برندهای برتر تجهیزات آزمایشگاهی

تجهیزات آزمایشگاهی بسیار متنوع هستند و برای انتخاب آن‌ها باید دقت کافی را به کار برد. بنابراین ما در این بخش از برند آنالیز قصد داریم شما را با این تجهیزات پزشکی و ضرورتی که دارند آشنا کنیم.همچنین از طریق معرفی ۱۰ برند برتر که در زمینه تجهیزات آزمایشگاه فعالیت می‌کنند به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید ه بهترین و معتبرترین مرکز را برای انتخاب و خرید تجهیزات لازم در آزمایشگاه‌ها انتخاب کنید. این مراکز با در نظر گرفتن امتیازات، موقعیت مکانی و خدماتی که دارند دسته ‌بندی شده‌اند. بنابراین شما می‌توانید به راحتی از میان آن‌ها بهترین برند را انتخاب کنید.

خرید تجهیزات آزمایشگاهی

در رابطه با تجهیزات مورد نیاز در آزمایشگاه‌ها می‌توان گفت که این تجهیزات شامل مجموعه‌ای از وسایل و محصولات مورد نیاز در آزمایشگاه هستند که از طریق آن‌ها دانشجویان رشته‌های علوم پایه یا دانشمندان آزمایشگاه و محققین می‌توانند آزمایش‌های لازم را انجام دهند.

در صورتی که قصد خرید لوازم آزمایشگاهی را دارید، باید در این زمینه دقت زیادی داشته باشید. بنابراین برای خرید این تجهیزات باید به تأمین‌کنندگان معتبر مراجعه کرد تا خیال شما از بابت کیفیت محصول آسوده شود. همچنین با در نظر گرفتن نوع آزمایشگاه می‌توان از تجهیزات مختلفی برای آن استفاده کرد.

اما هر آزمایشگاهی به وسایل و تجهیزاتی مثل سکوبندی، دستگاه‌های آزمایشگاهی، هود آزمایشگاهی، سینک و شیرآلات، دوش و چشم شوی و دیگر تجهیزات آزمایشگاهی نیاز دارد. در رابطه با قیمت تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی می‌توان گفت که در دوره‌های زمانی گوناگون و با توجه به نوع محصولات این قیمت‌ها متفاوت می‌باشد.

سکوبندی آزمایشگاهی

در رابطه با قسمت بندی آزمایشگاهی باید گفت که نخستین نیاز مهم برای آزمایشگاه است که شامل بخش‌هایی مانند میز آزمایشگاهی، سینک آزمایشگاهی و کابینت‌های آزمایشگاهی است. کاربرد این سکوبندی‌ها معمولاً برای استفاده های یک طرفه و دوطرفه یا قفسه های دیواری، شلف وسط و کنار می‌باشد.

هود آزمایشگاهی

از جمله لوازم مورد نیاز برای آزمایشگاه و هود آزمایشگاهی است که جهت حفظ و سلامتی افراد و کارکنانی که در آزمایشگاه فعالیت می‌کنند وجود آن ضروری می‌باشد. از این هودها برای هنگامی که آزمایش موردنظر موجب تشکیل گازهای شیمیایی در فضا می‌شود استفاده می‌کنند. همچنین خوب است بدانید هودهای آزمایشگاهی دارای شکل‌ها و کاربردهای مختلفی هستند.

این هودها دارای اشعه ماورای بنفش، موتور الکتریکی، پریز برق و سیستم تهویه هوا هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به هود سقفی، هود بیرونی، هود فیلتردار، هود شیمیایی و هود لامینار اشاره کرد.

دستگاه آزمایشگاهی

در رابطه با دستگاه آزمایشگاهی می‌توان گفت که این دستگاه شامل تجهیزات آزمایشگاهی است که از آن برای آنالیز و تحلیل تست اندازه گیری انواع آزمایش‌ها استفاده می‌کنند. دستگاه‌های آزمایشگاهی دارای دو نوع عمومی و تخصصی هستند. برخی از دستگاه‌های عمومی آزمایشگاهی شامل مواردی مثل مگنت، آون، اتوکلاو، هات پلیت، انکوباتور، PH متر و … می‌باشند.

وسایل آزمایشگاهی تجهیزات آزمایشگاهی

از جمله نیازهای مشخص در هر آزمایشگاه وسایل آزمایشگاهی است که از جمله معروف ترین این وسایل می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سوهان، میل و پایه، سه پایه
  • توری نسوز، لوله آزمایشگاه، لوله آزمایش
  • لوله گیر، بشر، استوانه مدرج، همزن شیشه ای
  • چراغ گازی و چراغ الکلی، قیف، ارلن مایر

دوش و چشم شوی آزمایشگاهی

از تجهیزات مهمی که در هر آزمایشگاه باید وجود داشته باشد دوش و چشم شوی است که از آن برای محافظت کردن کارکنان آزمایشگاه در مقابل خطراتی که ممکن است برای چشم و صورت وجود داشته باشد، استفاده می‌کنند. کارکنانی که در آزمایشگاه با مواد شیمیایی خطرناک کار می‌کنند لازم است پیوسته از دوش و چشم شوی در محل استفاده نمایند.

سینک آزمایشگاهی

از دیگر تجهیزات لازم برای آزمایشگاه می‌توان به سینک آزمایشگاهی نیز اشاره نمود که دارای جنسی بادوام در برابر اسیدها و قلیاها است. این سینک‌ها دارای سه مدل سرامیکی، پروپلین و اپوکسی تولید و عرضه می‌شوند. در صورتی که سینک آزمایشگاهی دارای جنس مناسبی باشد، موجب افزایش بازدهی در انجام آزمایشات خواهد شد. همچنین خوب است بدانید این سینک باید در برابر وزن اجسام و مواد شیمیایی دارای مقاومت خوبی باشد.

سخن پایانی

پس از آشنایی با تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی و انواع مختلفی که این تجهیزات دارند ما در این بخش از برند آنالیز ۱۰ برند برتر از بهترین و معتبرترین مراکز فروش تجهیزات آزمایشگاهی را به شما معرفی می‌کنیم. بنابراین شما می‌توانید متناسب با نیاز خود بهترین مرکز را انتخاب کرده و برای تهیه این تجهیزات به آن‌ها مراجعه کنید.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در تجهیزات آزمایشگاهی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>