برندهای برتر متخصص قلب و عروق

متخصص قلب و عروق با انجام تست های مختلف به تشخیص و بررسی عملکرد قبلی می‌پردازد. بنابراین اگر می‌خواهید در زمینه این موارد بیشتر بدانید و یا بهترین متخصص های قلب را به آسانی بشناسید و پیدا کنید می‌توانید با ما همراه شوید ما در اینجا به بررسی تست‌هایی که این پزشک متخصص انجام می‌دهند و همچنین تست های مختلف در این زمینه پرداخته‌ایم.همچنین در انتهای این مقاله از برند آنالیز شما را با ۱۰ برند برتر و پزشک متخصص در این زمینه آشنا می‌کنیم تا بتوانید یک گزینه را برای انجام خدمات قلب و عروق انتخاب کنید. در واقع شما می‌توانید با بررسی این 10 مورد، متناسب با شرایط کاری که هر یک از این پزشکان دارند، همچنین با در نظر گرفتن موقعیت مکانی آن‌ها و همچنین خدمات و امتیازهایی که دارند، به بهترین گزینه مراجعه کنید.

قلب و عروق

قلب انسان اصلی‌ترین عضو در بدن می‌باشد و لازم است انسان‌ها همیشه سلامتی و وضعیت قلب ‌خود را کنترل کنند‌. در حقیقت قلب انسان مانند یک پمپ عمل می‌کند و موجب می‌شود خون به قسمت‌های مختلف بدن فرستاده شود. در صورتی که هر نوع اختلالی در قلب به وجود آید، موجب آسیب رساندن به دیگر اعضای بدن خواهد شد.

بروز مشکلات مربوط به مغز یکی از این عارضه‌ها می‌باشد. بنابراین اگر مشکلی در این زمینه برایتان ایجاد شد می‌توانید با مراجعه به متخصص قلب و عروق سلامتی قلب خود را دوباره به دست آورید.

وظایف پزشک قلب و عروق

یک متخصص قلب و عروق اقدامات مختلفی انجام می‌دهد. از جمله وظایف این متخصص می‌توان به بررسی وضعیت قلبی بیماران اشاره کرد تا این متخصص اطمینان پیدا کند که خونرسانی در بدن بیمار به طریقه درستی صورت می‌گیرد. از جمله وظایفی که در حیطه کاری دکتر قلب و عروق وجود دارد، می‌توان به مواردی مانند تعیین نارسایی‌ها در سیستم قلب و عروق به علت بیماری و غیره اشاره کرد.

البته باید گفت پزشکی که در زمینه قلب و عروق تخصص دارد، عمل جراحی انجام نمی‌دهد. فقط در صورتی که بیمار به جراحی نیاز داشته باشد او را به یک جراح خبره و ماهر در این زمینه ارجاع خواهد داد. بنابراین برای شروع متخصص قلب و عروق می‌تواند تعیین وضعیت قلب بیمار را با کمک آزمایش‌های مختلف و همچنین استفاده از تست های قلب انجام دهد.  متخصص تا پیش از نتایج آزمایش حدس‌های خود را بیان نمی‌کند. زیرا ممکن است استرس روی وضعیت قلب بیمار تأثیر بگذارد.

تست های قلب و عروق

متخصصین قلب و عروق از تست های مختلفی برای تشخیص بیماری های قلب و عروق می‌کنند. این تست‌ها به جزء تست خون شامل موارد مختلفی هستند که در تشخیص دقیق بیماری به متخصصین قلب و عروق کمک زیادی می‌کنند. از جمله این تست را می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تست الکتروکاردیوگرام

با استفاده از این تست قدرت الکتریکی قلب تعیین خواهد شد و آن را به صورت امواجی ثبت کرد.

تست ورزش

با استفاده از این تست متخصص قلب و عروق می‌تواند در زمان استراحت و ورزش ریتم فعالیت قلب را تشخیص دهد و با استفاده از آن به تعیین عملکرد و محدودیت های قلب بپردازد.

روش رادیواکتیو

از جمله روش های غیر تهاجمی که برای تشخیص وضعیت قلب می‌توان به کار برد، تست با مواد رادیواکتیو است که این مواد وارد بدن شده و با کمک تصویر برداری هسته ای که از قلب و عروق انجام می‌دهند، به خوبی ناهنجاری‌ها و بیماری های مربوط به قلب و عروق را می‌توان تشخیص داد.

تست ECG

از جمله تست های بسیار دقیقی که به دکتر قلب و عروق کمک زیادی می‌کند تا وضعیت اغلب بیماران را تشخیص دهد، تست ای سی جی است. این تست با استفاده از یک سری الکترودهایی که بر روی سینه بیمار گذاشته می‌شوند، انجام می‌گیرد و بیمار در مدت زمانی مشخص، هالتر را با خود به همراه خواهد داشت. این عمل باعث می‌شود تا دکتر قلب و عروق بتوانند وضعیت واقعی قلب را به خوبی متوجه شود.

تست اکوکاردیوگرام

یکی از انواع تصویربرداری هایی که از قلب انجام می‌شود، اکوکار رادیو گرام است که به بررسی کارکرد قلب و ساختمان آن می‌پردازد. با استفاده از این تست می‌توان ناهنجاری های ساختاری، پمپاژ خون، عفونت‌های داخلی قلب و التهاب بافت‌های قلب را مشاهده کرد.

موارد مهم برای مراجعه به دکتر متخصص قلب و عروق

افراد ممکن است به دلایل مختلفی به دکتر قلب و عروق مراجعه کنند، برخی از این دلایل شامل موارد زیر است:

 • تنگی نفس
 • ناراحتی در قفسه سینه
 • خستگی زودرس
 • ابتلا به سرگیجه
 • عرق سرد
 • تپش قلب

بنابراین در صورت هر یک از این موارد بهتر است هر چه سریع‌تر به این پزشک متخصص مراجعه نمایید.

سخن پایانی

حال که با حیطه کاری متخصص قلب و عروق آشنا شده‌اید، شما می‌توانید برای انجام تست های مختلف قلب و عروق و همچنین تشخیص وضعیت قلب خود به یکی از 10 برند برتر و پزشکان متخصص و باتجربه‌ای که در این بخش از برند آنالیز معرفی می‌کنیم، مراجعه کرده و از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید.

لازم است بدانید ما در برند آنلایز بهترین پزشکان را به شما معرفی می‌کنیم و هدف اصلی خود را پیدا کردن آسان و سریع بهترین متخصص های قلب و عروق در این بخش قرار داده ایم.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در متخصص قلب و عروق

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز • <<
 • <
 • 1
 • >
 • >>