برندهای برتر تجهیزات دامپزشکی

انتخاب تجهیزات دامپزشکی مناسب و باکیفیت موجب افزایش سلامتی حیوانات دام و طیور می‌شود. بنابراین ما در این بخش از برند آنالیز قصد داریم شما را با تجهیزات پزشکی و دامپزشکی و تأثیری که این تجهیزات روی سلامت دام، طیور و حیوانات دارند، آشنا کنیم. همچنین در این بخش از برند آنالایز شما را با ۱۰ برند برتر از فروشندگان انواع تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای دامپزشکی آشنا خواهیم کرد.شما می‌توانید با انتخاب هر یک از این مراکز را متناسب با شرایط خود، موقعیت مکانی، امتیازات فروشگاه مورد نظر و خدمات و محصولات ارائه شده را انتخاب کرده و بهترین تجهیزات را تهیه کنید.

رشته دامپزشکی

دامپزشکی علمی تجربی است که در آن به شناسایی بیماری های حیوانات اهلی و وحشی، پیشگیری از این بیماری ها و درمان آن‌ها پرداخته می‌شود.

به طور کلی در رابطه با دامپزشکی باید گفت که این علم دانشی تجربی است که در آن به شناخت، درمان و پیشگیری از بیماری های حیوانات اهلی و وحشی پرداخته می‌شود. هدفی که سازمان بهداشت جهانی از دامپزشکی دارد، درمان حیوانات نیست، بلکه در این سازمان هدف اصلی این است که مواد غذایی و بهداشتی انسان‌ها از طریق آن تأمین شود.

انواع تجهیزات دامپزشکی

وسایل و لوازم مورد نیاز در کلینیک های دامپزشکی باید با دقت زیاد انتخاب شوند. لوازم دامپزشکی دارای انواع مختلفی هستند از جمله آن‌ها می‌توان تجهیزات جراحی دامپزشکی را نام برد. این تجهیزات ممکن است به صورت مجزا یا پک بسته‌بندی عرضه شوند. در صورتی که این تجهیزات دارای کیفیت کافی باشند موجب افزایش طول عمر حیوانات می‌شوند. از جمله انواع این محصولات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگاه های شیردوش ثابت و سیار
 • پشم چین و موچین
 • دستگاه تلقیح مصنوعی
 • تجهیزات سخت زائی
 • وسایل اصلاح و درمان سم
 • وسایل پرورش اسب، گاو، گوسفند و…

اهمیت تجهیزات دامپزشکی

درگذشته هدف اصلی که سازمان دامپزشکی داشت، تمرکز کردن روی فعالیت‌های مربوط به تولید دام و طیور بود. اما در جامعه امروزی با توجه به علاقه‌مندی افراد به نگهداری از حیوانات خانگی این شغل جایگاهی نوین کسب نموده و سلامت جامعه تا حد زیادی به تخصص و فعالیت صحیح این متخصصین وابسته است. از این رو این تجهیزات از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

از آنجایی که میان انسان و حیوانات بیماری مشترک زیادی وجود دارد و باید سلامت حیوانات خانگی در نظر گرفته شود. با وجودی ‌که لوازم و تجهیزات حیوانات و مکانیزاسیون دارویی برای آن‌ها در زمینه دامپزشکی با توسعه زیادی همراه بوده است. همچنین با وجود مراکز پرورش دام و طیور که گسترده شده‌اند از سوی جامعه دامپزشکی نیاز زیادی به تجهیزات لازم برای این کار وجود دارد.

دسته بندی تجهیزات و لوازم دامپزشکی

دسته بندی های مختلفی وجود دارد که لوازم دامپزشکی در آن‌ها قرار می‌گیرند. اما از آنجایی که متخصصین دامپزشکی وظیفه دارند که حیوانات را چکاپ کنند؛ بنابراین می‌توانید از طریق انواع این تجهیزات تشخیص بیماری ها را انجام داده و با توجه به آن تجویز داروهای لازم برای دام و حیوانات انجام بدهند.

ضمن اینکه امروزه با کمک برخی از آزمایش‌ها مانند آزمایش خون، آزمایش ادرار و مدفوع و سونوگرافی و نوار قلب می‌توانند بیماری های حیوانات را به طور صحیح تشخیص دهند. پس نیاز به تجهیزات دامپزشکی هر روز بیشتر از گذشته احساس می‌شود.

وظایف متخصصین دامپزشکی چیست؟

ارائه مشاوره به صاحبان حیوانات از جمله مهم‌ترین وظیفه‌ای است که متخصصین دامپزشکی بر عهده دارند. در رابطه با لوازم مورد نیاز دامپزشکی این متخصصین وظیفه دارند که مشاوره‌های لازم را در اختیار صاحبان حیوانات خانگی بگذارند. بنابراین در صورتی که در رابطه با تجهیزات و لوازم دامپزشکی راهنمایی‌های درستی صورت گیرد به صاحبان حیوانات کمک‌های زیادی می‌شود. برای عملی کردن شعار سازمان دامپزشکی ایران که دام سالم، غذای سالم، انسان سالم است، باید از تجهیزات به روز و باکیفیت استفاده کرد. استفاده کردن از تجهیزات دامپزشکی جدید که مطابق با آخرین تکنولوژی های روز دنیا تولید شده‌اند، موجب افزایش سلامتی در دام طیور و زنبور عسل می‌شود.

سخن پایانی

پس از اینکه با دامپزشکی و لوازم مورد نیاز برای این رشته آشنا شدیم و با توجه به اهمیتی که این لوازم دارند، در این بخش از برند آنالیز به معرفی 10 برند برتر از بهترین مراکز در زمینه فروش انواع لوازم دام پزشکی می‌پردازیم و شما می‌توانید با انتخاب هر یک از این برندها از خدماتی و تجهیزاتی که ارائه می‌دهند، استفاده کنید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در تجهیزات دامپزشکی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

1
تجهیزات دامپزشکی تاپ دام

تهران آزادی-خیابان اسکندری شمالی پلاک 45

مشخصات و اطلاعات تماس
5 ( 1 رای)


 • <<
 • <
 • 1
 • 2
 • >
 • >>