برندهای برتر ماساژ سوئدی با روغن های درمانی و معطر گیاهی

ماساژ سوئدی با روغن های درمانی و معطر گیاهی یکی از اساسی‌ترین حرکت‌های درمانی در کشورهای غربی است که با مالیدن‌های پرفشار و طولانی انجام می‌شود. در واقع این ماساژ می‌تواند سطح اکسیژن در خون را بالا ببرد و این توانایی را دارد تا گردش خون را بهبود ببخشد.البته این نمونه ماساژ غربی کاربردهای دیگری نیز دارد که شما می‌توانید در این بخش از مقالات برند آنالیز با آن‌ها بیشتر آشنا شوید. همچنین اگر به دنبال بهترین مراکز زیبایی و آرایشگاه برای انجام این ماساژ هستید می‌توانید در انتهای این بخش با 10 برند برتر و مرکز معتبر در این زمینه آشنا شوید. در حقیقت شما می‌توانید این مراکز را از نظر خدمات ماساژ، موقعیت‌های مکانی و همچنین امتیازاتی که دارند موردبررسی قرار داده و در نهایت بهترین گزینه را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید.

ماساژ سوئدی چیست؟

این ماساژ نوعی حرکت درمانی است که با ضربه زدن‌های چکشی و دایره‌ای شکل و همچنین مالش‌های طولانی انجام می‌شود. همچنین خوب است بدانید این مالش‌ها و تکان دادن‌ها آنقدر تکرار می‌شود تا بین سطح پوست فرد و ماساژور اصطکاک‌ها و فشارهای مناسبی به وجود آید.

جالب است بدانید که پایه و اساس بسیاری از ماساژهای غربی مانند ماساژ آروماتراپی، ماساژ ورزشی و دیگر حرکت‌های درمانی نظیر ماساژ بافت و ماساژ عمیق از ماساژهای سوئدی نشات گرفته است.
بنابراین همگی به عنوان زیرشاخه‌هایی از ماساژهای سوئدی می‌توانند تأثیرات بسیار مثبتی بر روی فیزیولوژی و نوع عملکرد بدن داشته باشند. البته ممکن است هر یک از این ماساژها در اجرای برخی حرکات با یکدیگر تفاوت داشته باشند.‌

نحوه انجام ماساژ سوئدی

این نوع ماساژ به طوری کلی توسط ۵ حرکت پایه جهت بالا بردن گردش خون اجرا می‌شود. به این صورت که ماساژور در مدت ۴۵ دقیقه و یا در زمانی بیشتر و یا کمتر که به نوع حرکات ماساژور و امتیاز سالن ماساژ بستگی دارد با استفاده از برخی روغن های درمانی و معطر گیاهی جهت کاهش اصطکاک و بهبود عملکرد ماساژ سوئدی سعی می‌کند تا فشارهای محکم ولی ملایمی را به عضلات فرد وارد کند.

سپس در جهت گردش خون مالش‌هایی را با حرکات‌های خاص انجام دهد تا تنش و سموم عضلانی از بدن دفع شود و همچنان انعطاف‌پذیری زیادی در بدن به وجود آید. توجه داشته باشید که بالا بودن کیفیت روغن های درمانی و معطر گیاهی ماساژ می‌تواند نتیجه‌این نوع حرکت درمانی را ارتقاء دهد.

پنج حرکت اصلی ماساژهای سوئدی کدامند؟

در زمینه 5 حرکت اصلی در انجام این ماساژ می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • افلوراژ شامل مالش با کف دو دست در مدت طولانی
 • فشار شامل شل کردن عضله برای بالا بردن گردش خون
 • ضربه شامل وارد کردن ضربه‌های چکشی با نوک انگشتان برای از بین بردن تنش
 • لرزش شامل حرکاتی سریع برای شل شدن عضلات
 • اصطکاک شامل حرکاتی محکم و دایره‌ای شکل برای آزاد شدن گره‌های عضلانی
 • و در نهایت یکسری کشش‌ها و خمش ها انجام می‌گیرد تا استراحتی کلی به مفاصل داده شود.

مزایای ماساژ به روش سوئدی

مطمئناً با انجام ماساژ سوئدی، هورمون‌های استرس به اندازه چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کنند و سطح آرژینین و کورتیزول بالا می‌رود. البته این نوع حرکت درمانی می‌تواند تعداد لنفوسیت‌ها و گلبول‌های سفید خون را افزایش دهد و منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن شود. بنابراین با انجام این ماساژ غربی شما شاهد:

 • کاهش اضطراب
 • افزایش آرامش
 • درمان اسپاسم و دیگر مشکلات عضلانی
 • حذف رنگ پریدگی پوست و تورم
 • تسکین خستگی و بی ‌حوصلگی
 • درمان بی‌ خوابی

و همچنین تقویت غدد لنفاوی و مبارزه بهتر با بیمارهای عفونی ماندن سرماخوردگی خواهید بود.

اقدامات پس از ماساژ به روش سوئدی

از آنجایی که ماساژ سوئدی باعث سم زدایی بدن می‌شود، بنابراین بعد از انجام این نوع ماساژ نوشیدن مقدار قابل‌توجهی آب ولرم می‌تواند اثرات ماساژ را افزایش دهد. البته فراموش نکنید که مصرف الکل و مایعات کافئین دار و حتی مایعات حاوی نیکوتین تا ۴۲ ساعت بعد از انجام ماساژ می‌تواند نتیجه‌ای برعکس داشته باشد. نکته مهمی که وجود دارد اینکه تا ۲۴ ساعت از انجام ورزش‌های پرتحرک نیز دوری کنید تا بدن فرصت لازم برای استراحت و درمان از درون را به دست آورد.

سخن پایانی

چنانچه می‌خواهید با انجام ماساژ سوئدی به حالت مطلوب روحی و جسمی برسید و بدون مصرف داروهای شیمیایی بسیاری از مشکلات عضلانی و افسردگی‌های روحی را درمان کنید می‌بایست یک مرکز تخصصی ماساژ را انتخاب کنید که دارای مجرب‌ترین ماساژورها می‌باشد. ضمن اینکه با استفاده از مرغوب‌ترین روغن های درمانی و معطر گیاهی بهترین حرکات درمانی سوئدی را انجام می‌دهد.

بنابراین ما در ادامه این بخش از برند آنالیز سعی کرده‌ایم تا با معرفی 10 برند برتر و مرکز تخصصی در زمینه اجرای انواع ماساژهای سوئدی و یافتن بهترین مراکز تخصصی ماساژ شما را در این زمینه به خوبی کمک کنیم.

سایر دسته‌بندی‌های مراکز زیبایی و آرایشگاه

جستجو در ماساژ سوئدی با روغن های درمانی و معطر گیاهی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز


10
سالن ماساژ ام
سالن ماساژ ام

تهران، فرمانیه، خیابان لواسانی، خیابان جباریان،...

مشخصات و اطلاعات تماس اولین امتیاز را برای این برند ثبت کنید

 • <<
 • <
 • 1
 • >
 • >>