برندهای برتر غذای سگ و گربه

در صورتی که غذای سگ و گربه به درستی انتخاب شود، روی سلامتی و طول عمر آن‌ها تأثیر زیادی می‌گذارد. بنابراین اگر شما هم به دنبال اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید و یا می‌خواهید از بهترین فروشگاه‌ها، بهترین غذاها را برای سگ و گربه خود تهیه کنید بهتر است با ما در این بخش همراه شوید.چرا که ما در این بخش از برند آنالیز ما می‌خواهیم شما را با غذاهای سگ و گربه بیشتر آشنا کنیم. همچنین در ادامه این بخش ۱۰ برند برتر معرفی کرده‌ایم که در زمینه عرضه غذاهای حیوانات خانگی مشغول به فعالیت هستند. بنابراین شما می‌توانید پس از مطالعه و بررسی اطلاعات این مراکز با توجه موقعیت ‌مکانی، امتیازات، محصولات و خدمات فروش آنلاین، مناسب‌ترین گزینه را برای خرید و مشاوره انتخاب کنید.

خرید غذای سگ و گربه

هنگامی که قصد دارید برای سگ خانگی خود غذای مناسب انتخاب کنید، باید به کیفیت آن غذا دقت زیادی کنید تا حیوان به مشکل برنخورد. لازم است بدانید امروزه غذای انواع حیوانات خانگی از جمله سگ و گربه‌ها به شکل خام یا پخته در بازار وجود دارند که می‌توان یکی از این غذاها را برای آن‌ها انتخاب کرد. برای تهیه غذای سگ و گربه می‌توانید غذای خام برای آن‌ها درست کنید. در این میان لازم است از گوشت و استخوان نپخته در کنار مواد مغذی دیگر بکار ببرید. همچنین در کنار این غذا می‌توان از دیگر مواد غذایی مثل میوه و سبزیجات، روغن آجیل و دانه‌ها به این حیوانات داد.

مواد غذایی سگ

برای سگ‌های خانگی باید غذاهایی تهیه کرد که دارای گوشت بیشتری باشند. به طوری که هر چه میزان مواد گوشتی موجود در غذای سگ بیشتر باشد، آن غذا برای حیوان مناسب‌تر خواهد بود. ضمن اینکه وجود پروتئین‌های گیاهی و گوشت در رژیم غذایی سگ بسیار مهم می‌باشد. همچنین خوب است بدانید در بازار برخی از نمونه‌های غذای سگ‌ها با عنوان غذای کامل به فروش می‌رسند. در این غذاها کلیه مواد مغذی مورد نیاز برای بدن وجود دارد.

این در حالی است که برخی دیگر از غذاهای سگ‌ها به شکل مکمل می‌باشند. یعنی لازم است این غذاها به همراه غذای کامل به حیوان داده شوند. غذای کامل سگ به صورت مرطوب یا خشک عرضه می‌شود و در آن کلیه مواد مغذی وجود دارد که سگ برای سالم ماندن به آن‌ها نیاز دارد.

مواد غذایی گربه

هنگامی که گربه غذای خود را انتخاب می‌کند، این غذا را با توجه به بو، بافت و احساس آن‌ها در زمان آغاز هضم غذا انتخاب خواهد کرد. از آنجایی که گربه‌ها معمولاً گیاهخواری نمی‌کنند، پس لازم است که به آن‌ها گوشت سالم داد. چون بدن آن‌ها نیاز به اسیدهای آمینه خاص مثل تورین دارد که این اسیدهای آمینه را می‌توان فقط در گوشت و ماهی پیدا کرد. در صورتی که از این غذا به گربه‌ها داده نشود، ممکن است آن‌ها دچار بیماری شوند.

پس برای اینکه از سلامت غذای گربه اطمینان پیدا کنید، می‌توانید به آن‌ها غذای کامل گربه را بدهید. خوب است بدانید مانند سگ‌ها غذاهای بسته بندی شده گربه‌ها نیز به صورت کامل وجود دارند و با مصرف این غذاها کلیه مواد مغذی مورد نیاز برای گربه تأمین می‌شود. گربه‌ها با خوردن مواد غذایی کامل دیگر نیازی به سایر مواد غذایی نخواهند داشت. اما برای ایجاد تعادل در مصرف مواد غذایی لازم است که مواد غذایی مکمل به همراه دیگر غذاها ترکیب شده و به گربه داده شود.

میزان غذای گربه

تولیدکنندگان غذای سگ و گربه و دیگر حیوانات خانگی، برای بچه گربه‌ها، گربه‌های بزرگسال و حتی گربه‌های سالخورده مواد غذایی مختلفی تهیه می‌کنند. بنابراین با در نظر گرفتن سن و سال گربه می‌توان برای او غذای مناسب را تهیه کرد. از آنجایی که گربه‌ها ترجیح می‌دهند وعده‌های غذایی کوچک را در چندین نوبت بخورند، پس بهتر است که در طول روز ۸ تا ۱۶ بار به گربه‌ها غذا داد. پس در صورتی که گربه شما بیش از اندازه غذا می‌خورد و دچار اضافه وزن شده است، برای حل این مشکل می‌توان به جای دادن کم کردن غذا، به او همان غذا را در وعده‌های کمتر داد.

غذای خام سگ و گربه

بعضی از کارخانجات تولید غذای سگ و گربه، برای این حیوانات انواع غذای خام و یخ زده را به همراه مکمل‌های مختلف تولید و عرضه می‌کنند. بنابراین در صورتی که صاحبان حیوانات خانگی فقط از مواد غذایی خام برای تغذیه حیوانات خود استفاده کنند، ممکن است که این مواد خام موجب گسترش باکتری‌ها در فضای خانه شوند و این موضوع روی سلامتی افراد خانواده تأثیرگذار خواهد بود.

ضمن اینکه در غذای خام حیواناتی مانند سگ و گربه که در آن‌ها گوشت وجود داشته باشد، عوامل بیماری زا و باکتری و انگل وجود دارد. اما این باکتری‌ها و انگل‌ها در فرایند پخت و پز از بین می‌روند. پس در رابطه با مصرف تغذیه خام برای حیواناتی مانند سگ و گربه لازم است با مشورت دامپزشک گزینه‌های مناسب را انتخاب کرد.

سخن پایانی

بعد از آشنایی با غذای سگ و گربه نوبت به معرفی ۱۰ برند برتر و پت شاپ معتبر می‌رسد که در زمینه فروش غذاهای حیوانات خانگی مشغول به فعالیت هستند. شما می‌توانید از میان این برندها یک گزینه مناسب را در کمترین زمان و به راحتی انتخاب کرده و برای دریافت خدمات و محصولات موردنیاز خود به آن مراجعه کنید.

 

 

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در غذای سگ و گربه

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • >
  • >>