برندهای برتر شن و صخره آکواریوم

استفاده از شن و صخره آکواریوم مزایای بسیار زیادی دارد. بنابراین امروزه افراد بسیاری از این محصولات برای آکواریوم خود استفاده می‌کنند. با این حال ما نیز در این بخش از برند آنالیز شما را با این مزایا و همچنین انواع شن و صخره آکواریوم آشنا می‌کنیم.

همچنین اگر به دنبال بهترین مراکز خرید شن و صخره برای آکواریوم خود هستید شما می‌توانید از میان ۱۰ برند برتر و مرکز معتبری که در انتهای این بخش به شما معرفی کرده‌ایم، بهترین مرکز را انتخاب کرده و با در نظر گرفتن نوع خدمات، محصولات، قیمت‌ها، امتیازات و موقعیت مکانی که هریک از این فروشگاه‌ها دارند، بهترین مرکز را برای دریافت خدمات مربوط به خرید شن و صخره آکواریوم انتخاب کنید.
شن و صخره آکواریوم
یکی از مراحل راه اندازی آکواریوم تهیه کردن شن و صخره آکواریوم می‌باشد. برای کف آکواریوم می‌توان از شن‌های مخصوص یا شن بادی استفاده کرد که معمولاً این شن‌ها را می‌توان در فروشگاه‌هایی که تجهیزات آکواریوم را عرضه می‌کنند، خریداری کرد. همچنین خوب است بدانید شن‌های آکواریوم دارای رنگ سفید و کرم می‌باشند که با در نظر گرفتن محل جمع‌آوری آن دارای رنگ متفاوتی خواهد بود. وجود شن در کف آکواریوم دارای مزایای بسیار زیادی است و برای آکواریوم وجود این شن‌ها ضروری است.
شن کف آکواریوم
در زمینه شن کف آکواریوم باید گفت باکتری‌هایی که وظیفه چرخه نیتروژن را بر عهده دارند، از طریق ایجاد کلون در بستر شن کمک می‌کنند تا فیلتراسیون بیولوژیک اکواریوم به خوبی صورت گیرد. همچنین می‌توان از این چرخه برای نگهداری بهتر برخی ماهی‌ها مثل انواع گابی ها و یا راس ماهیان استفاده کرد.

در واقع شن و صخره آکواریوم بستر مناسبی برای این ماهی‌ها می‌باشد. دقت کنید شن‌هایی که در کف آکواریوم استفاده می‌شوند باید دارای عمق بین ۵ تا ۸ سانتیمتر باشد. در صورتی که عمق شن کمتر از ۵ سانتیمتر باشد بستر مناسبی نخواهد بود.
سنگ زنده آکواریوم
از دیگر تجهیزاتی که در آکواریوم‌ها استفاده می‌شود می‌توان به سنگ زنده یا لایوراک اشاره کرد. این سنگ‌ها از کف دریا جمع‌آوری می‌شوند و با مراجعه به مراکز فروش آکواریوم برای دکوراسیون داخلی می‌توان آن‌ها را خریداری کرد که اصطلاحاً به این سنگ‌ها سنگ زنده گفته می‌شود.

در حقیقت این سنگ‌ها زنده نیستند، ولی چون تعداد زیادی از انواع میکروارگانیسم‌های زنده در سطح، حفره‌ها و عمق این سنگ‌ها وجود دارد به آن‌ها سنگ زنده گفته می‌شود. ‌کیفیت سنگ‌های زنده با در نظر گرفتن برخی ویژگی‌ها تعیین می‌شود که در این میان می‌توان به

تعداد خلل و فرج و نمای سنگ
درجه‌ی تخلخل سنگ که از روی وزن سنگ تعیین می‌شود.

و همچنین وجود جلبک‌های کورالاین اشاره کرد.
صخره زنده آکواریومی
استفاده از صخره‌های طبیعی در آکواریوم موجب می‌شود تا آکواریوم دارای جلوه بسیار زیبایی بوده و همچنین برای آکواریوم‌هایی که مرجانی هستند، یا در آن‌ها ماهی آب شور وجود دارد مزایای زیادی خواهد داشت.

استفاده از صخره‌های طبیعی موجب می‌شود تا یک منبع غذایی طبیعی برای ماهیان خاص فراهم شود. همچنین این صخره‌ها میزان آلایندگی‌های مختلف در آب آکواریوم را کمتر می‌کنند. از اصلی‌ترین کاربردهای آن‌ها در آکواریوم‌های تپه مرجانی می‌توان به فراهم کردن یک بستر مناسب برای گذاشتن مرجان‌های زنده در آکواریوم اشاره کرد.
تصفیه صخره زنده
هنگامی که از صخره‌های زنده برای آکواریوم استفاده می‌شود، لازم است ابتدا آن‌ها را تصفیه کرد تا به گیاهان و موجودات زنده که در آن هستند، آسیبی وارد نشود. چرا که گیاهان و موجودات زنده نامناسبی بر روی صخره‌ها وجود دارند که اگر صخره‌ها تصفیه شوند، این موجودات می‌توانند روند مرگ تکامل‌یافته‌تری پیدا کنند. بنابراین پس از اینکه این موجودات و گیاهان از روی صخره حذف شدند، جلوی آلوده شدن آب آکواریوم توسط صخره‌های زنده گرفته می‌شود.
خرید صخره آکواریوم
در مراکزی که فروش شن و صخره آکواریوم را انجام می‌دهند، صخره‌ها به دو صورت عرضه می‌شوند. معمولاً تصفیه صخره‌ها یا به شکل زنده صورت می‌گیرد یا به شکل صخره‌های زنده خام و تصفیه نشده باقی خواهند ماند. در رابطه با صخره‌های تصفیه نشده باید گفت که روی آن‌ها مواد زائد و اضافاتی وجود دارد. بنابراین گونه‌های مضری که بر روی این صخره‌ها وجود دارند را با کمک اسپری آب می‌توان حذف کرد.

ولی در رابطه با صخره‌های خام یا تسویه نشده باید گفت که طیف وسیعی از ارگانیسم‌ها بر روی این صخره‌ها وجود دارند که شما می‌توانید با در نظر گرفتن نوع هر یک از این صخره‌ها آن را برای آکواریوم خود تهیه کنید. ‌اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که قبل از اضافه کردن هر کدام از این صخره‌ها به آکواریوم برخی نکات را رعایت کنید.
سخن پایانی
پس از آشنایی با شن و صخره آکواریوم حال اگر قصد خرید این محصولات را دارید، ما در این بخش از برند آنالیز ۱۰ برند برتر و مرکز مورد اعتماد را به شما معرفی می‌کنیم که در زمینه فروش شن و صخره آکواریوم فعالیت دارند. بنابراین شما می‌توانید با توجه به شرایطی که دارید هر یک از این مراکز را انتخاب کرده و به آن مراجعه کنید.‌

سایر دسته‌بندی‌های حیوانات خانگی

جستجو در شن و صخره آکواریوم

بر اساس محله هابر اساس امکانات

بر اساس امتیاز