برندهای برتر  تجهیزات دندانپزشکی

تجهیزات دندانپزشکی دارای طیف گسترده‌ای هستند که هر یک از این تجهیزات با هدف خاصی تولید می‌شوند. با این حال ما قصد داریم در این بخش از برند آنالیز شما را با تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی و انواع مختلف آن آشنا کنیم. همچنین در این زمینه 10 برند برتر و فروشگاه معتبر را در زمینه فروش انواع تجهیزات و وسایل دندانپزشکی به شما معرفی می‌کنیم. در این صورت شما می‌توانید متناسب با نیاز خود از میان این مراکز بهترین را انتخاب کرده و برای دریافت تجهیزات مورد نیاز خود به آن مراجعه کنید.لازم است بدانید این فروشگاه‌ها بر اساس خدمات، محصولات، امتیازات، موقعیت مکانی و یا خدمات فروش اینترنتی که دارند، دسته ‌بندی شده‌اند بنابراین شما می‌توانید به راحتی متناسب با شرایط خود بهترین‌ها را انتخاب کنید.

خرید تجهیزات دندانپزشکی

تجهیزات دندانپزشکی انواع مختلفی دارند. این تجهیزات شامل هر نوع وسیله ابزار و لوازم، محصول، مواد و وسایل کاشتنی یا کالیبراتور های آزمایشگاهی و نرم افزارهایی است که از آن‌ها برای درمان دندان‌ها در مطب‌های دندانپزشکی استفاده می‌شود. امروزه خرید این تجهیزات جزو اساسی‌ترین کارهایی است که باید با دقت و نهایت کیفیت صورت بگیرد.

اهداف تولید تجهیزات دندانپزشکی

تولید تجهیزات دندانپزشکی با اهداف مختلف صورت می‌گیرد که از جمله این اهداف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تشخیص، پیشگیری، پایش، درمان یا کاهش بیماری
 • ضدعفونی کردن محیط و یا استریل دیگر وسایل دندانپزشکی
 • سهولت در استفاده توسط پزشک
 • راحتی و آسودگی بیمار تحت درمان
 • به‌کارگیری دانش روز دنیا در برخی تجهیزات مدرن

خرید یونیت دندانپزشکی

یکی از تجهیزات مهم در دندانپزشکی یونیت دندانپزشکی است. از جمله بخش‌های مهم در یونیت دندانپزشکی می‌توان به صندلی آن اشاره کرد که بیماران با استفاده از این صندلی از ناحیه دندان و لثه توسط دندانپزشک درمان خواهند شد. در این یونیت‌ها دو بخش وجود دارد که یکی از آن‌ها بخش ورودی آب و هوا و دیگری بخش خروجی فاضلاب می‌باشد که برای پوار شیر آب لیوان یا ساکشن ها و اینسترومنت ها از آن استفاده می‌شود.

از قسمت‌های مهم یونیت دندانپزشکی می‌توان ساکشن، چراغ، کاسه کراس شور، میز پزشک و تابور و کمپرسور را نام برد. صندلی دندانپزشکی با استفاده از تکنولوژی‌های جدید که از سیستم الکترونیک و پنوماتیک استفاده می‌کنند برای تسلط پزشک جهت جابه جا کردن و عدم تکان و لرزش بیمار تولید می‌شوند.

بنابراین نیاز است که در صندلی قسمت‌هایی مثل شاسی، تشک پشتی، زیر دستی و زیر سری وجود داشته باشد. با توجه به اهمیتی که یونیت دندانپزشکی دارد در ادامه به مهم‌ترین بخش‌های این وسیله می‌پردازیم:

کمپرسورها

کمپرسورها دارای دو مدل هستند که به صورت روغنی و بدون روغن می‌توانند هوای آزاد خارجی را به داخل اینسترومنت ها و یونیت‌ها ارسال کنند.

سیستم الکتریکی و پنوماتیکی یونیت دندانپزشکی

دو الکترو موتوری که در داخل صندلی دندانپزشکی هستند دارای کاربردهایی مثل تغییر زاویه پشتی و تغییر ارتفاع می‌باشند و دندانپزشک با کمک تنظیمات دقیق صندلی می‌تواند کار خود را به راحتی انجام دهد.

کاسه کراشور و شیر آب لیوان

تولید کراشو یونیت دندانپزشکی با استفاده از موادی مانند سرامیک، چینی و پلاستیک انجام می‌شود. کاسه کراشور مجهز به شیر آب لیوان، جهت شستن دندان بیماران پس از درمان بوده و با استفاده از تنظیمات لازم میزان آب مورد نیاز داخل لیوان ریخته می‌شود.

بزاق کش یونیت دندانپزشکی

این بخش با استفاده از آب و هوا عمل می‌کنند و بر روی آن مکش متناسب با بزاق دهان وجود دارد.

خرید تابوره دندانپزشکی

یکی دیگر از تجهیزات دندانپزشکی تابوره است که یک صندلی کوچک بوده و دارای حالت گردان است که این تابوره برای دکتر دندان‌پزشک و دستیار او است و در کنار یونیت دندانپزشکی آن را می‌گذارند.

خرید میز پزشک (تابلت)

میز پزشک یا تابلت نیز یکی از تجهیزات مهم در مراکز دندانپزشکی است که باید کلیدهای متعددی جهت کنترل یونیت و صندلی داشته باشد. این کلیدها به صورت زیر هستند:

 • کلید کنترل صندلی و قسمت پشتی آن و کلید وضعیت صفر صندلی
 • کلید کنترل چراغ و تنظیم آب سرد یا گرم کراشور

دستگاه آمالگاماتور در دندانپزشکی

جهت تبدیل پودر آمالگام به خمیر از این دستگاه استفاده می‌شود. این دستگاه می‌تواند اندازه واحد و درصد ترکیب جیوه و آمالگام را انجام دهد. این دستگاه به این گونه عمل می‌کند که در درون هر مخزن آن جیوه یا آمالگام ریخته شده و با استفاده از یک اهرم درصد ترکیب آن تعیین می‌شود. بعد از آن وارد مخزن همزن خواهد شد و با استفاده از موتور دستگاه با هم مخلوط شده و به قسمت خروجی دستگاه فرستاده می‌شوند.

لایت کیور

این دستگاه هنگامی به کار برده می‌شود که دندان ترمیمی باید با کامپوزیت کامل شود و برای محکم کردن آن از لایت کیور استفاده می‌شود که با نور فرابنفش انجام می‌شود و موجب فشردگی سریع کامپوزیت خواهد شد. در این دستگاه لامپ ال ای دی و یا هالوژنی وجود دارد.

سخن پایانی

پس از آشنایی با انواع تجهیزات دندانپزشکی ما در این بخش از برند آنالیز به شما 10 برند برتر از معتبرترین مراکز در زمینه فروش تجهیزات مورد نیاز برای دندان پزشکی را معرفی می‌کنیم. بنابراین شما می‌توانید با توجه به شرایط خود و امتیازات و خدماتی که این مراکز دارند بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در  تجهیزات دندانپزشکی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز • <<
 • <
 • 1
 • >
 • >>