برندهای برتر فوق تخصص کبد و گوارش 

فوق تخصص کبد و گوارش، پزشکی است که تخصص کافی در مورد تمام جزئیات دستگاه گوارش را دارد. به طوری که می‌تواند کلیه بیماری های دستگاه گوارش را تشخیص داده و درمان کند. بنابراین با توجه به اهمیت عملکرد دستگاه گوارش سعی کرده‌ایم در این بخش از برند آنالیز به توضیح این موارد بپردازیم‌ و مهم‌ترین وظایف متخصصین کبد و گوارش را برشماریم.سپس در انتهای این مقاله ۱۰ برند برتر و پزشک معتبر را در این زمینه به شما معرفی کرده‌ایم تا بتوانید بر اساس موقعیت مکانی، خدمات ارائه شده از طرف پزشک مورد نظر و امتیازبندی هر یک از پزشکان، متناسب با شرایط خود بهترین پزشک معالج کبد و گوارش را انتخاب کنید.

فوق تخصص کبد و گوارش کیست؟

پزشکی که در حوزه تشخیص و درمان بیماری های کبد و گوارش دارای مدرک فوق تخصص است قطعاً می‌تواند کلیه بیماری های سیستم گوارشی مانند سندروم روده تحریک پذیر یا حتی هپاتیت را برطرف نماید. او در کوتاه‌ترین زمان، اختلالات دستگاه گوارش را تشخیص می‌دهد و بهترین درمان را برای بیماران خود تجویز می‌کند.‌

وظایف متخصصین کبد و گوارش

فوق تخصص کبد و گوارش برای شناسایی اغلب بیماری های گوارشی از ابزارهایی با نام آندوسکوپی، کولونوسکوپی و فیبرواسکن استفاده می‌کند. سپس با انجام آزمایش‌های لازم، سونوگرافی و همچنین جواب آندوسکوپی به تشخیص‌های درستی می‌رسد. در نهایت در رابطه با بیماری های مختلفی مانند کولیت های عصبی یا اختلالات کیسه صفرا درمان‌های تخصصی انجام می‌دهد.

خوب است بدانید که درمان مشکلات پانکراس، سرطان معده و سرطان روده از جمله تخصص‌های مهمی است که این گروه از پزشکان ارائه می‌دهند. امروزه متخصصین کبد و گوارش با شناخت علائم روده کرون و التهابات دستگاه گوارش روند تسریع درمان را آسان‌تر کرده‌اند. بنابراین بیمارانی که از زخم معده، زخم روده و همچنین رفلاکس معده رنج می‌برند در زمان کمتری، سلامتی خود را به دست می‌آورند.

انتخاب بهترین فوق تخصص کبد و گوارش

اگر چه این روزها پزشکان متخصص گوارش می‌توانند تشخیص درستی از انواع بیماری های گوارشی داشته باشند؛ اما گاهی اوقات، اختلالات سیستم گوارشی بدن به‌اندازه‌ای حاد است که تشخیص و درمان آن‌ها بر عهده یک فوق تخصص کبد و گوارش می‌باشد. مثلاً انجام پیوند کبد و یا جراحی‌های روده مطمئناً با نظارت فوق متخصصان گوارش و کبد در سطح بهتری انجام خواهد گرفت.

همچنین افراد بزرگسالی که از ابتلا به کولیت اولسروز، هپاتیت سی و بسیاری بیماری های مرتبط با گوارش رنج می‌برند یقیناً می‌توانند با مراجعه به فوق تخصص گوارش، سلامت خود را به دست آورند.

بیماری های مرتبط با فوق تخصص‌های کبد و گوارش

یکی از مهم‌ترین بیماری هایی که با حوزه فعالیت فوق متخصصان گوارش و کبد ارتباط دارد، بیماری کبد چرب در افراد بزرگسال می‌باشد. هر چند که بیماری های دیگری نظیر سرطان کولون و مشکلات لوزالمعده تحت نظارت این گروه از پزشکان درمان خواهند شد. همچنین اگر در مدفوع خود خون مشاهده کردید و یا دچار پولیپ های روده‌ای شده‌اید بهتر است با درمان‌های پیشرفته یک فوق تخصص گوارش دوره درمان را تا رسیدن به بهبودی پیش ببرید.

البته این دسته از پزشکان بیماری های دیگری مانند هموروئید و همچنین پولیپ های کیسه صفرا را به خوبی تشخیص داده و درمان می‌کنند.

چه کسانی به فوق متخصصان گوارش مراجعه می‌کنند؟

از آنجایی که امروزه انواع معاینات و درمان‌های تخصصی گوارش کودکان و نوجوانان به شاخه‌های دیگری از علم پزشکی اختصاص داده شده است، بنابراین تنها افراد بالای ۸۱ سال می‌توانند جزء مراجعه‌کنندگان به فوق متخصصین کبد و گوارش به حساب آیند. البته فراموش نکنید که در هنگام مراجعه به فوق متخصصان کبد و گوارش حتماً آزمایش‌ها صورت گرفته و جواب سونوگرافی، کولونوسکوپی و فیبرواسکن انجام شده را همراه داشته باشید.

سخن پایانی

چنانچه از وجود برخی بیماری های گوارشی رنج می‌برید باید سریعاً جهت درمان بیماری خود و جلوگیری از آسیب‌دیدگی‌های جدی به اندام‌های دیگر به فوق تخصص کبد و گوارش مراجعه نمایید. اما اگر به دنبال بهترین پزشکان در این حوزه هستید و نمی‌دانید از کجا معتبرترین مراکز و متخصصان را بشناسید و انتخاب کنید؛ ما در این بخش از برند آنالیز شما با ۱۰ برند برتر از فوق متخصصان کبد و گوارش آشنا می‌کنیم. بنابراین می‌توانید در کمترین زمان بهترین پزشک مورد نظر را با توجه به پارامترهای مورد نظر خود انتخاب نموده و بهترین خدمات را دریافت کنید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در فوق تخصص کبد و گوارش 

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>