برندهای برتر پیلینگ یا لایه برداری

پیلینگ یا لایه برداری پوست از جمله روش های مؤثر جهت درمان مشکلات پوستی مانند جای جوش، رفع چین و چروک و البته درمان کک و مک می‌باشد که قطعاً می‌تواند باعث جوانسازی و بهبود شادابی پوست شود.البته اینکه کدام روش لایه برداری را انتخاب کنیم تا به مطلوب‌ترین نتیجه برسیم، سؤالی است که ما در این بخش از مقالات برند آنالیز به پاسخگویی آن خواهیم پرداخت. به علاوه اینکه در انتهای این بخش 10 برند برتر و مرکز معتبر را در این زمینه به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید با بررسی هر یک از این مراکز از نظر خدمات پوست و زیبایی، سوابق، امتیازهایی که دارند و موقعیت مکانی‌شان بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. پس با ما همراه شوید.

پیلینگ یا لایه برداری چیست؟

به هر عملی که سبب جدا شدن لایه‌ای از سطح پوست شود معمولاً پیلینگ می‌گویند. این روش بیشتر زمانی معنی دارد که برای از بین بردن لک صورت، کک و مک، سوختگی‌های سطحی و هر نوع اسکار دیگری بر سطح پوست مورد استفاده قرار بگیرد. خوب است بدانید که پیلینگ باید در چندین جلسه انجام شود و در زمان درمان، فرد نباید در برابر تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد و می‌بایست همیشه از ضد آفتاب استفاده کند.

انواع لایه برداری یا پیلینگ

امروزه با توجه به روش های مختلف برای اجرای پیلینگ صورت و یا لایه برداری پوست بدن می‌توان به طور کلی این روش را به سه دسته تقسیم کرد.

لایه برداری شیمیایی

در این روش از لایه برداری بدن غالباً از برخی اسیدها با درصدهای مختلف مانند آلفا هیدروکسی اسید، فنل و همچنین مواد دیگری از قبیل تری کلرو استیک استفاده می‌شود. لازم است بدانید که غلظت این مواد را پزشک متخصص با توجه به نوع ماده و میزان عمق آسیب دیدگی پوست بیمار تشخیص می‌دهد که استفاده از هر کدام می‌تواند ویژگی‌های خاصی داشته باشد.

لایه برداری فیزیکی

انجام این روش بیشتر توسط ابزارهای تراشنده مانند سنباده صورت می‌گیرد که رایج‌ترین آن استفاده از میکرودرم ابریژن می‌باشد. به این صورت که توسط یک دستگاه برقی، مقداری کریستال یا همان به زبان علمی پودرهای اکسید آلومینیوم با اعمال فشار بر روی قسمت‌های مورد نظر پوست پاشیده می‌شوند و اثرات خوبی را بر جای می‌گذارند.

لایه برداری با لیزر

عمدتاً در این روش از لیزر CO2 و فرکشنال استفاده می‌شود که اجرای آن در مطب‌ها و مراکز معتبر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

نکته‌ای مهم برای لایه برداری پوست

اگر چه تمامی نمونه‌های پیلینگ یا لایه برداری پوست می‌توانند نتیجه مطلوبی را بر روی سطح پوست ایجاد کنند؛ اما معمولاً شناخت نوع پوست و انتخاب مناسب‌ترین روش لایه برداری می‌تواند نتیجه فوق‌العاده‌تری را در اختیار شما قرار دهد‌.

لیزر بهتر است یا پیلینگ؟

متأسفانه امروزه به دلیل استقبال زیادی که از لایه برداری لیزر شده است، پیلینگ های شیمیایی طرفداران زیادی ندارد‌. در صورتی اگر لایه برداری شیمیایی به درستی توسط یک متخصص حاذق انجام شود می‌تواند نتایج ایده آل تری را حاصل نماید. مثلاً شما به راحتی می‌توانید از لایه‌برداری‌های شیمیایی جهت درمان لک های بارداری، آکنه، درمان جای جوش های سر سیاه، مقابله با پیری زود رس و همچنین بهبود چروکیدگی‌های سطحی استفاده نمایید.

کدام فصل برای لایه برداری و پیلینگ پوست بهتر است؟

بهترین فصل جهت انجام لایه برداری معمولاً فصل زمستان و فصل پاییز است، چون بیشتر روزها تابش خورشید بسیار کم می‌باشد و هوای سردی به پوست برخورد خواهد داشت که این می‌تواند نتیجه کار را بهبود ببخشد.

عوارض پیلینگ یا لایه برداری پوست

اگر چه پیلینگ جوش، پیلینگ دست، پیلینگ صورت و یا پیلینگ هر جای دیگری از بدن می‌تواند مزایای بسیاری برای شما داشته باشد؛ اما معمولاً دیده شده است که عوارضی مانند حساسیت های پوستی، سوختگی خفیف در سطح پوست و همچنین ابتلا به برخی بیماری های پوستی می‌تواند موجب نارضایتی متقاضیان این روش لایه برداری شود. هر چند که انجام این کار در مراکز زیبایی و آرایشگاه غیرتخصصی می‌تواند سبب عفونت باکتریایی، تغییر رنگدانه های پوستی، اسکار، ایجاد تبخال در محل پیلینگ، حساسیت به سرما و تأثیرپذیر بودن نور خورشید در فرد شود.

آیا لایه برداری پیلینگ درد و سوزش دارد؟

در حقیقت روش های مختلف لایه برداری باعث تکثیر شدن سلول‌های پوستی و البته تشکیل دوباره کلاژن در عمق پوست می‌شود. بنابراین ایجاد سوزش خفیفی در سطح پوست امری طبیعی است که معمولاً با استفاده از کرم پیلینگ برطرف خواهد شد.

سخن پایانی

برخلاف تصور بیشتر افراد، انجام مراحل لایه برداری کاری کاملاً تخصصی است که باید توسط مجرب‌ترین متخصصان پوست و زیبایی در محیطی استریل انجام شود. بنابراین اگر می‌خواهید برجسته‌ترین متخصصان در این زمینه را بشناسید برند آنالیز قصد دارد تا با معرفی 10 برند برتر و مرکز مورد اعتماد شما را در انجام بهترین پیلینگ یا لایه برداری پوست راهنمایی نماید.‌

سایر دسته‌بندی‌های مراکز زیبایی و آرایشگاه

جستجو در پیلینگ یا لایه برداری

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>