برندهای برتر تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی لوازم و ابزاری هستند که برای تشخیص بیماری‌های مختلف و همچنین پیشگیری و درمان آن‌ها به کار گرفته می‌شوند. این دسته از وسایل پزشکی اغلب در گروه‌های مختلفی دسته‌بندی می‌شوند که در ادامه‌ی این بخش از وب‌سایت برند آنالیز به توضیح برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت. ضمن اینکه در پایان ۱۰ برند برتر و مرکز معتبر و تخصصی را در این زمینه به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید بر اساس خدمات موردنظر، امتیازبندی‌های مختلف و همچنین موقعیت مکانی بهترین مرکز را برای تهیه این تجهیزات انتخاب نمایید.

تجهیزات پزشکی چیست؟

شاید شما در طول زندگی خود حداقل برای یک بار به بازار فروش تجهیزات پزشکی رفته باشید.‌ در واقع این تجهیزات، وسایلی هستند که در شاخه‌های مختلف علم پزشکی برای اهداف خاصی تولید شده‌اند؛ اما در نهایت تمامی این ابزارهای پزشکی سلامت انسان‌ها را به دنبال دارند. امروزه این وسایل بسیار متنوع هستند و در رشته تجهیزات پزشکی در دسته‌های زیادی قرار گرفته‌اند.

دسته‌بندی لوازم پزشکی

زمانی که شما به یک نمایندگی تجهیزات پزشکی سر می‌زنید قطعاً با ابزار و وسایل پزشکی بسیار زیادی روبه‌رو خواهید شد که معمولاً آن‌ها در گروه‌های ذیل تقسیم‌بندی شده‌اند.

 • تجهیزاتی که جهت تشخیص، جلوگیری و همچنین درمان بیماری‌های خاص استفاده می‌شود.
 • تجهیزاتی که جهت تشخیص، جلوگیری و همچنین درمان بسیاری معلولیت‌ها و صدمه‌های جسمی به کار می‌رود.
 • تجهیزاتی که جهت اصلاح و به کار بردن در یک آناتومی مورد استفاده قرار می‌گیرد
 • تجهیزاتی که به عنوان یک ابزار حمایت کننده جهت ادامه زندگی بیماران استفاده می‌شوند
 • تجهیزاتی که جهت کنترل بارداری به کار می‌روند
 • تجهیزاتی که جهت ضدعفونی کردن محیط‌های پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع کلاس بندی تجهیزات پزشکی

سازمان غذا و داروی ایالات متحده هر کدام از ابزارآلات پزشکی را در 3 کلاس متفاوت دسته‌بندی کرده است. این کلاس‌بندی‌ها عبارت‌اند از:

کلاس A یا 1:

ساده ترین وسایل پزشکی در این دسته قرار می‌گیرند معمولاً این نوع تجهیزات برای کنترل عمومی افراد به کار می‌روند. مانند باندها، چسب‌ها و دستکش‌های پزشکی

کلاس B یا ‌2:

وسایلی که در این گروه قرار دارند برای کنترل‌های ویژه سلامت عمومی بدن بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرند. مانند کیسه آب گرم و تشک ‌های مواج

کلاس C یا 3:

تجهیزاتی که در این نوع کلاس دسته‌بندی شده‌اند در تشخیص اکثر بیماری‌ها مؤثر می‌باشند، از قبیل فشار سنج و تب سنج

انواع وسایل و ابزار پزشکی

تجهیزاتی که در راستای پیشبرد علم پزشکی ساخته شده‌اند هر کدام می‌توانند در گروه‌های مختلفی نام و نشان مشخصی داشته باشند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

وسایل معاینه پزشکی

هر وسیله‌ای که در مراکز درمانی خصوصاً بیمارستان ها به کار می‌رود قطعاً وسایل عمومی نام دارند.

وسایل زنان و زایمان

هر ابزاری که بتواند در تشخیص، جلوگیری و همچنین درمان نمونه‌های مختلفی از بیماری زنان و زایمان به کار رود در این گروه نام‌گذاری می‌شود.

تجهیزات درمانی

هر نوع ابزاری که جهت درمان هر چه سریع‌تر افراد بیمار در مراکز درمانی خصوصاً بیمارستان ها مورد استفاده قرار بگیرد جزو تجهیزات درمانی قرار گرفته می‌شود.

تجهیزات آزمایشگاهی

هر نوع وسایلی که بتواند در محیط آزمایشگاه به کار گرفته شود قطعاً جزو تجهیزات آزمایشگاهی است.

تجهیزات اتاق عمل

هر نوع ابزار و وسایل پزشکی که در اتاق عمل کاربری داشته باشد به طور حتم جزو تجهیزات اتاق عمل به حساب می‌آید.

تجهیزات بخش ها

مجموعه بزرگی از وسایل پزشکی که در درمانگاه، کلینیک، بیمارستان ها و… به کار می‌رود در این گروه قرار گرفته می‌شوند

تجهیزات دندانپزشکی

ابزارآلاتی که در شاخه علم دندانپزشکی استفاده‌های زیادی دارند جزو تجهیزات دندانپزشکی دسته‌بندی می‌شوند

طبقه بندی نشده

هر نوع تجهیزات پزشکی خانگی و یا ابزار و وسایل درمانی که در هیچ کدام از این دسته‌بندی‌ها قرار نگیرد می‌تواند در گروه تجهیزات طبقه بندی نشده جا داده شود.

نگهداری از ابزار پزشکی

از آنجایی که قیمت تجهیزات پزشکی در نرخ بالایی قرار دارند، بنابراین لازم است تا پرسنل کادر درمان و پزشکی در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند؛ زیرا اکثراً 30 تا 40 درصد هزینه‌های بیشتر مراکز درمانی را خرید ابزار و وسایل پزشکی در برمی‌گیرد. پس لازم است تا در صورت خرابی هر کدام از این وسایل، مهندس تجهیزات پزشکی اقدامات فنی و ضروری را به کار ببرند.

سخن پایانی

گفت با توجه به ضرورت ابزار و وسایل پزشکی در پیشبرد درمان کلیه بیماران لازم است تا این تجهیزات در بالاترین کیفیت تهیه شوند. اما از آنجایی که این نوع کالاهای پزشکی ممکن است به صورت تقلبی و اجناس نامرغوب در بازارهای خرید و فروش تجهیزات پزشکی وجود داشته باشند، باید سعی کنید تا این وسایل را از مراکز معتبر و شناخته شده‌ای تهیه کرد. از این رو ما در این بخش از وب‌سایت برند آنالیز ۱۰ برند برتر و مرکز مورد اعتماد را در این زمینه به شما معرفی کرده‌ایم. بنابراین شما می‌توانید در کمترین زمان بهترین گزینه را انتخاب کرده و به صورت اینترنتی یا حضوری به آن مراجعه نمایید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در تجهیزات پزشکی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

1
تجهیزات دامپزشکی تاپ دام

تهران آزادی-خیابان اسکندری شمالی پلاک 45

مشخصات و اطلاعات تماس
5 ( 1 رای)


 • <<
 • <
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • >
 • >>