برندهای برتر فوق تخصص خون و سرطان 

اگر می‌خواهید بدانید یک فوق تخصص خون و سرطان دارای چه ویژگی‌هایی است و بهترین فوق تخصص‌های خون و سرطان را از کجا باید پیدا کرد؟ ما در این بخش از برند آنالیز قصد داریم به این سؤالات پاسخ بدهید و شما را با فوق تخصص‌های خون و سرطان آشنا کنیم.ضمن اینکه در انتهای این بخش شما را با 10 برند برتر و پزشک معتمد در این زمینه آشنا می‌کنیم. بنابراین شما می‌توانید از میان ۱۰ پزشک متخصص و باتجربه‌ای که در اینجا آمده‌اند، بهترین گزینه را از نظر امتیازات، سوابق، تجربیات و همچنین خدماتی که دارد، متناسب با شرایط و موقعیت مکانی خود انتخاب کنید.‌

فوق تخصص خون و سرطان

پزشک فوق تخصص خون و سرطان در حیطه تشخیص و درمان بیماری‌های خونی و سرطان‌ها فعالیت می‌کند. این فوق تخصص به بیماران خود بهترین راه‌ها برای پیشگیری از این نوع بیماری‌ها را پیشنهاد می‌کند. این فوق ‌تخصص می‌تواند بیماری‌هایی که در اثر کم خونی ناشی از کمبود آهن بروز پیدا کرده‌اند و یا بیماری‌هایی مثل سلول های داسی شکل، هموفیلی، لوکمی و لنفوم را درمان کند.

انکولوژیست کیست؟

سرطان شناسی یا انکولوژی یکی از شاخه‌های رشته پزشکی می‌باشد که در این رشته در رابطه با سرطان و تومورهای آن به مطالعه و تحقیق می بپردازند. پزشکی که در این رشته دارای تخصص باشد را با نام متخصص سرطان شناسی یا آنکولوژیست می‌شناسند. تنها پزشکی که در زمینه بیماری‌های خونی و سرطان فعالیت می‌کند، متخصص و فوق تخصص خون و آنکولوژی می‌باشد.

این متخصصین تلاش می‌کنند مراقبت‌های پزشکی افرادی که به سرطان مبتلا شده‌اند را انجام دهند. در واقع بیماری‌های خون و آنکولوژی هنگامی درمان می‌شوند که با مراجعه به متخصصین و فوق تخصصین خون و سرطان نسبت به تشخیص به موقع و درمان هر چه سریع‌تر آن‌ها اقدام کرد.

زمینه فعالیت فوق تخصص‌های خون و سرطان

ممکن است بیماری‌های سرطانی در مراحل اولیه دارای علائم خاصی مثل کم خونی باشند، ولی برای تشخیص این بیماری‌ها باید آزمایش خون ساده انجام داد. البته لازم است بدانید که فوق تخصص خون و سرطان فقط می‌تواند سرطان‌هایی را که به جراحی نیازی ندارند، درمان کند. از جمله این سرطان‌ها می‌توان به مواردی مانند سرطان‌های مربوط به خون اشاره کرد.

اما سرطان‌هایی که به عمل جراحی نیاز دارند، مثل سرطان پروستات به حیطه کاری این فوق‌ تخصص‌ها ارتباطی ندارد. فوق تخصص‌های خون و سرطان با استفاده از روش‌های درمانی مثل شیمی درمانی یا درمان‌های هدفمند برای درمان بیماران اقدام می‌کنند.

خدمات فوق تخصص خون و سرطان

خدماتی که یک فوق تخصص خون و سرطان به بیماران خود ارائه می‌دهد شامل موارد زیر می‌باشد:

  • پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌های خوش خیم و بدخیم خون مثل کم خونی، لوسمی، لنفوم، کاهش پلاکت، تالاسمی، هموفیلی
  • پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌های سرطان کل بدن مانند سرطان پستان یا سرطان سینه، سرطان معده، سرطان روده بزرگ انجام نمونه برداری تشخیصی مغز استخوان

وظایف فوق تخصصین خون و سرطان

یک پزشک انکولوژی یا فوق تخصص خون دارای وظایف مختلفی می‌باشد که از جمله معروف‌ترین وظایف آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تشخیص دادن هر نوع سرطانی در افراد که با استفاده از دستگاه‌های تصویربرداری مختلف و انجام اندازه‌گیری زیست نشانگرها، اسکن رادیوایزوتوپ یا نمونه برداری صورت می‌گیرد.
  • معالجه انواع بیماری‌های خون و سرطان شامل: عمل جراحی، شیمی‌ درمانی، پرتودرمانی و سلیر اقدامات پزشکی
  • پیگیری وضعیت بیمار سرطانی پس از درمان (معاینه، آزمایش، اسکن و تصویربرداری)

بهترین فوق تخصص‌های خون و سرطان

بهترین فوق تخصص‌های خون و سرطان دارای برخی ویژگی‌ها هستند که افراد می‌توانند با مراجعه به آن‌ها نتایج خوبی را دریافت کنند. در ادامه به معرفی برخی از ویژگی‌های بهترین فوق تخصص خون و سرطان می‌پردازیم.

یک متخصص خون و آنکولوژی بعد از سپری کردن دوره پزشکی عمومی باید به مدت چهار سال در دوره تخصص تحصیل کند. پس از آن وارد دوره‌های فوق تخصص می‌شود. توجه به مدرک تحصیلی این پزشکان به افراد کمک می‌کند تا بتوانند بهترین پزشکی که دارای مدرک معتبر است را انتخاب کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین فوق تخصص‌های خون و سرطان داشتن سابقه درخشان و تخصصی می‌باشد. همچنین این فوق تخصص‌ها باید بتوانند به خوبی با بیماران خود ارتباط صمیمی برقرار کنند.

سخن پایانی

پس از این که اطلاعات کافی در رابطه با فوق تخصص خون و سرطان و وظایفی که دارد را دریافت کردید، ما در این بخش از برند آنالیز ۱۰ برند برتر در زمینه معرفی بهترین فوق تخصص‌های خون و سرطان را آورده‌ایم که شما می‌توانید از میان آن‌ها یک پزشک باتجربه، متبحر و کاردان را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در فوق تخصص خون و سرطان 

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز


  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>