برندهای برتر کراتینه و صاف کردن مو

کراتینه و صاف کردن موی آقایان یکی از بهترین روش های تقویتی مو است که امروزه بسیار مورد استقبال جمع زیادی از مردان خصوصاً جوانان قرار گرفته است. البته برخی افراد تمایلی به صاف کردن موهای خود ندارند و تنها قصد دارند تا با استفاده از کراتینه، ریشه مو را تقویت کنند.‌
ولی باید گفت چنین کاری غیرممکن است، از این رو ما در این بخش از مقالات برند آنالیز در مورد مزایای کراتینه کردن مو و نحوه انجام آن صحبت‌های بیشتری می‌کنیم. ضمن اینکه در نهایت 10 برند برتر و مرکز معتبر را به شما معرفی می‌کنیم تا در صورت نیاز آن‌ها را بر اساس پارامترهای گوناگون موردبررسی قرار داده و بهترین مراکز زیبایی و آرایشگاه را برای دریافت بهترین خدمات زیبایی آقایان انتخاب نمایید.

کراتینه و صاف کردن مو چیست؟

از آنجایی که بخش عظیمی از ساختار مو را پروتئین‌هایی با نام کراتین تشکیل داده‌اند پس هر چقدر که این ماده در پیوندهای بافت مو افزایش پیدا کنند مطمئناً مو مقاوم‌تر، شفاف‌تر و پرپشت‌تر خواهد شد. بر همین اساس ماده‌ای در بازارهای تجاری با نام کراتین وجود دارد که با استفاده از آن موها تقویت شده و صاف می‌شوند و تا چندین ماه می‌تواند حالت درخشندگی و زیبایی خاصی را داشته باشد.

انواع کراتین مو

معمولاً کراتینه و صاف کردن مو بیشتر جهت تقویت مو و احیای پروتئین ساختاری مو استفاده می‌شود. ولی برخی از افراد از این ماده برای رفع وزی و خشکی موهای خود استفاده می‌کنند. پس به طور کلی می‌توان کراتین را به دو روش به کار برد.

  • نوع اول تنها یک بار کراتین کردن است که تنها سبب تقویت و کمی نرم شدن مو می‌شود و ایده آل ترین روش می‌باشد.
  • نوع دوم دوبار کراتین کردن است که سبب می‌شود ضمن تقویت کردن ساختار مو حالتی نرم، صاف و لخت پیدا کند.

نکته‌ای مهم درباره کراتینه مو

این گفته که کراتین مو تنها سبب تقویت مو می‌شود و هیچ دخالتی در صافی و نرمی مو ندارد گفته‌ای کاملاً اشتباه است؛ چرا که به طور 100 درصد کراتین می‌تواند ضمن تقویت مو، نرمی و لطافتی را به مدت ۳ تا ۶ ماه به موهای شما بدهد.

نحوه انجام کراتینه و صاف کردن مو مردانه

این روزها بیشتر آقایان از داشتن موهای زبر، خشک و وز ابزار نگرانی می‌کنند و تمایل دارند تا بدون استفاده از مواد شیمیایی صاف کننده مانند گلت کردن مو دارای موهای نرم، صاف و درخشان باشند.

لازم است ابتدا موها را تمیز بشوید و خشک کنید سپس سرم کراتین را با دقت در هر رشته از مو از ریشه تا نوک مو بمالید و پس ده دقیقه توسط سشوار حرارت دهید و نایلون بکشید تا کراتین خود را به ساختار اصلی مو پیوند دهد. بعد از گذشت ۵۴ دقیقه تا ۱ ساعت موها کراتینه می‌شوند، البته سعی کنید برای رسیدن به نتیجه مطلوب‌تر موها را بین 48 تا ۲۷ ساعت آبکشی نکنید.

فواید کراتینه کردن مو

هر فردی چه خانم و چه آقا می‌تواند با کراتینه و صاف کردن مو به مزیت‌های زیادی برسد که مهم‌ترین این مزایا عبارت‌اند از:

  • رفع خشکی و زبری مو
  • تقویت و احیا کوتیکول های مو
  • داشتن موهای پرپشت و سالم در هر دوره‌ای از زندگی خصوصاً سنین بالا
  • صاف شدن موهای مجعد و شستشوی آسان
  • سادگی شانه زدن مو با انواع شانه‌ها
  • درمان آسیب‌دیدگی‌های جدی در ساختار مو

عوارض کراتینه کردن

دقت کنید که کراتین های تجاری ترکیباتی شیمیایی از جمله فرمالدهید دارند پس استشمام بوی آن می‌تواند سبب سرفه کردن، سوزش چشم و شاید هم خارش گلو شود. البته به ندرت هم پیش آمده که قرار گرفتن در معرض ترکیبات کراتین سبب خونریزی از بینی شده است‌. البته استفاده مکرر از کراتین مو می‌تواند برای فرد حساسیت زا باشد و باعث تغییراتی از قبیل بی خوابی، عدم تعادل فیزیکی و حتی اختلالاتی در سیستم عصبی شود.

مواد منع مصرف کراتین مو

افرادی که دارای حساسیت‌های پوستی هستند هرگز نباید از کراتین مو استفاده کنند و در سالن‌های انجام کراتین حضور داشته باشند.

سخن پایانی

تقویت مو با کراتینه و صاف کردن مو با کراتین یک راه مطمئن و مناسب است که برخلاف گلت کردن مو می‌تواند ضمن زیبایی و ایجاد شفافیت در سطح مو همچنان مزایای زیادی برای احیای موهای شما داشته باشد.

پس اگر می‌خواهید انجام این کار را در یک سالن مجهز و متعهد انجام دهید ما در ادامه این بخش از برند آنالیز 10 برند برتر و مرکز حرفه‌ای را به شما معرفی نماییم تا بتوانید با بررسی امتیاز سالن، خدمات درخواستی خود، موقعیت مکانی و بسیاری موارد دیگر بهترین سالن انجام کراتین مو را انتخاب کنید.

سایر دسته‌بندی‌های مراکز زیبایی و آرایشگاه

جستجو در کراتینه و صاف کردن مو

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز