ویتامین‌ها، کربوهیدرات، پروتئین و مواد معدنی را تأمین خواهد کرد. به گونه‌ای که با مصرف غذای خشک برای سگ به ندرت به مکمل های غذایی دیگری نیاز خواهید داشت. همچنین در سفرها می‌توان به راحتی غذای خشک را به همراه برد و آن را به سگ داد. ضمن اینکه اگر غذای خشک در ظرف غذای سگ باقی بماند، خراب نمی‌شود.

غذای خشک برای سگ حاوی چه موادی است؟

برای اینکه بتوانید غذای خشک باکیفیت و مناسبی را برای سگ خود تهیه کنید لازم است که در مورد ترکیبات غذای خشک اطلاعات کافی را داشته باشید. بنابراین می‌توان گفت غذای خشک مناسب برای سگ حاوی مواد زیر می‌باشد:

  • ویتامین‌ها: مثل ویتامین A، C، D و B
  • فیبر: فیبر موجود در سبزیجات و غلات
  • مواد معدنی: از جمله کلسیم، فسفر، منیزیم و آهن
  • پروتئین: پروتئین انواع گوشت مثل مرغ، گاو، بره، ماهی، پروتئین گیاهی و …
  • چربی: چربی‌های مفید مثل اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶

دسته‌بندی انواع غذای خشک شده سگ

به طور کلی غذای خشک سگ در سه دسته‌بندی به فروش می‌رسند که شامل موارد زیر هستند:

  • غذای خشک مخصوص توله‌سگ
  • غذای خشک مخصوص سگ‌بالغ نژاد کوچک
  • غذای خشک مخصوص سگ‌بالغ نژاد بزرگ

بنابراین شما باید با توجه به نژاد سگ و سن او غذای مخصوصش را خریداری و مورد استفاده قرار بدهید.

نکات مهم برای خرید غذای خشک برای سگ

تنوع بسیار زیادی از انواع غذاهای خشک سگ در بازار وجود دارد. این غذاها با قیمت‌های مختلف و برندهای گوناگون به فروش می‌رسند. اما هنگام خرید باید به برخی نکات دقت کرد. یکی از این نکات این است که غذای با قیمت ارزان اما کیفیت پایین را خریداری نکنید. زیرا ممکن است غذای ارزان و بی‌کیفیت موجب آسیب رساندن به سلامتی سگ شما شود. در این صورت برای بازگشت سلامتی حیوان و درمان او باید هزینه‌های بیشتری را صرف کنید.

همچنین به یاد داشته باشید که پشت بسته‌بندی غذای سگ اطلاعات مربوط به مواد تشکیل دهنده آن وجود دارد، پس قبل از خرید بسته موردنظر اطلاعات آن را مطالعه کنید.

سخن پایانی

پس از آشنایی با غذای خشک برای سگ و مزایایی که این نوع غذا دارد. در این بخش از برند آنالیز می‌خواهیم شما را با ۱۰ برند برتر و فروشگاه معتبر در زمینه فروش انواع غذای سگ آشنا کنیم. شما با مطالعه اطلاعات این برندها می‌توانید مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کرده و برای تهیه غذای سگ به آن مراجعه کنید.

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در غذای خشک سگ

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز