برندهای برتر تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی دارای تنوع بسیار زیادی هستند و هرکدام از آن‌ها در یک کلاس قرار می‌گیرند. بنابراین اگر می‌خواهید در زمینه این وسایل و کاربرد آن‌ها بیشتر بدانید و یا به دنبال بهترین مرکز برای خرید این تجهیزات هستید لازم است بدانید ما در این بخش از برند آنالیز شما را با انواع مختلف این تجهیزات پزشکی آشنا می‌کنیم. سپس با معرفی ۱۰ برند برتر در این زمینه به شما کمک می‌کنیم تا بهترین مرکز را برای تهیه تجهیزات مورد نیاز پزشکی انتخاب کنید.مراکز و فروشگاه‌هایی که در اینجا معرفی کرده‌ایم بر اساس امتیازات و خدماتی که ارائه می‌دهند و همچنین با در نظر گرفتن موقعیت مکانی دسته بندی شده‌اند و شما می‌توانید به راحتی بهترین گزینه را که با شرایط شما مناسب است انتخاب کنید.

خرید تجهیزات پزشکی

در کشورهای مختلف نام تجهیزات پزشکی دارای معانی مختلفی است ولی به طور کلی می‌توان گفت که این تجهیزات شامل ابزار و وسایلی هستند که در علم پزشکی از آن‌ها برای تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌های زیادی استفاده می‌کنند.

در حقیقت هر یک از این تجهیزات و وسایل توسط تولیدکنندگان با اهداف مختلفی تولید شده‌اند و به بازار راه پیدا کرده‌اند. اما تمامی این وسایل با هدف سلامتی انسان‌ها تولید شده‌اند. ابزار و وسایلی که در گروه تجهیزات پزشکی قرار می‌گیرند، دارای تنوع بسیار زیادی هستند.

همچنینی می‌توان گفت ساخت تجهیزات مورد نیاز پزشکی با اهداف گوناگونی صورت می‌گیرد که مهم‌ترین هدف از ساخت آن‌ها تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌های خاص می‌باشد. همچنین این تجهیزات برای اصلاح و جایگزین کردن یک آناتومی تولید می‌شوند.

انواع دسته‌بندی تجهیزات پزشکی

وسایل مورد نیاز برای پزشکی دارای دسته‌بندی‌های مختلفی هستند که هر کدام در یک کلاس قرار می‌گیرند. در زیر به معرفی این دسته‌بندی‌ها می‌پردازیم:

کلاس A یا 1: تولید وسایلی که در این گروه هستند به راحتی و سادگی صورت می‌گیرد و این وسایل کمترین خطر و آسیب را برای انسان‌ها دارند. همچنین روی این تجهیزات کنترل‌های عمومی صورت می‌گیرد.

کلاس B یا 2: تجهیزاتی که در این گروه هستند برای کنترل‌های عمومی به کار برده می‌شوند و لازم است یک سری کنترل های ویژه نیز بر روی آن‌ها انجام شود. از جمله این وسایل می‌توان به کیسه آب گرم و یا تشک‌های مواج اشاره کرد.

کلاس C یا 3: وسایل قرار گرفته در این گروه از حساسیت بسیار زیادی برخوردار هستند و جان بیمار به آن‌ها وابسته می‌باشد. این وسایل برای تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌های مختلف به کار برده می‌شوند و در کنار کنترل های عمومی تست‌های مختلف نیز برای آن‌ها کاربرد دارد. فشارسنج، نمایشگر ضربان قلب و تجهیزات پیشرفته پزشکی در این گروه هستند.

انواع تجهیزات پزشکی

از جمله مهم‌ترین تجهیزاتی که در حوزه پزشکی و در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها بکار می‌رود، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

وسایل معاینه: هر وسیله‌ای که با آن پزشک بتواند تشخیص بیماری را انجام دهد وسیله معاینه است.

وسایل عمومی: وسایلی که در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها به کار برده می‌شوند، به عنوان وسایل عمومی شناخته می‌شوند.

وسایل زنان و زایمان: وسایل مختلفی که برای تشخیص و درمان انواع بیماری‌ها در بخش‌های زنان و زایمان بیمارستان‌ها به کار برده می‌شوند در این دسته قرار می‌گیرند.

تجهیزات دندانپزشکی: تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای دندانپزشکی از حساسیت بسیار زیادی برخوردار هستند و آن‌ها را با نام تجهیزات دندانپزشکی می‌شناسند.

تجهیزات درمانی: تجهیزاتی که برای درمان سریع بیماران در بیمارستان‌ها و دیگر مراکز درمانی به کار برده می‌شوند به عنوان تجهیزات درمانی شناخته می‌شوند.

تجهیزات آزمایشگاهی: هر وسیله‌ای که با استفاده از آن بتوان در آزمایشگاه‌ها تشخیص بیماری مختلف را انجام داد در این گروه قرار می‌گیرد.

تجهیزات اتاق عمل: در اتاق عمل از تجهیزات مختلفی استفاده می‌شود که به عنوان تجهیزات اتاق عمل شناخته می‌شوند.

نگهداری از وسایل پزشکی

تجهیزات به کار برده شده در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از حساسیت بسیار زیادی برخوردار هستند. لازم است که آن‌ها را به صورت دوره‌ای چک کرده و در نگهداری آن‌ها دقت کرد. نگهداری از وسایل و تجهیزات پزشکی در بیمارستان باعث می‌شود تا در هزینه‌های بیمارستان صرفه جویی زیادی صورت بگیرد. همچنین لازم است که برنامه مشخص جهت نگهداری از این تجهیزات در نظر گرفته شود و همه افرادی که در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی فعالیت می‌کنند در نگهداری این وسایل کوشا باشند.

در صورتی که برخی از این تجهیزات با مشکل و خرابی مواجه شوند می‌توان تعمیر و رفع خرابی آنها اقدام کرد. ضمن اینکه در صورت نیاز به تجهیزات جدیدتر امروزه امکان خرید اینترنتی این وسایل از مراکز معتبر بسیاری نیز فراهم شده است.

سخن پایانی

پس از آشنایی با تجهیزات پزشکی و انواع مختلفی که این تجهیزات دارند در این بخش از برند آنالیز ما به شما ۱۰ برند برتر از بهترین مراکز فروش تجهیزات مورد نیاز برای پزشکی معرفی می‌کنیم که شما می‌توانید با بررسی هر یک از این مراکز معتبر، بهترین گزینه را برای خرید حضوری یا اینترنتی انواع تجهیزات موردنیاز خود انتخاب کرد.

سایر دسته‌بندی‌های پزشکی

جستجو در تجهیزات پزشکی

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • 2
  • >
  • >>