برندهای برتر کلینیک ترک اعتیاد

کلینیک ترک اعتیاد از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دارای مجوز بستری شبانه روزی بیماران اعتیاد و اعصاب و روان هستند. بنابراین علاوه بر اینکه در زمینه خدمات ترک اعتیاد به صورت سم زدایی فوری و فوق سریع فعالیت دارند، خدمات مربوط به روان پزشکی و روانشناسی را نیز به مراجعه‌کنندگان خود به صورت بستری و سرپایی ارائه می‌دهند

با این حال اگر شما هم به دنبال کسب اطلاع در زمینه خدمات این مراکز هستید و یا می‌خواهید برای ترک اعتیاد خود یا عزیزانتان بهترین و مطمئن‌ترین مراکز مراجعه کنید با ما در این بخش همراه شوید. چرا که ما در این بخش از برند آنالیز ضمن معرفی روش های درمان و خدمات این درمانگاه و کلینیک، به معرفی 10 برند برتر از بهترین کلینیک های ترک اعتیاد می‌پردازیم و شما می‌توانید بهترین کلینیک را مطابق با خدمات و امتیازات و موقعیت مکانی که دارند انتخاب کنید.

کلینیک ترک اعتیاد

برای بسیاری از مصرف‌کنندگان مواد اعتیادآور، ترک مواد یک چالش سخت و دشوار است. به طوری که برای بیشتر این افراد تصمیم ناگهانی برای ترک اعتیاد موجب بروز نشانه‌ها و اثرات ناخوشایندی روی جسم و روان آن‌ها می‌شود. بنابراین در صورتی که برای درمان اعتیاد افراد از روش های درمانی مناسبی استفاده نکنند و یا این افراد در خانه درمان شوند، ممکن است موجب لرزش و مصرف مجدد آن‌ها برای این مواد شود. بنابراین برای اینکه ترک اعتیاد به بهترین شیوه صورت بگیرد، در کلینیک های تخصصی ترک اعتیاد خدمات مختلفی به بیماران ارائه می‌شود که این خدمات زیر نظر کادر پزشکی باتجربه و حرفه‌ای و روان‌پزشکان اعتیاد صورت می‌گیرند.

روش درمان در کلینیک های ترک اعتیاد

در کلینیک ترک اعتیاد تلاش می‌شود تا اعتیاد به عنوان یک بیماری مولتی فاکتوریال شناخته شود و علاوه بر درمان های فیزیکی روش های روان درمانی نیز برای این بیماران در نظر گرفته می‌شود. زیرا مطابق با مطالعات صورت گرفته در این زمینه بیشتر این بیماران از مشکلاتی مانند اضطراب، افسردگی و وسواس فکری و همچنین دیگر بیماری‌ های اعصاب و روان نیز رنج می‌برند. بنابراین باید گفت در صورتی که این مشکلات به خوبی درمان شوند، فرایند درمان اعتیاد بیماران بهتر صورت می‌گیرد و جلوی عود بیماری نیز گرفته می‌شود.

در واقع می‌توان گفت که درمان اعتیاد فقط با روش های سم زدایی و پاکسازی بدن فرد صورت نمی‌گیرد بلکه یکی از قسمت‌های مهم درمان اعتیاد مربوط به درمان روانشناختی اعتیاد بوده که به مراقبت‌های دقیق و تخصصی در این زمینه نیاز دارد. در کلینیک ترک اعتیاد تلاش می‌شود تا بیماران به طور کامل درمان شوند و فقط از روش های دارویی و قرص های ترک اعتیاد استفاده نمی‌کنند. بلکه بیمار پس از درمان فیزیکی از مواد اعتیادآور لازم است که دوره درمان روانشناسی را به صورت خصوصی و همچنین دوره‌های درمان برای خانواده فرد نیز در نظر گرفته شود تا جلوی عود بیماری گرفته شود.

چه متخصصینی در کلینیک های ترک اعتیاد هستند؟

در کنار متخصصین روانشناسی و روانپزشکی که در کلینیک‌های ترک اعتیاد فعالیت می‌کنند، متخصصینی مثل متخصص نورولوژی، متخصص مسمومیت قلب و عروق و متخصصین داخلی و بیهوشی نیز در این مراکز به بیماران خدمات مختلفی ارائه می‌دهند. در کلینیک‌های ترک اعتیاد برای امکانات رفاهی مراجعه‌کنندگان، خدمات مختلف و سرویس‌های نگهداری بیمار نیز در نظر گرفته شده است.

امکانات مراکز ترک اعتیاد

در مراکز ترک اعتیاد امکانات درمانی مختلفی شامل امکانات رفاهی و لوکس مانند اتاق های وی آی پی برای بیماران در نظر گرفته شده است. همچنین خدمات سرویس‌های نگهداری بیمارستانی به صورت شبانه ‌روزی در این کلینیک‌ها فعال هستند.

ضمن اینکه برای همراهان بیماران نیز امکانات رفاهی در نظر گرفته می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به مواردی مانند ارائه روانشناسی اعتیاد به صورت خصوصی و روزانه به بیمار و همراهان بیمار اشاره نمود. ضمن اینکه برای بیماری های جانبی خطرسازی که ممکن است بروز پیدا کنند، با دیگر مراکز از قبیل بیمارستان‌ها، خدمات اورژانس و آمبولانس در مواقع اضطراری نیز قرارداد دارند.

درمان ترک اعتیاد در کلینیک

اولین مرحله برای شروع درمان اعتیاد، در نظر گرفتن نتیجه آزمایش عدم اعتیاد و ارزیابی نوع موادی که مصرف می‌کند. در واقع مراحل اولیه تشخیص نوع روش درمانی از طریق این آزمایش و ارزیابی‌ها، برای بیمار صورت می‌گیرد. به طوری که ممکن است بیمار به صورت تدریجی یا سم زدایی سریع با توجه به شرایط روحی و جسمی که دارند درمان رفته شود.

به همین دلیل متخصصین در این مرحله برای هر بیماری به صورت جداگانه از بهترین و سریع‌ترین روش استفاده می‌کنند و مطابق با سلامتی و وضعیت روحی و سابقه‌ای که برای مصرف مواد دارند، یک روش درمانی مناسب را در نظر می‌گیرند.

پس از اینکه با استفاده از داروهای جدید برای ترک اعتیاد، مواد مخدر از بدن بیمار خارج شد، بیماران تحت درمان های روانشناسی گوناگونی مثل خانواده درمانی، گروه درمانی و غیره قرار می‌گیرند. سپس به طور مرتب در کلینیک ترک اعتیاد آزمایش عدم اعتیاد از بیماران گرفته می‌شود و پس از هر جلسه گروه درمانی با انجام آزمایش ها و مراقبت های بعد از ترک اعتیاد تا بهبودی کامل بیمار زیر نظر روانپزشک و روانشناس متخصص، تحت درمان قرار می‌گیرد.

سخن پایانی

پس از آشنایی با کلینیک های ترک اعتیاد و خدماتی که در آن‌ها به بیماران ارائه می‌شود، ما در این بخش از برند آنالیز به شما ۱۰ برند برتر از کلینیک های معتبر در زمینه ترک اعتیاد را معرفی می‌کنیم بنابراین شما می‌توانید مناسب‌ترین کلینیک ترک اعتیاد را در کمترین زمان و به آسانی انتخاب کنید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در کلینیک ترک اعتیاد

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز

1
کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی
کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی

تهران، آجودانيه، كوچه هشتم(سپهری)، پلاک ٢٨

مشخصات و اطلاعات تماس
5 ( 1 رای)

2
کلینیک ترک اعتیاد اکسون
کلینیک ترک اعتیاد اکسون

تهران، خیابان نلسون ماندلا (جردن)، بلوار...

مشخصات و اطلاعات تماس
1 ( 1 رای)

  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>